بيتوته/ بعضي وقتها براي باز کردن در شيشه مربا يا رب يا … به مشکل برمي‌خوريم و به آساني باز نمي‌شوند. اينجاست که چنانچه چند ترفند ساده را بدانيم، ديگر لازم نيست نگران باشيم.
شيوه هاي باز کردن در شيشه
روش اول
لبه‌ در شيشه را با يک وسيله محکم، مثل قاشق يا قسمت پشتي تيغه‌ چاقو، فرو رفته کنيد. قاشق را با زاويه ۴۵ درجه نگه داريد. با قاشق به کنار لبه در ضربه بزنيد تا يک فرورفتگي کوچک به وجود آيد. دور تا دور لبه در، فرو‌رفتگي به وجود آوريد تا صداي شکستن پلمپش را بشنويد. شيشه را به صورت عمودي با دستتان نگه‌داريد. از دست ديگرتان براي چرخاندن در ظرف به سمت چپ و برداشتن آن استفاده کنيد. لبه‌هاي شيشه را چک کنيد تا مطمئن شويد خرده شيشه وارد محتويات آن نشده باشد.
از محکم نگه داشته شدن شيشه به وسيله دست ديگر خود مطمئن شويد، به نحوي که از سقوط و شکستن آن به موقع ضربه زدن پيشگيري شود.
مواظب باشيد که به خود شيشه ضربه وارد نکنيد يا ضربه‌هايتان محکم نباشد؛ چون امکان دارد سبب شکستن شيشه شود.


روش دوم
همه چيزي که احتياج داريد نوار چسب است! امکان دارد با خودتان فکر کنيد که: « چگونه با استفاده از نوار چسب مي توانيد درب يک ظرف شيشه اي را باز کنيد؟ » خوب ، خيلي آسان است! فقط کاري که بايد انجام دهيد اين است:
يک تکه نوار چسب به طول حدود ۲۰ سانتيمتر جدا کنيد و آن را روي در ظرف شيشه اي بچسبانيد؛ به صورتي که حدود سه چهارم مسير محيط در بطري را بپوشاند. شما بايد چند سانتيمتر را بدون نوار بگذاريد.
انتهاي تکه نوار را با يک دست نگه داريد. از دست ديگر استفاده کنيد تا شيشه را ثابت نگه داريد و آنگاه به آهستگي روي نوار بکشيد. اين روش خيلي ارزان است و هيچ هزينه اي براي شما ندارد. در نتيجه خواهيد ديد که در شيشه بدون مشکل شل مي شود. از اين به بعد، ديگر با ظروف شيشه اي در دار در آشپزخانه مشکل نخواهيد داشت!
نگران نباشيد. بار ديگر که اين مشکل برايتان پيش آمد سريع به سراغ نوار چسب برويد تا هر چه زودتر در بطري شيشه اي را باز کنيد.

روش سوم
با کف دست چند ضربه به ته شيشه بزنيد تا فشاري در شيشه ايجاد شود، اين فشار در شيشه را به بالا فشار ميدهد و راحت تر باز ميشود.

روش چهارم
قدري آب را تا زمان گرم شدن و نه به جوش آمدن آن، حرارت دهيد. در شيشه را به صورت بر عکس در ظرف بگذاريد؛ به طوري که آب تا در شيشه را بپوشاند. وقتي که آب گرم شد، شعله را خاموش کنيد.
اطمينا پيدا کنيد در ظرف کاملاً در آب قرار داشته باشد؛ ولي خود شيشه در آب داغ نباشد. آب گرم سبب مي‌شود در ظرف به صورت موقت منبسط شده و پلمپ آن بشکند. بگذاريد که در ظرف به مدت ۱ تا ۲ دقيقه و تا وقتي که صداي پاپ شنيده شود، داخل آب باشد.
شيشه را عمودي نگه داشته و آب آن را خشک کنيد. در بايد همان بار اول پيچانده و باز شود. گرما امکان دارد سبب آب شدن محتويات درون ظرف شود.
استفاده از آب داغ يک روش عالي براي وقتي است که شيشه مورداستفاده سرد است. يک ظرف کوچک را به اندازه‌اي که در ظرف پوشانده شود، از آب داغ پر کنيد.
همينطور مي‌توانيد ظرف آب داغ را روي در شيشه بگذاريد، اطمينان پيدا کنيد ظرف داراي آب داغ روي ديگر قسمت هاي شيشه‌ قرار نگيرد.


روش پنجم
با جسمي کوچک و نوک تيز در شيشه را سوراخ کنيد تا هوا وارد آن شود و آسانتر باز شود.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar