باشگاه خبرنگاران/ متخصصان حوزه غذا و بهداشت از وجود ۶ ماده غذايي که پس از ۵۰ سالگي پيري را به تاخير مي‌اندازد خبر دادند.

 به نقل از الميادين نوشت: متخصصان حوزه غذا و بهداشت، اعلام کردند ۶ ماده غذايي وجود دارد که از طريق برخي عناصر خود که عمدتا در فرآيندهاي ظريف سلول‌هاي انساني دخيل هستند، روند پيري پس از پنجاه سالگي را به تاخير مي‌اندازند.

اکسير زندگي يا چشمه جواني فقط افسانه‌هايي است که در رمان‌ها و داستان‌هاي فانتزي منتشر شده است؛ به گونه‌اي که همه دانشمندان عدم امکان متوقف کردن روند پيري را تأييد مي‌کنند، اما علم از طريق برخي از اسرار در مورد احتمال دور زدن و کند کردن روند پيري صحبت مي‌کند.

اکثر مطالعات تأييد کرده اند که کيفيت غذاهايي که به بدن ما وارد مي‌شوند يا رژيم غذايي ما از طريق وجود تعدادي عنصر در داخل خود که عمدتا در فرآيندهاي ظريف سلول‌هاي انساني دخيل هستند، به طريقي بر بدن ما تأثير مي‌گذارد.


مجله eatthis، متخصص در زمينه غذا و بهداشت، مجموعه‌اي از نظرات متخصصان حوزه غذا و بهداشت را جمع آوري کرده است که از وجود ۶ ماده غذايي که پس از ۵۰ سالگي پيري را به تأخير مي‌اندازند خبر داده اند.

آووکادو؛ چربي ضد پيري
لورا بوراک متخصص تغذيه تأکيد مي‌کند افرادي که به دنبال دست يابي بدن مناسب در دوره کهنسالي هستند، آووکادو ممکن است يک افزودني فوق العاده براي زندگي روزمره آن‌ها باشد. وي تصريح کرد که آووکادو سرشار از چربي‌هاي مفيد براي قلب، فيبر، ويتامين‌هاي گروه B، پتاسيم و ديگر ويتامين‌هاست.


به نظر مي‌رسد آووکادو نه تنها در محافظت روزانه ما براي جلوگيري از روند پيري اجتناب ناپذير مفيد است، بلکه بسيار خوشمزه است، خوشبختي به همراه مي‌آورد و جمله معروف «انسان‌هاي خوشبخت‌تر عمر طولاني‌تر» را تقويت مي‌کنند.

مليسا ميتري ديگر متخصص تغذيه نيز اشاره کرده است که آووکادو با پوست روشن ارتباط دارد و ادامه مي‌دهد: اين ميوه منبع فراواني از ليپيدهاي ضد التهاب است که باعث ايجاد پوستي صاف، درخشان و شفاف مي‌شود و همچنين غني (از ويتامين A) است که ممکن است به بدن کمک کند تا از سلول‌هاي مرده پوست خلاص شود.

ماهي‌هاي چرب مانع عفونت سلول‌هاي پوستي مي‌شوند
طبق اين مقاله، مطالعات ثابت کرده است که برخي از انواع ماهي‌ها که حاوي مقدار زيادي اسيدهاي چرب شگفت انگيز امگا ۳ هستند مانند ماهي آزاد و شاه ماهي به کاهش التهاب پوستي که در سنين بالا رخ مي‌دهد کمک مي‌کنند و همچنين با آلزايمر مقابله مي‌کنند.

چندين تحقيق نشان مي‌دهد که ماهي‌هاي چرب توانايي «کند کردن و گاهي جلوگيري از علائم آلزايمر در بيماران مسن» را دارند.

مقاله منتشر شده در مجله علمي PLEFA حاکي از آن است که رژيم غذايي غني از اسيدهاي چرب امگا ۳ مي‌تواند در واقع خطر ابتلا به بيماري آلزايمر را کاهش دهد.

بلوبري.. خاصيت ارتجاعي پوست را حفظ مي‌کند
ويتامين A موجود در بلوبري يا توت آبي، توانايي پوست ما را در حفظ خاصيت ارتجاعي و مقابله با التهاب سلول هايش افزايش مي‌دهد. ميتري مي‌گويد: بلوبري منبع غني از ويتامين‌هاي A و C است که مي‌توان التهاب را که منجر به آسيب و پيري پوست مي‌شود، کاهش دهد.

اين متخصص مي‌افزايد: بلوبري همچنين داراي آنتي اکسيدان‌هاي خاصي به نام آنتوسيانين است که ممکن است با کاهش التهاب کلي بدن از پوست محافظت کند.

سبزيجات برگدار و خاصيت آنتي اکسيداني
سبزيجات برگدار مانند کلم پيچ يا اسفناج به کاهش سرعت پيري در افراد بالاي ۵۰ سال کمک مي‌کند. مري راگلز متخصص خالق راهنماي شروع سريع Whole Foods، مي‌گويد: غذاهايي که مقادير زيادي مواد مغذي و ترکيبات ضد التهابي را فراهم مي‌کنند ضد پيري هستند، زيرا اين ترکيبات از سلول‌ها و DNA ما محافظت مي‌کنند.

اين متخصص ادامه مي‌دهد: کاهو از ويتامين‌ها، مواد معدني، فيبر و ساير ترکيبات فعال زيستي است و همچنين دوز زيادي از ترکيبات ضد پيري را در اختيار بدن قرار مي‌دهد.

روغن زيتون فرايندهاي موجود در پوست را شبيه‌سازي مي‌کند
طبق اين مقاله، روغن زيتون بيشتر از يک اسيد چرب اشباع نشده به نام اسيد اولئيک تشکيل شده است؛ بنابراين زيتون با افزايش سن، يک قسمت مهم از رژيم غذايي سالم است.

بوراک مي‌گويد: روغن زيتون به عنوان يک ماده اصلي عمده در رژيم‌هاي غذايي مناطقي از جهان که مردم آن بيشترين عمر را دارند، مورد مطالعه عميق قرار گرفته است.

يکي از دلايل مفيد بودن روغن زيتون در مبارزه با پيري پوست اين است که ترکيبات آن برخي از ترکيبات موجود در پوست را تقليد مي‌کند. راگلز مي‌گويد: غشاي سلولي ما از اسيدهاي چرب درست شده مانند اسيدهاي چرب تهيه شده توسط روغن زيتون. سلول‌ها دائماً در حال تجديد هستند و براي توليد سلول‌هاي سالم جديد به يک منبع اسيدهاي چرب منظم نياز دارند.

آجيل؛ التيام بخش پوست آسيب ديده
آجيل نيز افزودني‌هاي خوبي براي رژيم غذايي ضد پيري دارد. بوراک مي‌گويد: آجيل و تخمه‌ها غذاهاي گياهي غني از اسيدهاي چرب امگا ۳ و ويتامين E براي قلب هستند که مي‌توانند براي ترميم آسيب‌هاي پوستي مفيد باشند.

طبق يک تحقيق فرانسوي در سال ۲۰۰۹ در مورد ويتامين E (موجود در آجيل) و جمعيت مسن، مشخص شد که اين ويتامين التهابات را کاهش مي‌دهد، عملکرد سيستم ايمني بدن ما سوخت و ساز بدن را با افزايش سن بهبود مي‌بخشد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar