بيتوته/ براي همه افراد که بچه کوچک در منزل دارند نقاشي کردن و خط خطي کردن بچه ها روي ديوار را تجربه کرده اند شيوه هاي گوناگوني براي پاک کردن مداد از ديوار وجوددارد که ما در اين مقاله براي شما آورده ايم.
راههاي تميز کردن مداد رنگي از روي ديوار
خمير دندان
خط هاي مداد رنگي روي ديوار را به وسيله يک مسواک کهنه و قدري خمير دندان پاک کنيد.
سيب زميني
اين شيوه براي پاک کردن اثرات لک به جا مانده از اثر انگشت بچه ها يا حتي بزرگترها روي ديوار روغني و پلاستيکي استفاده مي کنند. سيب زميني را نصف کنيد و چندبار روي لک و خطوط ديوار بکشيد آنگاه با اسفنج آنجا را تميز کنيد. 

سشوار
يکي از روش هاي مطمئن براي از بين بردن مداد رنگي از ديوارها استفاده از سشوار خشک و صابون معمولي ملايم است. سشوار را روشن کرده و هواي گرم را روي خط هاي مداد رنگي بگيريد. موم گرم مي شود و آغاز به آب شدن مي کند و سبب مي شود آسان تر پاک شود. با يک دستمال تميز يا حوله کاغذي با قدري صابون مايع استفاده کنيد و علائم مداد رنگي را به آهستگي پاک کنيد.
پارچه هاي ميکروفيبر انتخاب خوبي هستند ، ولي دقت کنيد که هر پارچه اي که استفاده مي کنيد قدري مداد رنگي را روي آن نگه مي دارد. پيراهن هاي قديمي را امتحان کنيد چون مي توانيد آنها را دور بريزيد. 
مداد پاک کن
حقيقت اين است که پاک کننده معجزه مي کنند و بر روي ديوارهاي رنگ شده و بقيه جاها کاربرد دارند. امکان دارد شما احتياج به قدري تلاش بيشتر بر روي ديوارهاي بافت بسيار دارند استفاده کنيد، ولي کارايي دارد. 
سرکه
يکي از مفيدترين شيوه ها براي پاک کردن اثرات مداد رنگي از روي ديوار سرکه مي باشد. اسيد استيک موجود در آن باعث تجزيه ماده موم مانند و رنگدانه مداد رنگي مي شود. کافي است يک مسواک کهنه را در مقداري سرکه سفيد بزنيد آنگاه اثرات لکه را با آن تميز کنيد. آنگاه ديوار را با پارچه اي مرطوب تميز کنيد.
چنانچه نگران بوي سرکه هستيد بدانيد پس از خشک شدن بوي آن، از بين مي رود. دقت کنيد پيش از استفاده از سرکه نخست قسمت کوچکي را امتحان کنيد، امکان دارد همه رنگها با واکنش شيميايي سرکه پاک نشوند و مثل هر پاک کننده ديگري مواظب باشيد با چشم يا پوست شما تماس پيدا نکند.
جوش شيرين و آب
جوش شيرين ساينده خفيف بوده که مي تواند در تميز کردن ديوار مفيد باشد. براي پاک کردن اثرات مداد رنگي از روي ديوار گچي قدري جوش شيرين را در آب حل کرده و با پنبه روي سطح خط خطي شده بکشيد تا تميز شود.
مايع ظرفشويي
براي تميز کردن ديوار گچي کلا مي توانيد از اسکاچ و قدري مايع ظرفشويي استفاده کنيد.
سمباده 
يک راه ساده تر و سريع تر استفاده از سمباده مي باشد در موقع کشيدن سمباده بر روي ديوار قدري از گرده هاي سمباده به ديوار باقي مي ماند که با کشيدن يک پارچه نم دار اين گرده ها را مي توانيد از روي ديوار پاک کنيد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar