خراسان/ «شرايط هر ورزشکاري متفاوت است و هر انساني تجربياتي در شرايط مختلف به دست آورده است. تنيس روي ميز برايم بسيار سرگرم کننده است و نمي توانم بگويم که از پيروز شدن خسته شده ام»، اين ها بخشي از صحبت‌هاي «ناتاليا پارتيکا» پينگ‌پنگ‌باز زن  لهستاني است که در همين شروع المپيک توکيو به شدت مورد توجه هواداران ورزش در سراسر جهان قرار گرفته است. اين ورزشکار 31 ساله، با مشکل مادرزادي متولد شده، او داراي نقص در دست راست خود است. با اين حال در مسابقات المپيک 2020 درخشان‌تر از هميشه حاضر شده و با پيروزي قاطع 4 بر صفر برابر ميشل بروملي استراليايي به همه ثابت کرده‌است که حتي مشکل دستش نمي‌تواند جلوي تلاش او را بگيرد و برايش محدوديت  ايجاد کند.
 
معلوليتم هيچ مشکلي برايم ايجاد نکرده است
ناتاليا از بازوي راست خود براي نگه داشتن توپ استفاده مي‌کند. او مي‌گويد: «مسئله سرويس زدن من  ممکن است شما را متعجب کند، اما در واقع چيز خاصي وجود ندارد. من توپ را با سمت راست خود مي گيرم و با دست چپم به آن ضربه مي زنم. در واقع اين معلوليت هيچ مشکلي براي من  ايجاد نمي‌کند و من قادر به بازي کردن مانند ديگران هستم.»


حضور در پارالمپيک در 10 سالگي
اين ورزشکار پنج مدال طلاي پارالمپيک را در کارنامه ورزشي خود دارد و شش دوره در بازي هاي المپيک از جمله  رقابت هاي پکن 2008 و لندن 2012 و پارالمپيک شرکت کرده‌است. ناتاليا  از  هفت سالگي تنيس روي ميز را شروع کرد و اولين مدال بين‌المللي خود را در سال ۱۹۹۹ و در رقابت‌هاي قهرماني جهان معلولان به دست آورد. هنگامي که در 10 سالگي در پارالمپيک ۲۰۰۰ سيدني شرکت کرد به عنوان جوان‌ترين شرکت کننده تاريخ اين رقابت‌ها شناخته شد. در پارالمپيک ۲۰۰۴ آتن او يک مدال طلاي انفرادي و يک نقره تيمي کسب کرد و همچنين در همان سال دو مدال طلاي اروپايي از مسابقاتي که ورزشکاران سالم هم در آن شرکت داشتند، به دست آورد. او مي‌گويد: «بايد اعتراف کنم هيچ وقت فکر نمي‌کردم به اين سطح از موفقيت برسم و حتي اين براي من و پدر و مادرم هم شوک آور بود، اما من تسليم نشدم و هر روز تمام تلاش خودم را مي‌کردم و اين به من ثابت کرد هيچ چيزي غير ممکن نيست و من مي‌توانم هر کاري را  انجام دهم.»
الگوي پشتکار و قوي‌بودن
روحيه قوي و جنگنده اين ورزشکار باعث شده امروز به الگوي ورزشي مهمي براي تمام خانم‌ها و دختران جوان تبديل شود و به کساني که گاهي در مواجهه با يک مشکل فکر مي‌کنند همه‌چيز تمام شده و تلاش کردن براي رسيدن به هدف فايده ندارد درس پشتکار و قوي بودن بدهد.  حالا اين زن که نمادي از قدرت و تلاش محسوب مي‌شود، هدف بزرگ‌تري در سر دارد و آن گرفتن يک  مدال المپيک در 31 سالگي است.
 

نويسنده : مهسا کسنوي | روزنامه نگار

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar