خراسان/ خط اخم چهره شما را  عبوس مي کند و بد اخلاق نشان مي‌دهد؛ بهتر است تا حد ممکن  از به وجود آمدن آن پيشگيري کنيد
 با افزايش سن، پوست انعطاف پذيري خود را از دست  مي دهد و مانند گذشته به حالت قبل برنمي‌گردد. 
با اين‌که خط اخم از عوارض اجتناب ناپذير افزايش سن است، اما به کمک روش‌هايي مي‌توان تا حدي بروز آن را به تعويق انداخت يا از شدت آن کاست. در اين مطلب شما را با راهکارها و روش‌هاي طبيعي و خانگي از بين بردن خط اخم ابرو آشنا خواهيم کرد.
 
    راهکارهاي کلي
با اين‌که بيشتر خانم‌ها براي از بين بردن خط اخم از روش‌هاي درماني مانند تزريق بوتاکس استفاده مي‌کنند اما چندين راه طبيعي آسان وجود دارد که کمک مي‌کند بدون تزريق، از خط اخم خلاص شويد.
داشتن رژيم غذايي سالم مانند مصرف مقدار کافي آب  |  تأمين آب کافي بدن مي‌تواند از ايجاد خط اخم جلوگيري کند. همچنين مصرف مکمل‌هاي محتوي اسيدهاي چرب امگا ۳ هم در آب رساني به پوست مؤثر است.
داشتن خواب کافي براي شادابي و تجديد قواي پوست| بهتر است  روي پشت‌تان بخوابيد. خوابيدن با صورت روي بالش مي‌تواند موجب کشيدگي پوست و افزايش بروز خط اخم شود.
 استفاده از کرم ضد آفتاب  | هر روز روي پوست‌تان کرم ضد آفتاب بماليد. فراموش نکنيد که پرتوهاي فرابنفش خورشيد در هر هوايي (حتي در هواي ابري) يا در زمستان مي‌تواند به پوست‌تان آسيب برساند.
 مرطوب کردن منظم پوست |   پوست‌تان را به طور منظم سه بار در روز مرطوب کنيد.


   درمان خانگي
  ماليدن مخلوطي از ماست، آب ليمو و مايعي از کپسول ويتامين E به مدت ۱۰ دقيقه روي پوست و سپس شستن آن
  ماساژ دادن خط اخم با چند قطره روغن نارگيل يا روغن بادام شيرين هر شب قبل از خواب
  قرار دادن ماسکي از پوره آووکادو روي پوست به مدت ۲۰ دقيقه و سپس شستن آن
   تمريناتي براي از بين بردن خط اخم


   از بين بردن خط اخم پيشاني
 براي داشتن پيشاني صاف و بدون چين و چروک بايد هر روز روي ماهيچه‌هاي پيشاني کار کنيد. براي اين کار بايد کف دست چپ‌تان را روي سمت چپ پيشاني بگذاريد. سپس در حالي که سمت چپ پيشاني را محکم با دست چپ نگه داشته ايد، کف دست راست‌تان را روي سمت راست پيشاني‌تان بگذاريد و در جهت حرکت عقربه‌هاي ساعت با حرکات دوراني اين قسمت را ماساژ دهيد. پس از ۲ دقيقه دست راست‌تان را همان جا نگه داريد و با دست چپ، سمت چپ پيشاني‌تان را ۲ دقيقه ماساژ دهيد. اين بار هر طرف پيشاني را 
۲ دقيقه درخلاف جهت حرکت عقربه‌هاي ساعت ماساژ دهيد. اين کار را سه بار و در مجموع ۶ دقيقه روي هر سمت پيشاني‌تان انجام دهيد.
  از بين بردن خط اخم اطراف چشم
براي کاهش چروک اطراف چشم، انگشت شست خود را روي گوشه بيروني چشم قرار دهيد و ديگر انگشتان خود را در بالاي سرتان نگه داريد. سپس شست خود را از گوشه بيروني چشم به سمت گوشه‌ها و قسمت بالايي سرتان بکشيد. اين کار را ۱۰ ثانيه انجام دهيد و سپس استراحت کنيد. در مجموع اين کار را ۱۵ بار در روز تکرار و آن را به بخشي از عادت روزمره‌تان تبديل کنيد.

نويسنده : مارال مرادي | خبرنگار

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar