سيب/ موهاي شما نياز به رسيدگي دارند ولي مسلما اين مواظبت و رسيدگي به معناي هزينه زياد نيست، خيلي اوقات موهاي ما مشکلات کوچکي دارند ولي همين مشکلات کوچک، باعث مي‌شود موها به‌خوبي حالت نگيرند و زيبايي هميشگي خود را نداشته باشند، به ندرت کسي براي اينگونه مشکلات کوچک به پزشک مراجعه مي‌کند، بنابراين دانستن راه حل‌هاي خانگي مي‌تواند بسيار کمک‌کننده باشد.
محصولات طبيعي براي فرار از موهاي وز
هيچ‌چيز بدتر از وز کردن موها نيست اما راه حل‌هاي ساده‌اي وجود دارد که مي‌توانيد تا حد زيادي از وز شدن موهاي‌تان جلوگيري کنيد.
آب گازدار: اگر معمولا ترجيح مي‌دهيد براي خشک کردن موهاي‌تان از سشوار استفاده نکنيد و دوست داريد موهاي‌تان به‌صورت طبيعي خشک شود، بيشتر در معرض وزخوردن موها قرار داريد، يک روش خوب براي جلوگيري از اين وز، استفاده از آب گازدار است، کافي است در حمام بعد از اين اينکه مثل هميشه موهاي‌تان را شستيد و آبکشي کرديد، در آخر يک‌بار موهاي‌تان را با آب گازدار آبکشي کنيد.
سرکه سيب: يک راه حل طبيعي مؤثر ديگر براي جلوگيري از وز موها، استفاده از سرکه سيب است، روند استفاده از اين سرکه خيلي شبيه استفاده از آب گازدار است يعني در حمام مثل هميشه موهاي‌تان را بشوييد و در آخر مقداري مساوي آب و سرکه سيب را با هم مخلوط کنيد و موها را با آن آب بکشيد.
ماءالشعير: اگر موهايي فر و هميشه با حالت دادن آنها مشکل داريد، يک راه حل خوب استفاده از ماءالشعير است، ماءالشعير فر موهاي شما را ثابت نگه مي‌دارد تا موهاي شما وقتي خشک مي‌شود نيز مثل زماني باشد که خيس است.کافي است تمام موها را به آن آغشته کنيد، مي‌توانيد ماءالشعير را روي موها اسپري کنيد.
نرم‌کننده طبيعي: يک فرمول ويژه براي نرم کردن و حالت دادن موهاي خشک شما. 1فنجان مايونز را با نصف آواکادو له شده مخلوط کنيد و آن‌قدر بزنيد تا حالت چسبي پيدا کند، اين مخلوط را به موهاي‌تان بماليد سپس موها را با يک کلاه پلاستيکي بپوشانيد و با يک حوله داغ روي آن را بپوشانيد، حدود 20 دقيقه صبر کنيد سپس موها را آب بکشيد، براي نتيجه بهتر هفته‌اي يک‌بار اين کار را تکرار کنيد.
روغن زيتون و نارگيل: اين روغن‌ها براي مبارزه با وز بهترين دوستان شما هستند. براي اين‌که موهاي شما خيلي چرب به‌نظر نرسد مقدار کمي از اين روغن‌ها را در کف دست‌تان بريزيد سپس ميان موهاي‌تان بماليد.
صاف‌کننده‌هاي سراميکي: اگر مي‌خواهيد موهاي‌تان را با اتو صاف کنيد، اتويي انتخاب کنيد که صفحه‌هاي سراميکي داشته باشد البته پيشنهاد ما اين است که در شرايط استثنا و تنها يک‌بار از اين شيوه استفاده کنيد.
موهاي‌تان را ضخيم کنيد
تخم کتان: تخم‌هاي کتان را در يک کاسه آب بگذاريد و اجازه دهيد حدود 5 روز باقي بماند سپس با پنبه اين مايع را به پوست کف سر بماليد و بعد از 25دقيقه بشوييد.
حنا: هنگام استفاده از اين روش بايد حسابي حواس‌تان را جمع کنيد چون همان طور که خودتان مي‌دانيد، حنا ماده‌اي رنگ‌دهنده است، استفاده از حناي بدون رنگ مي‌تواند تا حد زيادي اين مشکل شما را حل کند، پودر حنا را در يک ظرف آب داغ بريزيد سپس چند قطره آب ليمو يا ماست به آن اضافه کنيد. سپس اين مخلوط را به موهاي‌تان بزنيد و بگذاريد حداقل 1 ساعت روي موها باقي بماند. 4 هفته اول هفته‌اي يک‌بار از اين مخلوط استفاده کنيد سپس 2 هفته يک‌بار، تا نتيجه را ببينيد.
انرژي دادن: هر روز حدود 10 دقيقه به‌گونه‌اي دراز بکشيد که سرتان پايين‌تر از بدن باشد، اين وضعيت خوابيدن، باعث مي‌شود خون بيشتري وارد سر شما شود. موها را از پشت گردن به سمت بالا شانه کنيد با اين کار به ريشه‌هاي ضعيف شده موها انرژي مي‌دهيد و تا حدي از ريزش آن‌ها جلوگيري مي‌کنيد.
بگذاريد، حسابي برق بزند
سفيده تخم مرغ: 4 سفيده تخم مرغ را خوب هم بزنيد سپس روي پوست کف سر بماليد، براي آب کشيدن موهاي‌تان مقدار کمي سرکه سيب به آب اضافه کنيد.
شامپو براق کننده: ژل درون 4 برگ آلوورا را به همراه يک قاشق عسل به شامپو خود اضافه کنيد تا شامپويي جادويي براي براق کردن موهاي‌تان داشته باشيد.
مخلوط کامل: مقداري روغن بادام، نارگيل، کنجد، آواکادو را با يک قاشق عسل مخلوط کنيد و سپس اين مخلوط را به موهاي‌تان بماليد و موها را با يک حوله بپوشانيد، حدود يک ساعت صبر کنيد سپس موهاي‌تان را بشوييد.
مخلوط زيبا کننده: 3 قاشق غذاخوري عسل را با 4 قاشق غذاخوري روغن کرچک و يک زرده تخم مرغ و مقداري آلوورا را مخلوط کنيد، آن‌قدر به هم بزنيد تا مخلوط يک دست شود سپس اين مخلوط را به موهاي‌تان بماليد و موها را حدود 1 ساعت با حوله بپوشانيد. براي رسيدن به نتيجه بهتر مي‌توانيد موها را با آب رزماري آبکشي کنيد(براي تهيه آب رزماري چند برگ رزماري را در ظرفي بجوشانيد و از آب آن استفاده کنيد)
اگر موهاي‌تان شوره دارد
رزماري: اين گياه به باکتري‌ها و قارچ‌ها حمله مي‌کند و آنها را از بين مي‌برد، يک قاشق چاي خوري رزماري له شده را داخل يک فنجان آب در حال جوش بريزيد و اجازه دهيد چند جوش بزند. سپس آن را صاف کنيد و روزي يک بار به موهاي‌تان بزنيد.
مخلوط آويشن: نصف ليتر آب را بجوشانيد وقتي آب به جوش آمد1 قاشق غذاخوري رزماري به آن اضافه کنيد، اين مخلوط را حدود 5 دقيقه بجوشانيد سپس از روي اجاق برداريد بعد 1 قاشق غذاخوري آويشن به آن اضاف کنيد و حدود15 دقيقه صبر کنيد سپس اين مخلوط را صاف کنيد، اين مخلوط را به موهاي خشک بزنيد، نيازي به آبکشي نيست.
لوسيون سيب زميني:  5 عدد سيب زميني را بپزيد و پوست آن‌ها را بگيريد و خوب له کنيد سپس 10 قطره يد، 10 قطره آب ليموترش، نصف قاشق چاي خوري روغن بادام و 10 قطره روغن ليمو (در داروخانه‌ها موجود است) به آن اضافه کنيد، مخلوط را در يک شيشه دربسته بريزيد و در يخچال نگهداري کنيد و هر بار 15 دقيقه قبل از شستن اين مخلوط را به موهاي‌تان بزنيد. ۲ قاشق چاي‌خوري اکليل کوهي و ۲ قاشق چاي‌خوري آويشن را در يک کاسه ريخته و ۲ سوم فنجان آب جوش به آن اضافه کنيد در ظرف را بگذاريد و اجازه دهيد تا به مدت ۲۰ دقيقه خيس بخورد.
سپس آب مخلوط را بعد از ۲۰ دقيقه بگيريد و درون بطري بريزيد سپس سرکه سيب را اضافه کرده و هم بزنيد. بطري را در محل خشک و خنک نگهداري کنيد. سر خود را بعد از شستن با شامپو آبکشي کنيد. کمي از محلول داخل بطري روي سر بريزيد و ماساژ دهيد. قبل از خوابيدن در بين دفعات شامپو کردن‌ها، سر خود را با مقداري از محلول ماساژ دهيد. اين‌کار مي‌تواند شوره سر را از بين ببرد.
ويتامين به موي‌تان برسانيد
ماسک زرده تخم‌مرغ: يک عدد زرده تخم‌مرغ را با 2 قاشق غذاخوري روغن کرچک و يک قاشق غذاخوري پودر ويتامين A (شما مي‌توانيد چند عدد کپسول ويتامين A را پودر کنيد) مخلوط کنيد و روي موها بماليد. کمي ريشه موهاي‌تان را ماساژ دهيد و بگذاريد ماسک به‌مدت 2 ساعت روي موهاي‌تان بماند سپس آن‌را با آب ولرم بشوييد. اين ماسک براي جلوگيري از ريزش مو نيز مي‌تواند تا حدي مفيد باشد.
سيب‌زميني: يک عدد سيب‌زميني پوست بکنيد و آب آن‌را بگيريد سپس 2 قاشق چاي‌خوري آب سيب‌زميني را با 2 قاشق غذاخوري ژل آلوورا و يک قاشق غذاخوري عسل مخلوط کنيد و خوب هم بزنيد. با اين مخلوط ريشه موهاي‌تان را ماساژ دهيد، موهاي‌تان را با کلاه بپوشانيد و بگذاريد به‌مدت 2ساعت روي سر باقي بماند سپس موهاي‌تان را با شامپو بشوييد. اين ماسک را هفته‌اي 2بار استفاده‌کنيد.
اگر دوست داريد، شاداب بماند
مخلوط شيرو زرده تخم‌: يک عدد زرده تخم‌مرغ را با خوب هم بزنيد تا کف کند. بعد شير را به آن اضافه کنيد، مي‌توانيد يک قاششق غذا خوري گلاب هم به آن اضافه کنيد. اين ماسک مو را به مدت ده تا پانزده دقيقه روي موها بگذاريد و سپس با آب ولرم آبکشي و کنيد و از موهاي تازه خود لذت ببريد.
از شر چربي موها خلاص شويد
مخلوط ماست و جوش‌شيرين: براي تهيه اين ماسک، پنج قاشق غذاخوري ماست را با يک قاشق غذاخوري جوش شيرين و يک قاشق غذاخوري آب‌ليموي تازه مخلوط کنيد. اجازه دهيد، اين مواد 40 دقيقه روي پوست بماند و بعد آنها را با آب شستشو دهيد. مي‌توانيد هفته‌اي يک‌بار از اين ماسک استفاده کنيد و چربي روي موها ي خود را از بين ببريد.
از شانه استفاده کنيد
هر روز حدود 10 دقيقه به‌گونه‌اي دراز بکشيد که سرتان پايين‌تر از بدن باشد، اين وضعيت خوابيدن، باعث مي‌شود خون بيشتري وارد سر شما شود. موها را از پشت گردن به سمت بالا شانه کنيد با اين کار به ريشه‌هاي ضعيف شده موها انرژي مي‌دهيد و تا حدي از ريزش آن‌ها جلوگيري مي‌کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar