مجله اينترنتي تناسب اندام/  دانستن چگونگي انتخاب رنگ لاک ناخن مناسب شما به کمي تحقيق نياز دارد، اما انتخاب رنگ مناسب با در نظر گرفتن کمي اختلاف خيلي ساده خواهد بود. اهميت اين انتخاب کم نيست. لباس شما، رنگ پوستتان و حتي شکل دستانتان در اين انتخاب دخيل هستند. به عنوان مثال اگر انگشتان کوتاهي داريد، نبايد لاک ناخني انتخاب کنيد که انگشتان شما را کوتاه‌تر و پهن کند، بايد انگشتان خود را کشيده تر نشان دهيد. نگران نباشيد، من قبلا هر چيزي که براي انتخاب رنگ لاک ناخن احتياج داريد پيدا کرده ام.
عوامل تاثير گزار در انتخاب رنگ لاک اين‌ها هستند:
۱- رنگ پوست
با توجه به منابع متعدد، يکي از موارد مهم هنگام انتخاب رنگ لاک ناخن رنگ پوستتان است. به طور کلي قوانين ساده اي براي انتخاب رنگ لاک بر اساس رنگ پوستتان وجود دارد. به عنوان مثال، پوست هاي روشن، با رنگ‌هاي تيره ظاهر خيلي خوبي پيدا مي‌کنند، مخصوصا رنگ هايي که پايه ي آبي دارند. پوست هاي با رنگ معمولي، با انواع قرمز تيره ترکيب خوبي ايجاد مي‌کنند، در حالي که پوست هاي تيره، تقريبا با هر رنگي همخواني دارند.
۲- ساز و برگ
اين مورد کمي نيازمند مهارت بيشتري است. نظر برخي از متخصصين اين است که رنگ لاک ناخن شما به هيچ عنوان نبايد با ساز و برگ شما جور باشد، در صورتي که برخي ديگر مي‌گويند نه مشکلي نيست! منظور از ساز و برگ، مجموعه ي لباس و لوازم همراهتان مانند کيف و عينک آفتابي و ساعت مچي تان است که رنگشان را باهم ست مي کنيد.
به نظر من، زماني که رنگ لاک ناخن خود را بر مبناي ترکيب رنگي لباس و جواهراتتان انتخاب مي کنيد، با غريزه تان اين انتخاب را انجام دهيد. در انتخاب يک رنگ مکمل، اما نه لزوما همان رنگ زياد وسواس به خرج ندهيد. حتي اگر عاشق رنگ خاصي هستيد و سعي مي کنيد آن را در تاپ، دامن و کفش هايتان به کار ببريد، براي ناخن هايتان هم مي‌توانيد از همان رنگ استفاده کنيد.
۳- آرايش
در آرايش خود بايد توازن در انتخاب ترکيب رنگي را رعايت کنيد. بهترين ايده اي که براي انتخاب رنگ لاک ناخن با توجه به ترکيب رنگي آرايشتان وجود دارد، انتخاب يک رنگ مکمل است. اين جالب نيست که همه جايتان يک رنگ باشد، کمي بي‌رنگ و رو مي شويد. البته استثنائا زماني که رنگ رژ لب و لاک ناخنتان باهم يکي باشد خيلي جلب توجه خواهيد کرد.
۴- مهم‌ترين عامل
اگر مي‌خواهيد بدانيد که چگونه رنگ لاک مناسب ناخن خود را انتخاب کنيد، به اين عامل خيلي توجه کنيد. چه رنگي در حال حاضر محبوب است؟ مهم نيست پوست شما چه رنگي است، بالاخره در طيف رنگي که در حال حاضر مد شده، رنگي پيدا خواهد شد که به پوست شما بيايد. انواع رنگ‌هاي بنفش، آبي، صورتي، مرجاني و حتي مشکي در مدل هاي مات و براق نيز موجودند تا با هر پوستي هارموني پيدا کنند.
۵- مناسبت
زماني که مي‌خواهيد يک رنگ مناسب براي ناخن هاي خود انتخاب کنيد، بايد روز يا مناسبتي که در آن هستيد را نيز در نظر داشته باشيد. در آن روز قرار هست چه کار کنيد؟ اگر به خاطر دل خودتان مي‌خواهيد لاک بزنيد، راحت باشيد! لاک هاي رنگارنگ و حتي طرح هاي بامزه استفاده کنيد. اگر مي‌خواهيد به سر کار برويد يا در يک جلسه ي کاري شرکت کنيد يا يک چيزي شبيه به اين، رنگ‌هاي خنثي را بر گزينيد.
اما اگر مي‌خواهيد شبي را با دوستانتان در شهر پرسه بزنيد، جسور باشيد! قرمز رنگي عالي است، اما هر کاري که مي کنيد، سعي کنيد آن را تيره نگاه داشته يا به تناسب رنگ جواهرات فلزي خود رنگ مناسبي را انتخاب کنيد.
۶- فصل
فصل نيز موردي قابل توجه براي انتخاب رنگ مناسب ناخن است. در زمستان، رنگ‌هاي تيره تر فوق‌العاده هستند. اما در بهار محدوديتي نيست، بايد به موارد ديگر دقت کنيد. تابستان زمان خوبي براي رنگ‌هاي گرم است، رنگ‌هاي روشن و جسورانه و لاک هاي نئوني. براي پاييز هم، برنزي، طلايي، قرمز، حنايي و برخي از رنگ‌هاي خنثي با شکوه جلوه مي کنند.
۷- بدانيد از چه چيزي بايد دوري کنيد
در انتخاب صحيح رنگ لاک ناخن، بايد حواستان باشد که از چه چيزهايي دوري کنيد. به عنوان مثال، اگر پوستتان خيلي روشن است، نبايد از رنگ‌هاي خيلي تيره استفاده کنيد، اگر نه دست‌هايتان سرد و مرده بنه ظر مي‌آيند. اگر ناخن هايتان خيلي فرم مربعي دارد، از رنگ‌هاي خيلي روشن دوري کنيد. اين بايد و نبايد ها را معمولا با سعي و خطا کشف خواهيد کرد، بعضي وقت‌ها بايد چيزي را امتحان کنيد تا متوجه شويد به شخص شما مي‌آيد يا نه.
۸- رنگ مورد علاقه
حالا به نظر مي‌آيد که با اين مورد قرار است موارد ديگر را ناديده بگيريد! دقيقا همين‌طور است، مي‌توانيد اين کار را انجام دهيد. تمام مواردي که گفته شد، فقط تعيين ميکند که چه رنگ هايي به شما مي‌آيند. برخي از اين قوانين شايد در مورد شما صحت نداشته باشد. يا حتي شايد شما به آن اهميتي ندهيد. مشکلي نيست!
در هر صورت آن‌ها ناخن هاي شما هستند، حتي اگر تمام قوانين به شما ديکته کنند که رنگ مورد علاقه شما روي دستانتان ظاهر خوبي ندارد، شما مي‌توانيد دقيقا همان رنگ را انتخاب کنيد! شما براحتي مي‌توانيد ياد بگيريد که چگونه رنگ مناسبي را براي ناخن هاي خود انتخاب نماييد. نگران نباشيد، هيچ اجباري در انتخاب شما وجود ندارد. اگر شما رنگي را دوست داريد که اين قوانين مي‌گويند به شما نمي‌آيد، مشکلي نيست، کافيست تا در طيف رنگ مورد نظر خود، يک پرده ي ديگر از آن رنگ، نوع مات يا نوع براق را انتخاب کنيد تا به دستتان بنشيند. شما زمان انتخاب رنگ مناسب براي ناخن هايتان بيشتر به چه موردي اهميت مي دهيد؟

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar