حامي هنر زندگي/ آيا به خاطر مي آوريد که در اولين قرارتان با يک خانم و جنس مخالف خود چگونه رفتار کرده ايد؟ به نظر شما همسرتان از همه  رفتار هاي شما راضي است؟ آداب معاشرت با خانم ها و نوع رفتاري که از آقايان سر مي زند به مقدار زيادي در روند پيشرفت يک رابطه اهميت دارد. ترک برخي از رفتارهاي ناپسند در برخورد با خانم ها و رعايت آداب معاشرت به بهبود روابط کمک بسيار زيادي مي کند. علاوه بر اين يادگيري مهارت هاي رفتار با همسر به افراد کمک مي کند تا بتوانند زندگي مشترک زيبا تري را هم براي خود و هم براي همسرشان به وجود آورند.  

آداب معاشرت با خانم ها | چگونه با خانمي رفتار مناسب داشته باشيد؟
اصولا خانم ها در مورد شيوه ي رفتاري که از آن لذت مي برند به طرف مقابل خود حرفي نمي زنند. آن ها در راستاي تغيير رفتار هاي نامناسب همسر خود قدمي بر نمي دارند. اما در مواقعي که همسر حضور ندارد با تفکر در مورد رفتار هاي همسر خود به اين نتيجه مي رسند که بسياري از رفتار هاي او ناپسند بوده و بايد تغيير کنند. آن ها حتي تلاشي براي تغيير رفتار هاي نامناسب همسر انجام نمي دهد.

در مواقعي که دختران و پسران در اولين قرار با يکديگر روبرو مي شوند، انتظارات دختران از پسران بالا تر از چيزي است که پسر از خود نشان مي دهد. در بسياري از مواقع هم پسران قبل از اولين قرار، خود را آماده مي کنند و به نحوي آگاهي از آداب معاشرت با دختران را ياد گرفته اند و سپس مي توانند در راستاي علاقمندي دختران به نوع رفتار پارتنر خود قدم بر داشته و مي توانند در همان اولين قرار، خود را به بهترين شکل ممکن نشان دهند. در ادامه به نوع رفتار هايي مي پردازيم که پسران و آقايان بايد در مقابل پارتنر و همسر خود، از خود بروز داده تا بتوانند ميزان علاقمندي خانم را در مورد نحوه ي رفتار خويش گسترش دهند.

1. علاقه به طرف مقابل را بروز دهيد
اکثر خانم ها در مورد همسران خود و دختران جواني که به تازگي با پسري آشنا شده اند، در مورد پارتنر خود، از اين موضوع شکايت مي کنند که او به من يا علاقه اي ندارد و يا اصلا علاقه ي خودش را به من ابراز نمي کند. اين مسئله به شدت مي تواند بر روي خانم ها تاثير گذاشته و باعث شود خانم ها در مواقعي که همسران در کنارشان نيستند با خود به اين موضوع پرداخته و در واقع خود خوري کنند که چرا شوهر من ميزان علاقمندي خودش به من را ابراز نمي کند. 
در بيشتر موارد متاسفانه از روي نبود آگاهي، آقايان فکر مي کنند که اگر کم محلي و يا بي محلي به همسر خود کنند و طوري رفتار کنند که همسر وي چيزي از ميزان علاقمندي او نسبت به خودش متوجه نشود، مي توانند  باعث افزايش علاقمندي خانم نسبت به خود شوند. اما اين موضوع کاملا اشتباه است و هر انساني نه تنها صرفا خانم ها حتي آقايان نيز به اين نياز دارند که طرف مقابل از ميزان علاقمندي خود نسبت به آن ها صحبت کند و از جملات تاثير گذاري استفاده کند تا باعث افزايش انگيزه در او براي ادامه رابطه شود.  آقايان و پسران جوان بايد به اين نتيجه برسند که همسر و پارتنر آن ها به ابراز علاقمندي احتياج دارد و  به ادامه ي رابطه ترغيب شود.

2. از ادبيات مناسب استفاده کنيد
يکي از نکات بسيار پر اهميت در مورد نحوه ي مناسب آداب معاشرت با خانم ها اين است که آقايان بايد بدانند با خانم خود به بهترين شکل ممکن در حرف زدن، از کلمات استفاده کنند. برخي از آقايان مخصوصا در هنگام عصبانيت به شدت برانگيخته شده و هر حرف و سخن نامناسب و ناپسندي را نثار همسر خويش مي کنند و گمان مي کنند که با اين روش مي توانند جايگاه خود در زندگي به عنوان رئيس را تثبيت کرده و يا به همسر خود ياد آوري کنند. 
اما بايد گفته شود که اين اقدام آقايان به هيچ وجه قابل قبول و پذيرفته نيست و در اين صورت با توجه به نوع تفکر و تصوري که خود از نتيجه ي اين نوع رفتار با همسر دارند، باعث دلزدگي زناشويي شده و با خود تفکر مي کنند که شايد انتخاب اشتباهي براي همسر گزيني داشته اند و يا تصور نمي کردند که اين چنين رفتاري از سمت همسر، برايشان به وجود آيد.
توصيه مي شود که آقايان حتي در هنگام عصبانيت سعي کنند از ادبيات مناسب با همسر خود استفاده کنند و بتوانند در مورد آداب معاشرت در زندگي، بهترين تاثير را با رفتار خود داشته باشند. و آقايان بايد بدانند که نحوه ي رفتار ناپسند و نامناسب خود با همسر حتي در مواقع عصبانيت در ياد و خاطره ي همسر براي هميشه باقي خواهد ماند و هرگز فراموش نمي شود.
 3. با خانم ها صادق باشيد
صادق بودن تنها به اين معنا نيست که افراد به همسران خود دروغ نگويند. البته که دروغ به هر دليلي امري ناپسند بوده و از نظر هيچ يک از افراد پذيرفته نخواهد بود. و همه ي افراد چه آقايان و چه خانم ها از دروغ بيزار هستند و به وسيله ي دروغ اعتمادي که به طرف مقابل خود داشته اند را از دست خواهند داد.
بسياري از آقايان هستند که به هر دليلي در مواقعي با همسر خود طوري رفتار مي کنند و به نحوي کار هاي مخفيانه مي کنند و يا از تلفن هاي مخفيانه اي استفاده مي کنند. اين اقدام به منزله ي دروغ و پنهان کاري توسط خانم ها تلقي مي شود و باعث مي شود اعتماد خانم ها از طرف مقابل خود از دست برود و اين گونه باعث مي شود که خانم ها به اين فکر کنند که شايد همسر خود به آن ها خيانت مي کند و يا شايد دارد به صورت پنهاني کاري مي کند که نمي خواهد خانم متوجه شود. 
به هر حال زندگي مشترک به اين معني است که دو طرف موضوعي را از يکديگر مخفي نکنند و اين گونه است که اعتماد به وجود مي آيد. اگر آقايان به اين رفتار هاي خود ادامه دهند باعث مي شوند خانم ها از آن ها گله و شکايت کرده و يا اگر حتي حرفي هم نزنند باعث مي شود کم کم به همسر خود شکاک شده و به مرور به از بين رفتن اعتماد بين طرفين به وسيله ي اين نوع رفتار منجر مي شود که مي تواند باعث شود حتي زندگي مشترک از بين برود.

4. خانم ها را سورپرايز کنيد
بر خلاف اين که آقايان زياد به سورپرايز شدن و غافلگير شدن علاقه اي نشان نمي دهند و غالبا ترجيح مي دهند از ابتدا راجب به موضوعي اطلاع قبلي داشته باشند، اما خانم ها به غافلگير شدن علاقه نشان مي دهند و خواستار اين هستند که همسرشان براي بسياري از موارد آن ها را غافلگير کند. به اين ترتيب آقايان بايد بدانند در صورت وجود تاريخي به منظور اعطاء هديه اي به همسر خود و يا وجود يک اتفاقي که تصور مي کنند همسرشان از آن خوش حال مي شود، مي توانند از روش غافلگيري استفاده کرده و به اين صورت مي توانند باعث شوند يکي از علاقمندي هاي همسر خود را براي او به ارمغان آورند.
که اين امر باعث مي شود خانم ها با تفکر در اين مورد به اين نتيجه برسند که همسرشان به او اهميت مي دهد و خوشحالي او براي همسر حائز اهميت است. اين گونه انگيزه ي خانم ها براي ادامه ي زندگي مشترک و رابطه ي عاطفي چند برابر مي شود.

5. خانم ها را کنترل نکنيد
کنترل کردن به اين معني است که برخي از آقايان بعد از ازدواج خواستار اين هستند که بدانند در هر لحظه از روز همسرشان کجا است و چه کاري انجام مي دهد. اگر با موبايل کار مي کند، چه کاري انجام مي دهد. اگر با تلفن حرف مي زند، با چه کسي حرف مي زند و يا در چه موردي حرف مي زند. کجا مي رود و کجا مي آيد. همه ي خانم ها از اين که توسط آقايان کنترل شوند کاملا بيزار هستند و به هيچ عنوان نمي توانند چنين اخلاقي از همسر خود را تحمل کنند. به اين صورت به آقايان توصيه مي شود که به منظور حفظ رابطه ي خود به بهترين نحو، از انجام چنين کار هايي و کنترل کردن خانم خود امتناع کنند.
در حقيقت بعد از ازدواج آقايان برده نياورنده اند که بخواهند او را در خانه زنداني کنند و يا آزادي او را سلب کنند، بلکه بايد به نحوي باعث شوند خانم فکر کند که همسرش به او کاملا اعتماد دارد و باعث شود ميزان علاقمندي خانم به او افزايش يابد. شکاک بودن به خانم ها نيز که سپس موجب کنترل کردن آن ها مي شود به هيچ وجه قابل قبول نخواهد بود. اگر آقايي فکر مي کند به همسر خود شک دارد و گمان مي کند همسرش کار هايي مي کند که از چشم او پوشيده است، در واقع به اختلال پارانوئيد مبتلا شده است و بايد با مراجعه به روانشناسان و يا روانپزشکان و همچنين مشاوران، بتواند اختلال خود را درمان کند، به جاي اين که سعي کند خانم را کنترل کند. 
 آداب معاشرت با خانم ها | چگونه در نگاه خانم ها ايده آل باشيد؟
در موضوع آداب معاشرت با خانم ها به خصوص در قرار هاي اول و يا در نگاه هاي اول از سمت خانم ها، آقايان بايد به بهترين شکل ممکن به ظاهر خود رسيدگي کنند و به طور کاملي از آراستگي بر خوردار باشند. به اين صورت مي توانند باعث شوند در نگاه خانم ها ظاهر قابل پذيرشي داشته باشند. از آن جايي که اکثر خانم ها خود به انجام آراستگي خويش اهميت زيادي مي دهند و به زيبايي خويش احترام گذاشته و خود را به صورتي کاملا مناسب در ديد طرف مقابل قرار مي دهند، از همين رو خواستار اين موضوع هستند که طرف مقابل نيز به بهترين نحو و با ظاهري مملوء از آراستگي در کنار آن ها حضور يابد و اين گونه است که آقايان بايد ظاهر و آراستگي خود را قبل از ملاقات با خانم ها به خصوص در قرار هاي اول حفظ کنند.
پوشش مناسب اولين نکته در آداب معاشرت با خانم ها
تا به حال به شدت مشاهده شده است که آقايان در هنگام ملاقات با خانم ها از همان لباس هايي که در هنگام کار که نصفي از روز به تن خود داشتند و در واقع به قدري کثيف و چروک شده است، استفاده مي کنند. به خصوص در قرار هاي ملاقات اوليه اين امر در نگاه خانم ها به شدت ديده مي شود و در نگاه خانم ها، اين آقا فردي شناخته مي شود که به لباس و پوشش خود اهميتي نمي دهد. خانم در چنين وضعيتي با خود اين گونه تصور مي کند که اين آقا که در قرار اول به اين صورت لباس پوشيده است، در هنگام زندگي مشترک ديگر چگونه مي خواهد لباس بپوشد و به اين ترتيب تا حدي از ميزان علاقمندي خانم کم مي شود. 
در نتيجه براي آقايان بسيار پر اهميت است که در هنگام ملاقات با خانم ها از بهترين لباس خود استفاده کنند و بتوانند در نگاه خانم ها آراستگي خود را افزايش داده و سپس سعي کنند به همين صورت ميزان آراستگي خويش را افزايش دهند و لباس هاي بهتر بپوشند. در بسياري از موارد پيش مي آيد که آقايان به دلايل مختلف لباس هاي نا همخوان مي پوشند. به اين معني که رنگ پيراهن به رنگ شلوار و رنگ هر دو به رنگ کت نمي آيند. در چنين مواقعي نيز از سمت خانم ها مورد ملامت قرار مي گيرند که اين چه طرز لباس پوشيدن است. در نتيجه آقايان بايد رعايت کنند نحوه ي لباس پوشيدن خود را تا بتوانند در نگاه خانم ها ايده آل به نظر برسند.

استفاده از عطر کليد دوم از آداب معاشرت با خانم ها
استفاده از عطر به شدت مي تواند باعث شود آقايان در نگاه خانم ها به نحوي ايده آل به نظر برسند. در بسياري از موارد مشاهده شده است که آقايان با لباسي به قرار ملاقات با خانمي رفته اند که از بوي نا مطبوعي بر خوردار بوده است. در چنين وضعيتي به شدت پيش مي آيد که اين وضعيت براي خانم ها نا مطلوب باشد و در حقيقت اميد خانم ها از ادامه ي رابطه را از بين ببرد. به هر حال تعرق در همه ي افراد وجود دارد ولي اگر آقايان نيز همانند خانم ها از عطر استفاده کنند، باعث مي شود بوي خوشي از خود منتشر کنند و به محض برخورد با خانم ها و استشمام اين رايحه ي خوش بو توسط خانم ها، باعث حتي افزايش ميزان علاقمندي خانم ها به آقايان شود. 
اين موارد در واقع جزئي از ظواهر آقايان است و ما به اين خاطر از اين موارد نيز در موضوع چگونگي آداب معاشرت با خانم ها استفاده کرديم، که آقايان به اين موضوع آگاهي يابند که صرفا با رفتار مناسب نمي توانند خانمي را به خود جذب کنند، بلکه بايد از ظاهر آراسته اي نيز براي خود برخوردار باشند و به وسيله ي اين ظاهر آراسته ي خود بتوانند باعث شوند در نگاه خانم ها هم از نظر اخلاقي و نحوه ي برخورد و هم از نظر ظاهري، ايده آل به نظر آيند.

آراستگي و آداب معاشرت با خانم ها
بسياري از آقايان و به خصوص آقاياني که به شغل هاي آزاد که بسيار در معرض نور شديد آفتاب قرار دارند، به هيچ عنوان به پوست صورت خود که در معرض آفتاب سوختگي است، توجهي نشان نمي دهند. به مرور صورت سوخته و ابتدا ملتهب مي شود و قرمز مي شود و سپس به سمت سياه شدن پيش مي رود. در چنين شرايطي حتي به موهاي خود رسيدگي نکرده و سعي نمي کنند حالت زيبايي به موها دهند و با همان ظاهر آفتاب سوخته و با مو هايي که شکل مناسبي ندارند، درمقابل همسر خود ظاهر مي شوند.
طبيعي است که در چنين شرايطي خانم ها به آقايان تذکر دهند که به صورت و مو هاي خود رسيدگي کرده و حتي ريش هاي خود را اصلاح کنند، اما آقايان توجهي به اين حرف ها نشان نخواهند داد. در چنين شرايطي به تدريج از سمت خانم ها ميزان علاقمندي کمتر شده و باعث نااميدي از سمت خانم ها مي شود. در نتيجه آقايان براي اين که در نگاه همسران خود ايده آل به نظر آيند بايد به جز لباس ها و عطر، به صورت و مو هاي خود نيز توجه نشان دهند.

آداب معاشرت با خانم ها | سخن آخر
در اين مقاله تلاش کرديم تا براي شما عزيزان مطالبي را در مورد نحوه ي صحيح آداب معاشرت با خانم ها و اين که خانم ها از چه نوع آقاياني با چه نوع نحوه ي رفتار و چه نوع ظاهري خوششان مي آيد و يا به چه نوع افرادي علاقمندي نشان نمي دهند. در انتها بايد بيان شود که نحوه ي آداب معاشرت با خانم ها بسيار گسترده و پيچيده است و افراد بايد با توجه به شناختي که از طرف مقابل خود دارند، بتوانند به بهترين شکل ممکن آداب معاشرت را رعايت کنند.
به اين ترتيب افراد مي توانند در اين زمينه نيز با توجه به شناخت صحيحي که بايد از همسر خود و يا پارتنر خود کسب کنند، به مشاوران و روانشناسان مراجعه کرده و در جهت شناخت صحيح طرف مقابل خويش، بتوانند از آن ها کمک بگيرند و سپس بهترين رفتار و بهترين ظاهر را از خود در نگاه خانم ها داشته باشند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar