خراسان/ شما با تي‌شرت‌هاي کهنه‌تان چه مي‌کنيد؟ از آن‌جايي که تي‌شرت‌ها معمولا با پارچه‌هايي از جنس نخي دوخته مي‌شوند و خيلي به درد تميزکاري مي‌خورند، براي خيلي‌هاي‌مان تبديل شدنِ تي‌شرت‌هاي بيچاره به دستمال‌هاي خوب گردگيري، پايانِ تراژيکي براي همه‌ آن‌هاست و در آخر هم روانه سطل زباله خواهند شد. اما آيا اين مي‌تواند همه ماجرا باشد؟
 
همان‌طور که خودتان بهتر مي‌دانيد بازار کوسن‌ها در خانه‌ها هميشه داغ است و ما هميشه دوست داريم کوسن‌هاي جديد با طرح و نقش‌هاي نو داشته باشيم. تي‌شرت‌ها و بلوزهاي قديمي مي‌توانند روکش خوبي براي کوسن‌ها باشند. کافي است دستي در خياطي داشته باشيد يا از فردي حرفه‌اي بخواهيد کوسن‌هاي کاربردي با تي‌شرت‌ها براي‌تان بدوزد که در کل هم کار سختي نيست.


 
 اگر تي‌شرت‌هاي کهنه را با صبر و حوصله به‌صورت‌ نوارهاي باريک و بلند برش بزنيد، تبديل خواهدشد به يک توپ نخ رنگي ضخيم براي درست کردن چيزهاي مختلف مثلا بافت يک روميزي يا حتي روتختي. بافت با نخ‌هاي خيلي ضخيم، اين روزها بسيار پرطرفدار و زيباست. شما به‌سادگي مي‌توانيد خودتان اين نخ‌ها را بازيافت و با آن چيزهايي مثل گردنبند، دستبند، گيره يا چيزهاي ديگر درست کنيد.

نويسنده : مهسا فارسي | روزنامه نگار

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar