بيتوته/ يکي از سبک هاي نقاشي ساختمان، سبک مدرن است که امروزه بسيار کاربردي شده است. نمونه هايي از اين سبک نقاشي ساختمان را براي شما آورده ايم.
براي رنگ آميزي ساختمان ابتدا، بايد رنگ مورد نظر خود را خريداري کنيد. اما براي انتخاب رنگ بايد رنگ مبلمان و فرش و پرده و ... را در نظر بگيريد. سعي کنيد از رنگ هاي خنثي استفاده کنيد.

 

اما امروزه سبک هاي متفاوتي براي رنگ آميزي ساختمان وجود دارد. يکي از اين سبک ها، سبک مدرن است.  سبک مدرن نقاشي ساختمان تنوع بسياري دارد. اين سبک نقاشي به صورت ساده نمي باشد و از طرح هاي جالبي استفاده مي شود.
بعضي از طرح هاي سبک مدرن نقاشي ساختمان به صورت کاغذ ديواري نمايش داده مي شوند.

نمونه هايي از انواع سبک هاي نقاشي ساختمان :
بعضي از سبک هاي مدرن نقاشي ساختمان را در ادامه توضيح داده ايم :

مولتي کالر (MULTI-COLOR) :
روش مولتي کالر بسيار سريع و آسان است. به اين صورت که ابتدا با اسپري، رنگ روي ديوار زمينه اجرا و پاشيده مي شود و بعد از اجرا و خشک شدن با رگه هايي از رنگ هاي مختلف ديده مي شود.

پتينه کاري :
نوعي از نقاشي ساختمان که مي توان روي سقف و ديوار اجرا کرد. پتينه کاري است. اين نوع پوشش و رنگ را مي توان بر روي زيرکاري رنگ روغن، پلاستيک و اکريليک انجام داد. در اين نو سبک از رنگ آميزي ديوار به سبک قديمي تبديل مي شود. تنوع پتينه بسيار زياد است.
پتينه کاري يکي از انواع سبک هاي نقاشي ساختمان است. شايد باورکردني نباشد اما مي توانيد در هر مکاني از پتينه استفاده کنيد. البته بايد توجه داشته باشيد اگر مي خواهيد فضايي بزرگ را به سبک پتينه رنگ آميزي کنيد و حتما از طرح هاي ساده تر استفاده کنيد. نقاشي پتينه در طرح هاي مدرن و کلاسيک به کار مي رود.
استفاده از اشکال هندسي :
يکي از سبک هاي مدرن نقاشي، استفاده از اشکال هندسي مي باشد. اين اشکال مي تواند، دايره، مثلث، مربع و ... باشد. با قرار دادن اين اشکال در کنار يکديگر و رنگ آميزي آن ها ديواري جذاب بدست مي آوريد. به اين صورت که چسب هاي کاغذي مخصوص را به صورت نا منظم روي ديوار بچسبانيد و روي آن را يک رنگ بزنيد و باز به آن چسب هايي ديگر اضافه کنيد و يا جدا کنيد و باز يک رنگ ديگر بزنيد و اين کار را تا حدي که دوست داريد انجام بدهيد حتي مي توانيد اين کار را به صورت دو رنگ و با يک مرحله چسب زدن انجام بدهيد.
استفاده از طرح هاي راه راه :
شما مي توانيد به راحتي طرح هاي راه راه را با دو رنگ متضاد استفاده کنيد. اين نوع نقاشي از سبک هاي مدرن مي باشد. اگر ارتفاع سقف اتاقتان کم است از طرح راه راه عمودي استفاده کنيد و اگر فضا و يا طول ديواري از اتاق کم است از راه راه افقي استفاده کنيد. خطاي ديد اين طرح باعث بزرگ نشان دادن فضا مي شود.


استفاده از استنسيل (STENCIL) يا همان شابلون :
براي نقاشي کردن ساختمان با کمترين هزينه، مي توانيد از شابلون استفاده کنيد. به اين صورت که شما ابتدا رنگ دلخواه را به ديوارتان بزنيد (بهتر است با غلطک رنگ آميزي شود، تا کار شما تميزتر شود) و پس از خشک شدن با رنگي متضاد که طرح ها در آن پيدا باشد. شابلون مورد نظر را با چسب بچسبانيد آن را رنگ را با اسفنج بزنيد تا طرح تان روي ديوار نمايش داده شود. سپس با دقت آن را از ديوار جدا کنيد و شابلون را در مکاني ديگر قرار بدهيد.

نقاشي ساختمان با غلطک :
در اين روش ابتدا کل ديوار را رنگ آميزي کنيد. پس از خشک شدن ديوار غلطک طرح دار خود را داخل رنگ متضاد بغلتانيد و پس از خارج شدن رنگ هاي اضافي آن را روي ديوار بغلتانيد. تا طرح مورد نظر شما چاپ شود. دقت کنيد اگر رنگ آن کم شد و باز خواستيد ادامه ي کار را بزنيد حتما نقش و طرح ها روي آن ها قرار بگيرند.


نقاشي کردن ساختمان با پلاستيک :
براي اينکه ديوار شما علاوه بر رنگ آميزي از سادگي در آيد مي توانيد رنگ مورد نظر خود را روي ديوار بزنيد و با قرار دادن پلاستيک و کمي چروک کردن آن، پلاستيک را به آرامي از ديوار جدا کنيد و اجازه بدهيد پلاستيک روي ديوار نقش هايي نامنظم بياندازد.


حتي مي توانيد در اين روش به جاي پلاستيک از پارچه هاي کنفي و گوني مانند استفاده کنيد. در اين صورت مي توانيد آن را به صورت منظم روي ديوار قرار بدهيد تا نقش هاي آن ها به صورت منظم روي ديوار نقش ببندد.

کالر واش (COLOR WASH) :
در روش کالر واش، زماني که ديوار رنگ مي شود همزمان با آن با برس رنگ و يا حتي با استفاده از جارو مي توانيد، در طيف هاي مختلف به صورت نامنظم روي ديوار طرح هايي مي کشند.


متاليک :
نقاشي مدرن ساختمان به روش متاليک براي فضاها و محيط هاي لوکس مناسب است که جلوه بسيار زيبايي نيز به آن مي بخشد.

رنگ آميزي با اسفنج :
در نقاشي ساختمان مدرن با اسفنج، از قلم مو و غلتک خبري نيست، رنگ ها با اسفنج به ديوار مورد نظر زده مي شوند. در اين روش مي توانيد به صورت پتينه در آوريد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar