مجله دلگرم/ بخش خيلي زيادي از عملکرد پايين لوازم خانگي شما به اشتباهاتي باز مي گردد که در زمان استفاده از آن ها مرتکب مي شويد. بنابراين وقت آن است که نحوه صحيح استفاده از همه چيز را در خانه و اطراف خود بياموزيد.
از روش صحيح بريدن روکش پلاستيکي تا شستن پيراهن ها بدون چين و چروک، ما در اين بخش اينجا هستيم تا به شما کمک کنيم.

ظروف نگهداري مواد غذايي
تفاوت شيشه و پلاستيک به کنار، همه ظروف مناسب گرم کردن غذا در مايکرويو نيستند و بايد به شکل اين ظروف دقت کنيد. ظروف مستطيلي معمولا گرماي بيشتري را در گوشه ها جذب مي کنند و باعث مي شوند غذا در آن قسمت بيشتر داغ شود و تمامي قسمت هاي غذا، گرم نخواهند شد.
اما ظروف گرد همه جاي غذا را يکسان گرم مي کنند و گرما را به صورت يکنواخت تري به غذا انتقال مي دهند پس اگر پيش از اين از ظروف مستطيلي براي گرم کردن غذا داخل مايکرويو استفاده ميکرديد اشتباه بوده.

مخلوط کن
دليل اين که مخلوط کن شما هر چند دقيقه يکبار از حرکت مي ايستد، اين است که به درستي مواد را داخل آن نچيده ايد. بهتر است مايعات را در قسمت هاي پاييني و به ترتيب مواد سخت تر را در قسمت هاي بالاتر بچينيد.
مثلا تکه هاي يخ را در بالاترين قسمت قرار دهيد تا با تيغه هاي مخلوط کن برخورد نکنند. مايعات باعث مي شوند تيغه ها بدون برخورد با جسم سخت به کار خود ادامه دهند.

تستر
نوع نان در تنظيم ميزان گرماي آن بسيار مهم است، مثلا نان هاي نازک مثل لواش و تافتون زودتر گرم مي شوند، اما براي سنگک يا بربري بايد زمان بيشتري صرف کنيد. حتي برش هاي نان هم مي تواند مهم باشد و نياز به تنظيمات متفاوتي داشته باشد. اگر نان شما خشک مي شود، پس بايد از حرارت کم تري استفاده کنيد تا ديرتر برشته شود.

فر
بسته نگه داشتن درب فر در بسياري از شرايط و در رابطه با بسياري از غذاها سبب پخت بهتر غذا مي شود زيرا باعث جمع شدن گرما و بخار درون محفظه فر مي شود اما باز گذاشتن درب فر زمان پخت غذاهاي کبابي و منقلي باعث لذيذتر شدن و جلوگيري از پخت بيش از حد آن مي گردد.

گريل
بستن درب اجاق گاز هنگام کباب کردن چيزي در گريل مي تواند باعث ايجاد گرما و بخار شود. خروج بخار باعث مي شود که غذاي شما تردي مورد نظرتان را پيدا کند و خروج هواي داغ باعث مي شود که گرما به جاي داغ کردن کامل ظرف، در بالاي آن متمرکز بماند.

آرام پز
باز کردن درب آرام پز گرماي حبس شده را از بين مي برد و زمان پخت را به تاخير مي اندازد بنابراين در برابر وسوسه براي نگاه کردن داخل ظرف تا زماني که بيشتر از يک ساعت از زمان براي پخت باقي مانده است، مقاومت کنيد. حداقل بايد سه چهارم زمان طي شود که ماده غذايي درون ظرف به خوبي بپزد.

ماشين ظرفشويي
بهترين نقطه شستشو در ماشين ظرفشويي، بستگي به شدت کثيفي ظرف شما دارد. وسط دستگاه قوي تر از قسمت هاي دير آب را پخش مي کند و براي پاک کردن لکه هاي حاوي کربوهيدرات مانند سيب زميني يا گوجه فرنگي عالي است و از طرف ديگر؛ مواد شوينده در لبه ها با غلظت بيشتري پخش مي شوند و اين قسمت براي ظروفي مانند ظروف آلوده به تخم مرغ، که نياز به خيس خوردن دارند، بهترين است.

چاقو ها
چاقوهاي بزرگ آشپزخانه به اندازه کافي ترسناک هستند بدون اين که بر نحوه نگه داشتن آن ها تمرکز کنيد، ممکن است فقط دست خود را دور دسته بپيچيد. با اين حال، شما بايد انگشت شست و اشاره خود را در دو طرف تيغه نگه داريد. اين کار به شما کمک مي کند تا برش هاي دقيق تري داشته باشيد.

همزن
براي بهبود کارکرد همزن بايد تيغه هاي آن در زمان کار کردن در ارتفاع درستي قرار بگيرند تا بتوانند محتواي درون کاسه را به خوبي با هم ترکيب کنند. اگر تيغه هاي همزن در ارتفاع نادرست قرار گرفته و تنظيم نشوند، مواد غذايي خوب ترکيب نشده و به بيرون از ظرف پرت مي شوند. براي تنظيم تيغه هاي همزن دفترچه راهنما را مطالعه کنيد.

فويل پلاستيکي
آيا سخت است که يک تکه فويل چسبناک را جدا کنيد؟ نگه داشتن تيوپ آن از هر دو طرف شايد بتواند کار را راحت تر کند. دوطرف تيوپ را نگه داريد و بعد احتمالا زبانه اي را خواهيد ديد که مي توانيد از آن جا فويل را جدا کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar