نمناک/ بسياري از مردم اتوي پيراهن مردانه را کاري مشکل مي دانند. در حالي که اگر اصول اتوکشي را رعايت کنيد، کار بسيار راحتي است. اگر از خانم هاي خانه دار سوال شود که اتوکشي کدام لباسها دشوار است حتما به پيراهن هاي مردانه اشاره مي کنند به همين منظور ما در اين بخش آموزش اتو زدن گام به گام پيراهن هاي مردانه را به شما ارائه مي دهيم.
 
مرحله 1: اتو زدن را ابتدا با يک لباس تميز شروع کنيد برچسب مراقبت از لباس ها را بررسي و توصيه هاي درج شده روي آن را دنبال کنيد به دما آبي که لباس را در آن مي شوييد توجه کنيد چون پيراهن هاي شسته شده در آب بسيار داغ مي تواند باعث آب رفتن يقه و سر آستين ها و ايجاد چين و چروک سر سخت شود به هر گونه کثيفي بر روي سر آستين ها و يا يقه و يا زير بغل توجه کنيد،زيرا اتو کردن موجب تثبيت آنها مي شود.
 
مرحله 2: با داشتن اتو سنگين، هر چند گران تر است، تفاوت بزرگي در اين که چقدر سريع و به راحتي مي توانيد اتو بزنيد ايجاد خواهيد کرد قطعا ارزش سرمايه گذاري را دارد پول خود را پس انداز کنيد و بهترين کاري که مي توانيد را انجام دهيد.

مرحله 3: با يک پيراهن مرطوب (نه خيس )شروع کنيد يکي از آن ها را انتخاب کنيد که براي مدت کوتاهي خشک شده ، يا اينکه همه جا آن با اسپري نم دار شده است.

ابتدا بالاي يقه را اتو بزنيد و به گوشه هاي آن توجه کنيد پارچه را محکم در صورت نياز بکشيد (يا در صورت آب رفتن). پيراهن را برگردانيد و زير يقه و قسمت پليسه زير يقه را اتو کنيد.
 
سپس قسمت بالاي پشت پيراهن که طوق ناميده مي شود را اتو کنيد بيشتر پيراهن ها يک چين مرکزي زير طوق دارند، اما بعضي اوقات يک طوق چاک دار با چروک هايي در هر طرف پيدا مي کنيد.

همانطور که در نمناک گفته ايم پس از طوق ، چين و چروک ها پشت پيراهن را اتو بزنيد پشت پيراهن را از طوق به بعد پهن کنيد و اتو کنيد.

حالا نوبت به آستين ها و سرآستين ها رسيده است. ابتدا قسمت رويي، و سپس قسمت داخلي آستين و سر آستين ها را اتو بزنيد همچنين بايد جزئيات و پليسه هاي کوچک روي آستين را اتو بزنيد سپس، آستين را روي ميز اتو پهن کنيد طوري که درزها به درستي روي هم تنظيم باشند.

مرحله 4: اگر هنوز هم چين و چروک روي آستين از اتو قبلي وجود دارد، از آن به عنوان راهنما استفاده کنيد خطوط دو تايي وحشتناک است! از بالاي آستين شروع کنيد و به سمت سر آستين حرکت کنيد. به هرپليسه توجه کنيد، هر گونه چين و چروک سخت تر را با کمي آب تر کنيد.

حالا زمان اتو زدن جلوي پيراهن است از قسمت دکمه دار پيراهن شروع کنيد اگر روکش ميز اتو نرم است مي توانيد پيراهن را برگردانيد و از پشت پيراهن دکمه ها را اتو بزنيد. در غير اين صورت از سر اتو براي اتو کردن بين دکمه ها استفاده کنيد.

در اتو زدن قسمت هاي دکمه ها دار لباس احتياط کنيد پيراهن هاي با کيفيت خوب، دکمه هاي با کيفيت خوبي دارند که مي توانند در برابر گرما مقاوم باشند اما گاهي اوقات يک دکمه مي تواند در حرارت بالا بشکند.

سپس حلقه آستين را با نوک اتو، اتو بزنيد بعد به طرف بقيه قسمت هاي جلويي برويد.

مرحله 5: به ياد داشته باشيد که هدف در يک الگو اتو زدن صحيح است تا آنچه را که انجام داده ايد از بين نبريد قسمت اتو شده را به آرامي بر قسمت مقابل ميز اتو آويخته کنيد.

مرحله 6: زماني که پيراهن به طور کامل اتو شد لازم است آويزان شود، زيرا ممکن است پيراهن کمي مرطوب باشد بگذاريد کاملا خشک شود سپس دکمه بالايي يقه پيراهن را ببنديد تا يقه همانطور شکل بگيرد.

با انجام اين روشها اتو کشي زودتر و راحت تر انجام مي شود و پيراهن ها خيلي عالي به نظر خواهند رسيد بيرون رفتن با پيراهن اتوشده جلوه بهتري به شما مي دهد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar