ايسنا/ معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهوري با اشاره به لزوم توجه به طلاق‌هاي صوري، گفت: طلاق صوري از مشکلات ما است. اينکه ميزان طلاق زياد گزارش مي‌شود بخشي از دليل آن به طلاق صوري و بخشي به کم شدن ازدواج باز مي‌گردد. ما بايد در صدد ارائه راهکارهاي مفيد براي حل اين بحران باشيم.

 انسيه خزعلي در نشستي با صاحب نظران اصولگرا حوزه زنان و خانواده اظهار کرد: ما با همه گروه ها در چارچوب ارزش هاي ديني و قانوني مايل به تعامل و همکاري هستيم. درگام دوم انقلاب اميدواريم زنان اقدامات موثري را داشته باشند و سبک زندگي ايراني اسلامي را در گام دوم پي بگيريم و براي اجرايي شدن آن از نظرات تمامي فعالان و متخصصين بهره مي گيريم.

معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهوري در بخش ديگر سخنان خود تاکيد کرد: ارتباط با مشاورين وزراء و استانداري‌ها از اولويت هاي نخست ما است و انشالله اين مهم که صورت پذيرفت گزارش آن را ارائه خواهيم کرد. بحث فراقوه‌اي در خصوص زنان ابتر مانده و اميدواريم به نتيجه برسد. فرهنگ سازي اسمش ساده ولي رسم و اجراي آن دشوار است و نيازمند راهکار عملياتي کف ميدان دارد و معتقدم با نيروهاي خالص و با انگيزه و جهادي مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم.

خزعلي در خصوص قوانين موجود پيرامون عفاف و حجاب افزود: درباره عفاف و حجاب قانون کم نداريم و مشکل در اجرا است. سياست‌هاي عفاف  و حجاب زياد است ، اميدواريم بازوان اجرايي در وزارتخانه ها داشته باشيم که بتوانند اين سياست ها را اجرا کنند.

وي در پايان سخنان خود افزود: فشاري که مردم در سالهاي اخير احساس کردند و تمام ان جي او ها را به اين سمت کشانده است که مطالباتشان به سمت مسائل  اقتصادي و معيشتي رفته و اميدواريم در کنار آن راه براي حرکت هاي فرهنگي باز شود و حرکت هاي فرهنگي بهتر انجام گيرد. کسي که اينجا نشسته خادم شماست. ما بايد تربيت زنان هم تراز انقلاب اسلامي و پشتيباني از زنان نخبه در هر عرصه اي را داشته آنها را به عنوان الگو به جهان معرفي کنيم. ظرفيت استخدامي ما مناسب نيست و بحث برون سپاري وجود دارد و استقبال مي‌کنيم که برخي کارها را دوستان بر عهده گيرند.


به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar