ايرنا/ معاون رييس جمهوري در امور زنان و خانواده با تاکيد بر اينکه بحث فعاليت فراقوه‌اي در خصوص زنان ابتر مانده است، گفت: با نيروهاي خالص و با انگيزه و جهادي مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم.

دکتر انسيه خزعلي روز شنبه در نشست با فعالان و صاحب نظران اصولگراي حوزه زنان که در دفتر معاونت برگزار شد، خواستار ارائه راهکار و نظرات مشورتي و کاربردي فعالان حوزه زنان در جهت بهبود وضعيت موجود شد و تاکيد کرد: معاونت با همه گروه ها در چهارچوب ارزش هاي ديني و قانوني تعامل وهمکاري خواهد داشت.

وي افزود: درگام دوم انقلاب اميدواريم زنان اقدامات موثري داشته باشند و سبک زندگي ايراني اسلامي را در گام دوم پي بگيريم وبراي اجرايي شدن آن از نظرات تمامي فعالان و متخصصين بهره مي گيريم.

خزعلي با اشاره به لزوم توجه به طلاق‌هاي صوري، گفت: طلاق صوري از مشکلات ما است. اينکه ميزان طلاق زياد گزارش مي‌شود بخشي از دليل آن به طلاق صوري و بخشي به کم شدن ازدواج باز مي‌گردد. بايد در صدد ارائه راهکارهاي مفيد براي حل اين بحران باشيم.

معاون امور زنان و خانواده رئيس جمهوري در بخش ديگر از سخنان خود تاکيد کرد: ارتباط با مشاورين وزرا و استانداري‌ها از اولويت هاي نخست ما است و انشالله اين مهم که صورت پذيرفت گزارش آن را ارائه خواهيم کرد. بحث فراقوه‌اي در خصوص زنان ابتر مانده و اميدواريم به نتيجه برسد.

وي تاکيد کرد: فرهنگ سازي اسمش ساده ولي رسم و اجرا آن دشوار است و نيازمند راهکار عملياتي کف ميدان دارد و معتقدم با نيروهاي خالص و با انگيزه و جهادي مي‌توانيم اين کار را انجام دهيم.

خزعلي در خصوص قوانين موجود پيرامون عفاف و حجاب افزود: درباره عفاف و حجاب قانون کم نداريم و مشکل در اجرا است. سياست‌هاي عفاف  و حجاب زياد است، اميدواريم بازوان اجرايي در وزارتخانه ها داشته باشيم که بتوانند اين سياست ها را اجرا کنند.

وي افزود: فشاري که مردم در سال هاي اخير احساس کردند و تمام سازمان هاي مردم نهاد را به اين سمت کشانده، اين است که مطالباتشان به سمت مسائل اقتصادي و معيشتي رفته و اميدواريم در کنار ان راه براي حرکت هاي فرهنگي باز شود و حرکت هاي فرهنگي بهتر انجام گيرد.

معاون رييس جمهوري بادآور شد: کسي که اينجا نشسته خادم شماست. ما بايد تربيت زنان هم تراز انقلاب اسلامي و پشتيباني از زنان نخبه در هر عرصه اي را داشته آنها را به عنوان الگو به جهان معرفي کنيم. ظرفيت استخدامي ما مناسب نيست و بحث برون سپاري وجود دارد و استقبال مي‌کنيم که برخي کارها را دوستان بر عهده گيرند.

در ادامه اين نشست حجت الاسلام و المسلمين محمدرضا زيبايي نژاد که به صورت مجازي در اين نشست حضور داشت با بيان اينکه ما گرفتار "کژ فهمي هاي" کساني هستيم که معاونت امور زنان و خانواده را مطالعه و از آن مطالبه دارند، گفت: اگر در اتاق فکر مرکز امور زنان پاتوقي ايجاد کنيم که افراد مساله "نفر"  و نه مسائل "راهبردي" داشته باشند، محفل زنانه اي راه انداخته ايم که شکوه هاي کنشي زنانه در آن مطرح و چيزي که از دل آن خارج مي‌شود مسائل نظام نيست.

رئيس پژوهشکده زن و خانواده نيازهاي اساسي زنان و خانواده که بعضا خود زنان و خانواده‌ها متوجه آن نيستند را محور دوم کار معاونت امور زنان و خانواده رئيس جمهوري دانست و افزود: محور دوم نيازهاي اساسي زنان و خانواده است که خود زنان و خانواده به آن توجه ندارند اما برايشان لازم است. به آن توجه ندارند چراکه فرهنگشان متحول شده است.

1352

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar