فارس/ رئيس پليس فتا استان بوشهر از شناسايي و دستگيري فردي خبر داد که در شبکه اجتماعي اينستاگرام اقدام به مزاحمت براي ساير کاربران مي‌کرد.

سرهنگ مهدي قاسمي پيش از ظهر امروز در گفتگو با خبرنگاران اظهار داشت: در پي شکايت فردي مبني بر ايجاد مزاحمت و هتک حيثيت در شبکه اجتماعي اينستاگرام، موضوع در دستور کار کارشناسان پليس فتا قرار گرفت.

رئيس پليس فتا استان بوشهر همچنين ادامه داد: شاکي بيان داشت که در اينستاگرام و با قراردادن تصوير يک خانم جوان به عنوان پروفايل، تحت عنوان ازدواج، با وي ارتباط برقرار کرده و تصاوير شخصي شاکي را با شگردي از وي گرفته و سپس با تهديد به انتشار اين تصاوير خصوصي، مبالغي را اخاذي نموده است.

سرهنگ قاسمي افزود: کارشناسان پليس فتا در بررسي‌هاي صورت گرفته و با انجام اقدامات مربوطه و تحليل مستندات جمع‌آوري شده و با شگردهاي فني موفق به شناسايي متهم شدند و طي يک عمليات از پيش طراحي شده و با هماهنگي مرجع قضايي، متهم را در مخفيگاهش که در يکي از شهرهاي استان بوشهر بود، دستگير کردند.

وي تصريح کرد: در بازجويي‌هاي اوليه متهم که مرد جواني بود، منکر هرگونه بزه ارتکابي شد، اما پس از مواجه با دلايل، مستندات و ادله ديجيتال جرم  از سوي کارشناسان پليس فتا ضمن اعتراف به بزه ارتکابي و اظهار ندامت و پشيماني از کرده خود، دليل خود را از اين عمل مجرمانه، شرايط نامناسب مالي بيان نمود که در نهايت پرونده به همراه متهم جهت سير مراحل قانوني به مراجع قضايي ارسال گرديد.

سرهنگ قاسمي بيان داشت: با توجه به اينکه هتک حيثيت و انتشار تصاوير حريم خصوصي افراد از مصاديق مجرمانه‌اي است که نظر به تبعات بعضاً جبران‌ناپذير آن، با مجرمين اين جرائم برابر قانون، برخورد شديدي صورت خواهد گرفت، به کاربران فضاي مجازي توصيه مي‌شود تا از انتشار تصاوير حريم خصوصي افراد خودداري نموده و همچنين فريب هويت ادعايي مخاطبين در شبکه‌هاي اجتماعي را نخورده و از ارائه اطلاعات و تصاوير شخصي در اين فضا پرهيز نمايند. 

رئيس پليس فتا استان بوشهر از هموطنان درخواست کرد، پليس فتا به صورت شبانه‌روزي در خدمت شهروندان بوده و با رصد و پايش فضاي مجازي به دنبال برقراري امنيت سايبري شهروندان مي‌باشد، لذا از هموطنان خواستاريم هرگونه محتوا و برنامه مشکوک را از طريق سايت پليس فتا به آدرسwww.Cyberpolice.ir لينک مرکز فوريت‌هاي سايبري با پليس فتا در ميان بگذارند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar