بيتوته/ يقه وينگ يا يقه بال که در ايران معروف به يقه فراک مي باشد. اين يقه در دهه 1900 بسيار محبوب بود. يقه فراک سفت و کوتاه با نوک هاي بالدار مي باشد. پيراهن يقه فراک را فقط با کت و شلوار و پاپيون بايد بپوشيد تا شيک پوش شويد. از اين استايل براي مراسم هاي رسمي استفاده کنيد.


چه زماني پيراهن يقه بال بپوشيد؟
براي همه چيز زمان و مکاني وجود دارد و مطمئناً در مورد پوشيدن پيراهن يقه فراک با يقه بال اين مورد صادق است. اگر به درستي بپوشيد، مي تواند زيبايي چشمگيري به شما و استايل شما بدهد. اما اگر آن را با قطعات اشتباه بپوشيد زشت ترين نوع استايل شما مي شود.
اين راهنما را بايد هر يک از آقايان شيک پوش بخوانند، روي زمان پوشيدن پيراهن يقه فراک و لباس هايي که بايد با آن بپوشيد تمرکز مي کند.


پيراهن يقه فراک چيست؟
يقه وينگ (يقه بال) چشمگير، يکي از پيچيده ترين يقه هاي پيراهن مردانه است که در دهه 1900 - و لباس روزانه مردان در دوران ادواردين - بسيار محبوب بود. زيبا و چشم نواز، يقه سفت و کوتاه با نوک هاي "بالدار" دارد که ايستاده و به صورت افقي نشان مي دهد. از اين رو گاهي از آن به عنوان پيراهن نوک بال ياد مي شود. اگرچه ممکن است مانند گذشته استفاده نشود، اما همچنان يک انتخاب کلاسيک است که به لباس هاي متناسب در کنار ديگران کمک مي کند. اين يقه در ايران به يقه فراک معروف شده است.

چه زماني پيراهن يقه فراک بپوشيد
پيراهن يقه فراک فقط براي رسمي ترين مناسبت ها - به ويژه هنگام پوشيدن کت و شلوار مناسب است - انتخابي مناسب براي مراسم، کراوات مشکي است. ساير مدل هاي يقه مطمئناً مناسب تلقي مي شوند، با اين حال يقه فراک يک ويژگي فردي را ارائه مي دهد و نشان مي دهد شما مردي هستيد که از پيروي کردن از جمعيت امتناع مي کنيد.
در حالي که مي تواند براي يک مهماني کاري شيک يا براي جشن کريسمس/شب سال نو (بسته به ميزان رسمي بودن) استفاده شود، هرگز نبايد در دفتر کار و يا يک جلسه ي کاري از آن استفاده کرد. از طرف ديگر، ممکن است در مورد موضوع کراوات سفيد براي عروسي خود تصميم بگيريد. اگر چنين است، پيراهن يقه فراک بخشي ضروري از لباس هاي شما مي شود.


با پيراهن يقه فراک چي بپوشيد ؟
يقه هاي فراک به طور معمول در پيراهن هاي سفيد يافت مي شوند، طوري طراحي مي شوند که با پاپيون پوشيده شوند - دکمه ها کاملاً بسته شده و نوک ها به آرامي در پشت پاپيون جمع شده اند. در مورد بقيه لباس ها، کت و شلوار مشکي کلاسيک، مربع جيبي سفيد و کفش هاي دربي چرم مورد نياز است.
اگر مي خواهيد از پاپيون سفيد با يقه فراک استفاده کنيد، بايد از قطعات و لوازم جانبي بيشتري براي تکميل ظاهر خود استفاده کنيد.

آيا از زير يا بالاي يقه پاپيون مي پوشيد؟
اگر پيراهن يقه فراک مي پوشيد، بهتر است نوک ها را زير پاپيون خود بچسبانيد. اين به ايجاد ظاهري تميز کمک مي کند. دست نخورده گذاشتن يقه هيچ قانوني را زير پا نمي گذارد، فقط به اين معناست که ممکن است ظاهر کلي لباس شما کمي نامرتب به نظر برسد.


يادآوري نکات مهم براي پوشيدن پيراهن يقه فراک :
• پيراهن هاي يقه بال فقط بايد براي مناسبت هاي رسمي پوشيده شوند.
• آنها هميشه بايد با پاپيون پوشيده شوند، هرگز کراوات استفاده نکنيد.
• هرگز آنها را در مراسم هاي نيمه رسمي نپوشيد.
• نوک يقه فراک را پشت پاپيون خود بچسبانيد.

 

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar