همشهري آنلاين/ ژاپني‌ها براي جوان‌تر به نظر رسيدن از روش‌هايي استفاده مي‌کنند که قرن‌ها قدمت دارند.
 ژاپني‌ها به خاطر پوست شفاف و بي‌نقص‌شان شهره‌اند و اگرچه ژاپن کشور تکنولوژي است، اما زنان ژاپني براي جوان‌تر به نظر رسيدن از روش‌هايي استفاده مي‌کنند که قرن‌ها قدمت دارند. يکي از اين روش‌ها استفاده از آبي است که بعد از پختن برنج به جا مي‌ماند.

۱- آب برنج از پيري زودرس جلوگيري مي‌کند
استفاده از اين آب به عنوان آرايش پاک کن، مي‌تواند از ايجاد چين و چروک جلوگيري کند. آب برنج تخميري، توليد کلاژن در پوست را افزايش مي‌دهد و کمک مي‌کند تا پوست براي مدت طولاني‌تري جوان بماند. اين آب همچنين سرشار از آنتي اکسيدان است که آن را مبدل به سلاحي قدرتمند در مقابل چروک زودرس مي‌کند.

۲- آب برنج به عنوان کرم ضد آفتاب طبيعي عمل مي‌کند
اين آب اثر خنک‌کنندگي طبيعي دارد و ماليدن آن به پوست مي‌تواند آفتاب‌سوختگي و سوزش را تسکين ببخشد. موادي که در برنج موجود است از پوست در برابر اثرات مخرب خورشيد محافظت مي‌کند. قرار گرفتن در معرض خورشيد يکي از علل رايج آسيب‌ديدگي پوست است و استفاده از اين آب روشي آسان و مقرون به صرفه براي محافظت از صورت شماست.


۳- آب برنج پوست آسيب‌ديده را مرمت مي‌کند
صنعت لوازم آرايشي و بهداشتي محصولات موثر اما گران‌قيمتي را براي داشتن پوستي بهتر در اختيار افراد قرار مي‌دهد. آب برنج ماده‌اي ارزان‌قيمت و طبيعي‌ است که خيلي از افراد همين الآن هم آن را در کابينت‌شان دارند. علاوه بر قابليت اين آب براي کاهش چين و چروک، اين ماده مي‌تواند آسيب‌هاي پوستي را بهبود بخشيده و حتي براي درمان عارضه‌هاي پوستي خاصي همچون درماتيت آتوپيک به کار رود.

۴- آب برنج باعث کاهش تجمع رنگدانه‌ها در بافت پوست مي‌شود
اگرچه ازدياد رنگدانه‌ها معمولاً بي‌ضرر است، اما اين عارضه‌ پوستي شايع مي‌تواند براي برخي افراد آزاردهنده و خجالت‌آور باشد. اگر اين عارضه درمان نشود، لکه‌هاي تيره ممکن است در نهايت منجر به رنگ پوست ناهموار شود و اين به نوبه خود مي‌تواند باعث شود چهره‌تان ناهمگون به نظر برسد. آب برنج توليد ملانين را افزايش و ازدياد رنگدانه‌ها را کاهش مي‌دهد.


۵- آب برنج پوست چرب شما را کنترل مي‌کند
روغن‌هاي طبيعي براي سلامت پوست لازم هستند زيرا آب را در پوست حفظ کرده و به عنوان يک سد در مقابل مواد خارجي عمل مي‌کنند. اما داشتن پوست روغني و براق خيلي خوشايند نيست و ما اغلب از تونر پوست يا شيرپاک‌کن استفاده مي‌کنيم تا پوستمان را مات کنيم.

در عمل، خيلي از محصولات آرايشي و بهداشتيِ مخصوص پوست‌هاي چرب حاوي الکل هستند که مي‌تواند فعاليت غدد چربي پوست را مختل کرده و باعث توليد بيش از حد سبوم يا همان چربي پوست شود. که آن هم به نوبه‌ي خود باعث مي‌شود پوست‌تان چرب‌تر هم بشود. استفاده از آب برنج راهي ايمن براي ايجاد توازن براي پوست چرب است چرا که چربي اضافه را از بين مي‌برد و پوست‌تان را خشک نمي‌کند.

۶- آب برنج پوست شما را از درون بهبود مي‌بخشد
در حالي که ماليدن آب برنج به پوست به صورت موضعي مي‌تواند از خيلي جهات به پوست شما سود برساند، خوردن آن نيز مي‌تواند پوست شما را از درون تغيير دهد. اين آب براي هضم غذا عالي است چرا که حاوي پربيوتيک (prebiotic) است و مي‌تواند به مسموميت غذايي و سوءهاضمه نيز کمک کند. از آنجا که سلامت روده براي داشتن پوست زيبا ضروري است، آب برنج حقيقتاً معجوني جادويي است که به درخشش پوست‌تان کمک خواهد کرد.

طرز درست کردن آب برنج تخميري
 
برنج را تميز و ۲ الي ۳ فنجان آب به آن اضافه کنيد. بگذاريد به مدت ۴۸ ساعت در دماي اتاق خيس بخورد. برنج را هم بزنيد و از صافي رد کنيد تا آبش برچيده شود. مي‌توانيد آب برنج را در ظرف در دار تا ۷ روز نگه داريد و از آن به عنوان پاک‌کننده‌ پوست و مو استفاده کنيد.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar