روزياتو/ چيزي است گويي بي انتها که لوازم زيادي را از مفيد گرفته تا بي فايده در خود جا مي‌دهد. هميشه چيز‌هاي خاصي در آن‌ها پيدا مي‌شود و بعضي از آن‌ها نه تنها صاحب کيف بلکه ديگران را هم از موقعيت‌هاي ناخوشايند نجات مي‌دهند.

در ادامه مي‌خواهيم درباره‌ي وسايل ضروري صحبت کنيم که ارزش ماندن در کيف يک خانم را دارند، چون ممکن است وقتي که اصلاً فکرش را نمي‌کنيد بدون آن‌ها گرفتار موقعيت ناخوشايندي شويد.

يک جفت جوراب اضافه

در پاييز احتمالش زياد است که يکباره پا در گل و لاي بگذاريد و پاهايتان را خيس کنيد. در زمستان ممکن است حتي به يک توده برف برخوريد، برف داخل چکمه هايتان رود و ببينيد که پاهايتان خيس شده است. به همين دليل لازم است يک جفت جوراب اضافه در کيف خود داشته باشيد. اين کار به شما کمک مي‌کند هميشه گرم بمانيد.

خلال دندان

بيشتر مواقع تکه‌اي سالاد يا آجيل در دورترين گوشه‌ي دهان گير مي‌افتد و شروع به اذيت کردن مي‌کند. سعي نکنيد با دست آن را بيرون بکشيد. استفاده از خلال دندان راه بهتري است. با اين حال، به خاطر داشته باشيد که دهان خود را بايد در دستشويي تميز کنيد نه در ملأعام.

دقت کنيد که خلال دندان‌ها بسته بندي مناسبي داشته باشند، در غير اينصورت کيف تان پر از خلال دندان خواهد شد.

کارت شناسايي

يک کارت شناسايي مثل کارت ملي و گواهينامه هميشه بايد در دسترس داشته باشيد. اين مدارک در بانک، ادارات، مکان‌هاي درماني و ... لازم مي‌شوند.

اطلاعات گروه خوني و شماره تلفن بستگان نزديک

ممکن است حادثه‌اي براي شما رخ دهد و خود هوشياري لازم براي پاسخگويي را نداشته باشيد در حالي که نياز به اطلاع از نوع گروه خوني باشد. علاوه بر اين اگر به طور ناگهاني به رسيدگي پزشکي نياز پيدا کنيد، لازم است اطلاعاتي از بستگان نزديک شما موجود باشد تا نيرو‌هاي درماني بتوانند به سرعت با آن‌ها تماس بگيرند و آن‌ها را در جريان وضعيت شما قرار دهند.

ضدعفوني کننده دست

بر روي دستان ما ميکروب‌هاي زيادي زندگي مي‌کنند؛ بنابراين براي جلوگيري از بيماري‌هاي مختلف توصيه مي‌شود پيش از غذا، بعد از رفتن به دستشويي و بعد از حضور در مکان‌هاي عمومي دستان را خود ضدعفوني کنيد.

کرم ضد آفتاب

استفاده از کرم ضد آفتاب نه تنها براي روز‌هاي گرم و آفتابي تابستان بلکه براي روز‌هاي زمستان هم ضروري است. براي جلوگيري از پيري و سرطان پوست بايد تمام روز‌هاي سال کرم ضدآفتاب بزنيد.

کرم دست

کرم مرطوب کننده دست پوست دست‌ها را در برابر خشکي حفظ مي‌کند. استفاده از کرم مرطوب کننده نه تنها خوشايند است بلکه به حفظ جواني ظاهر دست‌ها کمک مي‌کند.

 پاوربانک و شارژر

اين روز‌ها کسي بدون تلفن هوشمندش قدم از قدم برنمي دارد. ما دائماً از تلفن همراه خود براي تماس با دوستان، پيدا کردن مسير، خواندن مطالب و جستجوي اطلاعات استفاده مي‌کنيم. براي آنکه تلفن همراهتان در زماني که اصلاً انتظارش را نداريد غافلگيرتان نکند بهتر است هميشه يک پاوربانک يا شارژر همراه داشته باشيد.

عطر جيبي

رد عطر از آن چيز‌هايي است که هميشه در خاطر ديگران مي‌ماند و حتي بعد از رفتن شما هم در محيط باقي مي‌ماند. به همراه داشتن يک نمونه‌ي جيبي از عطر مورد علاقه‌ي خود نه چيزي تجملي بلکه حقيقتاً ضروري است.

شانه چوبي

مو‌هاي ژوليده هميشه بد به نظر مي‌رسند. يک شانه‌ي کوچک جاي زيادي نمي‌گيرد، اما در عين حال کمک مي‌کند ظاهرتان را هميشه مرتب نگه داريد.

دستمال مرطوب

همانطور که ضدعفوني کننده، دست‌ها را در برابر ميکروب‌ها حفظ مي‌کند، دستمال مرطوب هم مي‌تواند کفش‌ها و لباس‌ها را تميز کند. اگر يکباره سسي روي شلوارتان بريزد، روي پيراهن تان قهوه بريزد يا به خاطر برخورد با يک ماشين ژاکت تان کثيف شود، اين دستمال‌هاي مرطوب بسيار کمک کننده هستند.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar