تابناک با تو/ دستورالعمل‌هاي طبيعي اين روزها طرفداران بسياري يافته است اما در عين حال مي‌تواند مضر باشد. در اين گزارش با چند ماده طبيعي مضر که براي پوست استفاده مي‌شوند آشنا شويد. 
 دستورالعمل‌هاي طبيعي اين روزها طرفداران بسياري يافته است اما در عين حال مي‌تواند مضر باشد. در اين گزارش با چند ماده طبيعي مضر که براي پوست استفاده مي‌شوند آشنا شويد.

۱. ليمو

ليمو يکي از مواد اصلي در تهيه ماسک‌هاي طبيعي در خانه براي داشتن صورتي براق و شاداب است، اما ترشي آن براي پوستهاي حساس و ملتهب خطرناک است.


۲. شکر

شکر ماده اصلي در تهيه لايه‌بردارهاي خانگي پوست است، اما ممکن است براي افرادي که از جوش جواني و يا التهاب پوست دارند، مضر باشد. به عبارتي ديگر باعث جوش زدن يا لکه‌هاي قرمز پوستي بشود به همين دليل توصيه مي‌شود براي لايه‌برداري پوست از شکر استفاده نکنيد.


۳. بي‌کربونات سديم

بي‌کربنات سديم يکي از مواد تشکيل‌دهنده‌اي است که غالبا براي درمان‌هاي طبيعي ويژه پوست تجويز مي‌شود اما اين ترکيب ممکن است براي پوست خشک خطرناک باشد و استفاده از بي‌کربونات روي پوست باعث افزايش باکتري‌ها و خشک شدن پوست به شکل قابل توجهي بشود.

۴. مايونز

مايونز گاهي براي مرطوب کردن پوست صورت توصيه مي‌شود اما در حقيقت امر، ممکن است اين خوراکي، براي پوست مختلط و يا چرب مضر باشد، زيرا ترکيب چرب آن منافذ پوست را مي‌بندد و باعث ايجاد جوش‌هاي سرسياه و زائده‌هاي پوستي در اين انواع پوست بشود.

۵. دارچين

اغلب از دارچين براي لايه‌برداري و ماسک صورت استفاده مي‌شود. دارچين ممکن است منجر به التهاب پوست‌هاي حساس بشود به ويژه در قسمت‌هايي که پوست نازک است مانند دهان يا دور چشم. بنا به گفته کارشناسان پوست، خطرات استفاده از دارچين براي پوست صورت و ايجاد سوختگي و التهاب زياد است.

به پيج اينستاگرامي «آخرين خبر» بپيونديد
instagram.com/akharinkhabar