خراسان/ اگر می‌خواهید بوی خوبی بدهید، باید با تمیز بودن شروع کنید. این‌که چند وقت یک بار باید به حمام بروید به بدن‌تان، آب و هوا و میزان فعالیت روزانه‌تان بستگی دارد. با رعایت ۹ نکته همیشه خوش بو باشید.
1- حمام بروید
در هنگام حمام پوست‌تان را با صابون و آب گرم بشویید تا بوی بدی به بدن‌تان نماند.
2- از دئودورانت استفاده کنید
اگر زیاد عرق می‌کنید از دئودورانت‌هایی که مواد ضد عرق دارند استفاده کنید. اگر عادت به استفاده از عطر و ادکلن دارید، از دئودورانت‌هایی با بوی کم استفاده کنید تا در یک زمان دو بوی متفاوت ندهید.
3- از پودر‌های بدن استفاده کنید
استفاده از پودر بدن بعد از حمام یکی از بهترین راه‌ها برای خوش بو ماندن بدن است. بعد از این که بدن‌تان را خشک کردید مقداری از این پودر‌ها را به زیر بغل، پا‌ها یا  قسمت های مختلف بدن  بزنید. برای این منظور می‌توانید از پودر بچه هم استفاده کنید. بهتر است از انواع بی‌بوی پودر بچه استفاده کنید تا بوی بچه ندهید.
4- لباس‌های خوش‌بو بپوشید
پوشیدن یک لباس چند روز پشت سر هم می‌تواند تاثیری نامطلوب روی بوی بدن‌تان داشته باشد. پس همواره لباس‌هایی تمیز و خوش بو بپوشید.
5- پا‌هایی خوش‌بو داشته باشید
اگر به محض درآوردن کفش‌تان نگران بوی بد پا‌های تان هستید و فکر می‌کنید بوی بدی می‌دهند، در هنگام حمام حتما کف پاهایتان را به خوبی بسایید و بعد از خشک کردن آن‌ها هم مقداری پودر بدن یا پودر بچه به آن‌ها بزنید.
6- دهانی خوش‌بو داشته باشید
داشتن دهان خوش بو یکی از عواملی است که بر بوی بدن تان تاثیر زیادی می‌گذارد. پس هر روز از نخ دندان استفاده ‌کنید و مسواک بزنید.
7- موهای تان را خوش‌بو کنید
اگر شامپوی تان بوی زیادی ندارد، بهتر است مقداری عطر هم به موهای تان بزنید، با این روش تمام روز بویی فوق العاده خواهید داشت.
8- از یک بو استفاده کنید
خوب نیست که در یک زمان سه یا چهار بوی متفاوت بدهید و مردم به جای پرسیدن بوی عطرتان، بینی شان را بگیرند. پس اگر از لوسیونی با بوی قوی استفاده می‌کنید، دیگر عطر نزنید و برعکس.
9- سعی کنید برای خودتان بویی خاص بسازید‌
می‌توانید با مخلوط کردن چند عصاره روغنی مختلف بوی مخصوص خودتان را بسازید. مثلا عصاره رز، استوقودوس یا هر گیاه دیگری را که می‌خواهید با هم مخلوط کنید تا به بویی که مورد پسندتان است برسید. ‌ می‌توانید این عصاره‌ها را با آب مخلوط کنید تا بوی‌شان خیلی قوی هم نباشد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar