نمناک/ ارکیده گلی بسیار زیبا است که می توانید آن را در محیط منزل قرار دهید. این گل معمولاً در مناطق آسیایی و استرالیایی به عنوان مثال فیلیپین رشد بهتری دارد و در انواع سایز ها و شکل ها می توانید آن را پیدا کنید. اگر شما هم خواستید از آن در منزل مراقبت کنید، حتما برای تان سوال پیش آمده که چگونه باید این گل ها را تمیز نگه داریم که در این قسمت از نمناک توضیح خواهیم داد.

به سادگی دستمال بکشید
دستمال کشیدن روی برگ های ارکیده ساده ترین راه برای تمیز کردن آن ها است. می توانید مقداری آب روی آن اسپری کنید و سپس روی برگ ها دستمال بکشید تا گرد و غبار آلودگی از روی آن پاکسازی شود. فقط مراقب باشید که از دستمال نازک استفاده کنید.

از آبلیمو استفاده کنید
به جای آب معمولی می توانید از آبلیمو استفاده کنید که به خوبی کثیفی و آلودگی روی برگ را از بین می برد و باعث می شود که شما گیاه شاداب تری داشته باشید. مقداری آبلیمو را به قسمت داخلی برگ های ارکیده بزنید که تکنیک بسیار عالی است. فراموش نکنید که دستمال آغشته به آبلیمو را با فشار روی برگها قرار ندهید.

سس مایونز هم روش خوبی است
این تکنیک اگر چه کمی عجیب به نظر می رسد اما فوق العاده است. بهتر است مایونزی که استفاده می کنید، نمک نداشته باشد. خاصیت اسیدی مایونز شبیه به آبلیمو است و باعث می شود که گیاه تمیز شود.

استفاده از محلول پاک کننده، البته با دقت
استفاده از محلول پاک کننده یکی از بهترین روش ها است که شاید برایتان عجیب و غریب به نظر برسد. این محلول باید 90 درصد آب داشته باشد و پودر پاک کننده آن بیش تر از 10 درصد نباشد. از طریق آن می توانید برگ های ارکیده را تمیز کنید. همچنین می توانید این محلول را در قسمت داخلی برگ های گیاه به کار بگیرید که بدون آسیب و موثر است.

الکل روش دیگری است
الکل راهکاری عالی برای تمیز کردن برگ گیاهان ارکیده است و حشرات و جانوران ریز را از روی برگ دور می کند. الکلی که باید استفاده کنید، ایزوپروپیل است که باعث می شود هم حیوانات و هم تمام حشرات از دور و بر گیاه دور شوند.

شامپو بچه هم موثر است
بچه ها به خاطر اینکه پوست ظریفی دارند باید شامپو مخصوص خودشان را داشته باشند که مواد شیمیایی غلیظ داخل آن ها وجود نداشته باشد و در نتیجه می توانید بدون اینکه نگران باشید، این شامپو ها را برای کودک خود استفاده کنید. مهم تر از همه این شامپو ها به دلیل اینکه مواد شیمیایی مضری ندارند، برای برگ گیاهانی مثل ارکیده مناسب هستند.

محلول سرکه را امتحان کنید
هنگامی که از سرکه برای تمیز کردن برگ های ارکیده استفاده می کنید، تمام جانوران و آلودگی ها را از آن ها دور می کنید. سطح قلیایی گیاه را تنظیم می کنید و خواص زیادی را به آن می رسانید و در نتیجه می توانید آن را به عنوان محلول پاک کننده به کار بگیرید.

چگونه برگ های چسبنده ارکیده را تمیز کنیم؟
کافی است که مقداری الکل را با بعضی از روغن های خاص مثل روغن چریش یا روغن های کشاورزی ترکیب کنید که به خوبی چسبندگی روی برگ های ارکیده را از بین می برد. این مواد کاملا سالم هستند و آسیب وارد نمی کنند و جای هیچ نگرانی نیست.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar