باشگاه خبرنگاران/ رئیس مرکز مشاوره شهید رحیمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان ری به تشریح نکاتی که در همسرداری برتر موثر است، پرداخت.

سروان محمد مهدوی رئیس مرکز مشاوره شهید رحیمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان ری اظهار کرد: برای همسرداری برتر می‌توان راهکار‌های کاربردی و در عین حال ساده‌ای را انجام داد.

وی با بیان اینکه خوب شنیدن حرف‌های همسر و زمان گذاشتن برای این امر یکی از مسائل مهم زندگی مشترک است، گفت: احترام گذاشتن به همسر و افزایش عزت نفس او باعث می‌شود که زوجین در زندگی مشترک با درک یکدیگر در مسائل و مشکلات زناشویی فائق بیایند و در صورت وجود مشکلی در زندگیشان اقدام به طرح آن و بررسی‌های لازم برای حل و فصل این مشکلات کنند.

سروان مهدوی تصریح کرد: صحبت کردن سازنده به طوری که بتوان مسائل و مشکلات را با کمک هم حل کرد، از مواردی است که می‌تواند در همسر داری برای هر طرف از زوجین به کار بیاید، لذا زوجین باید با یکدیکر صحبت کنند و از مسائل مختلفی که در زندگی روزمره‌شان رخ می‌دهد بحث و تبادل نظر کنند.

وی با بیان اینکه همدلی کردن یعنی از زاویه چشم همسر به مسائل و مشکلات زندگی نگاه کردن، از نکات مهم زندگی زناشویی است، گفت: زوجین باید دل و نگاهشان نسبت به مشکلات و مسائل زندگی مشترک یکی باشد در غیر این‌صورت شاهد بروز اختلافات در ادامه مسیر زندگی افراد خواهیم بود.

رییس مرکز مشاوره شهید رحیمی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی شهرستان ری با بیان اینکه درک کردن همسر و شرایط او از نظر شغلی و تربیت فرزندان باید در هریک از زوجین به خوبی شکل بگیرد، اظهار کرد: تفاهم داشتن علمی یعنی به خاطر یکدیگر گذشت کردن و کوتاه آمدن در مسائل زندگی از مسائلی است که می‌تواند زمینه ساز وحدت و همدلی در بین زن و شوهر باشد و از این‌رو باید برای ساختن یک زندگی محکم و استوار زوجین از برخی خواسته‌های غیر معقول که فراهم کردن آن برای همسرشان سخت است، کوتاه آمده و به آنچه که دارند قناعت کنند و برای بدست آمدن خواسته‌هایشان تلاش کنند.

وی با اشاره به عدم مقایسه همسر با همجنس‌های خود و انسان‌های دیگر، گفت: مقایسه سم زندگی است، زوجین نباید همسران خود را با فردی دیگر مقایسه کنند چرا که این امر باعث ایجاد خشم و کینه و همچنین در نهایت درگیری و طلاق می‌شود.

انتهای پیام/

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar