باشگاه خبرنگاران/ در این گزارش راه حلی بسیار مفید برای بوی بد یخچال و خانه بخوانید.

در یخچال را باز می‌کنید و با بوی نامطبوع بسیار آزاردهنده مواجه می‌شوید! چندان هم عجیب نیست که در یخچال شما بو ایجاد شده است! به هر حال، یک تن از محصولات غذایی مختلف را در خود جای داده است که هر کدام بوی خاص خود را دارند! یخچال بد بو لزوما کثیف نیست، شاید شما فقط مقداری غذای باقی مانده دارید که بوی سیر یا پیاز می‌دهد!

می‌توانید همه چیز را از یخچال خارج کرده و کل آن را تمیز کنید، اما ممکن است همیشه وقت این کار را نداشته باشید یا تمایلی به انجام آن نداشته باشید.

قبل از استفاده از این ترفند، مطمئن شوید که عامل بوی نامطبوع را از یخچال خود خارج کرده یا آن را به یک محفظه هوای بسته منتقل کرده اید. حالا یک کیسه چای استفاده شده را بردارید و بگذارید تا کاملا خشک شود. آن را روی نعلبکی بگذارید و سپس این نعلبکی را در نقطه مرکزی یخچال خود قرار دهید. اگر یخچال بسیار بزرگی دارید، می‌توانید از چند چای کیسه‌ای استفاده کنید. متوجه خواهید شد که بوی موجود به سرعت توسط کیسه چای جذب می‌شود. چای کیسه‌ای ندارید؟ پس می‌توانید به جای آن از یک کاسه کوچک پودر قهوه یا جوش شیرین استفاده کنید.

در حال حاضر ما می‌دانیم که کیسه‌های چای، این قابلیت را دارند که بو‌های بد را به خود جذب کنند، پس چرا آن را در مناطق مختلف خانه خود نیز امتحان نکنید؟ می‌توانید یک کیسه چای استفاده شده را در جعبه زباله گربه خود یا در انتهای سطل زباله قرار دهید و مشاهد کنید که در آنجا نیز معجزه می‌کند.

نکته مثبت: چای همچنین می‌تواند گیاهان آپارتمانی شما را از قارچ‌ها یا کپک‌های مضر محافظت کند. مقداری آب بجوشانید و چای کیسه‌ای استفاده شده را به آن اضافه کنید. حالا شما نوعی چای بسیار رقیق دارید؛ اجازه دهید این آب چای، کاملاً خنک شود، سپس از آن برای آبیاری گیاهان آپارتمانی خود استفاده کنید.

منبع:طلا

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar