رکنا/ روز دعوت پدر و مادر به ناهار کمتر شنیده شده است. به بهانه این روز به میان مردم رفتیم تا تجارب آن ها را در رابطه با موضوع این روز جویا شویم.

در جهان روزی به نام دعوت پدر و مادر به نهار وجود دارد. این روز تعیین شده است تا محبت خانوادگی و پیوند های عاطفی بین اعضای خانواده در روزگار فعلی که مشغله های زندگی زیاد است از بین نرود و تلنگری باشد برای فرزندان همه سنین که حواس شان به مهربانی کردن نسبت به والدین باشد.

در ایران احترام به والدین یکی از آموزه های تربیت خانوادگی است، با این حال دغدغه های زندگی، تامین معاش و درگیری در کسب و کار، موانعی شده اند تا کمتر بتوان سراغی از والدین گرفته به طوری که فرصت تفریح چندساعته با آن ها نیز وجود نداشته باشد.

در جهان با توجه به کمرنگ شدن پیوند های عاطفی، کارشناسان جامعه شناسی را به فکر انداخت تا از هنرمندان، نویسندگان فیلم ها و سریال ها درخواست کنند که این قشر در جهت تعمیق پیوندهای عاطفی و خانوادگی در آثارشان توجه بیشتری به کار گیرند. هم اکنون همراهی هنرمندان را در مطرح ترین آثار هنری جهان می توان دید.

پیوندهای مستحکم عاطفی می تواند آرامش جامعه را از نظر روانی تا حد زیادی تامین و همدلی اجتماعی ایجاد کند زیرا همانطور که معروف است، جامعه یک خانواده بزرگ تر است.

اما شما هموطن عزیز! با هر سن و سالی که دارید، چقدر در روز، ماه و سال برای والدین تان وقت می گذارید؟ چند بار در سال، دور یک میز می نشینید؟ گپ می زنید؟ درد و دل می کنید و از هم با خبر می شود؟ به میان شما آمدیم تا بشنویم.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar