همشهری آنلاین/ رومیشا گلگی که هفت سال پیش بلندقدترین دختر نوجوان دنیا بود، امسال با بیش از ۲۱۵ سانتیمتر بلندقدترین زن زنده دنیا لقب گرفت.

به نقل از سی‌ان‌ان، رومیسا که از یک بیماری به نام سندروم ویور رنج می‌برد، سال ۲۰۱۴ در ۱۸ سالگی بلندقدترین دختر دنیا بود و نمایندگان کتاب رکوردهای گینس برای وارد کردن نامش در بخش بلندترین زن زنده دنیا، بار دیگر قد او را اندازه گرفتند. نام این زن ۲۴ ساله امسال با ۲۱۵.۱۶ سانتیمتر وارد گینس شد.
درگیر بودن رومیسا با سندروم موسوم به ویور مشکل رشد بی‌رویه قد و چند ناهنجاری دیگر برایش به وجود آورده است. او معمولا با صندلی چرخدار حرکت می‌کند اما می‌تواند با استفاده و کمک گرفتن از واکر هم راه برود. بلندترین قدی که برای یک زن در تاریخ ثبت شده، مربوط به یک شهروند چینی است که سال ۱۹۸۲ درگذشت و ۲۴۶.۳ سانتیمتر بلندی داشت.


بلندترین مرد زنده دنیا هم شهروندی از ترکیه به نام سلطان کوزن است با ۲۵۱ سانتیمتر. مقام‌های گینس می‌گویند هموطن بودن بلندترین زن و مرد زنده دنیا موردی نادر است که آخرین بار در ۲۰۰۹ دیده شده بود؛ ۲۳۶ برای بائو و ۲۳۳ برای یائو. رومیسا رکورد بلندقدترین زن زنده دنیا را از چنگ یائو درآورد و به نام خود زد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar