بانو/ گاهی یک خانم متأهل اشتباهاتی در ارتباط با خود، همسر و دیگران مرتکب می‎شود که باعث شده به مرور از مسیر خوشبختی و رضایت‌مندی دور شود. البته این اشتباهات گاهی به این دلیل است که خانم چنان غرق عشق و زندگی و شوهر شده که کلمه‌ای به نام "من" را فراموش می‌کند. در نتیجه با غافل شدن از خود نا‌خواسته بستری را برای بروز مشکلات ایجاد می‌کند. اما بدون معطلی به پرداختن برخی اشتباهات یک خانم متأهل رفته تا اگر شما هم چنین رویه‌ای پیش گرفته‌اید هر چه زودتر در‌صدد اصلاح امور بر‌آیید.

• فراموش کردن خود

برخی از خانم‌ها وفای به شوهر، کدبانو‌گری و همسری نمونه بودن را در این می‌بینند که خود را فراموش کرده و آنچه دارند را بدون کم و کاست خرج زندگی کنند. در نتیجه در این زندگی دیگر خانم به عنوان یک محور اصلی، یکی از ستون‌های خانه و عضوی اثر‌گذار در خانواده نخواهد بود. اگر‌چه در زمانه فعلی این دست از خانم‌ها بسیار کم هستند اما همچنان وجود دارند. این خانم‌ها همیشه تابع هستند و با فراموش کردن علایق و سلایق حتی توانایی‌های خود میدان را به همسر و بچه‌هایشان می‌سپارند. اما آنچه یک خطر بزرگ برای رشد چنین خانم‌هایی محسوب می‌شود این است که پس از مدتی احترام و شخصیتشان زیر سوال می‌رود. این یک قاعده است؛ تا زمانی که کسی برای خودش احترام قایل نباشد دیگران برای او احترامی قائل نخواهند بود و از آنجایی که این خانم‌ها با پا گذاشتن روی خود در حقیقت به شأن و شخصیت خود بی‌احترامی کرده‌اند، مسلم است دیگران هم برای آنها احترامی قائل نخواهند بود حال این دیگران، شوهر باشد یا فرزندان.

• قطع رابطه

پیرو گزینه بالا گاهی این قربانی کردن خود به فدا کردن روابط با کسانی که شوهر دوست ندارد منجر شده و خانم با طرز تفکر مطرح شده در مورد بالا یا از ترس اینکه مبادا کسی در زندگیش موش بدواند یا کسی جای او را در زندگی شوهر بگیرد با همه قطع رابطه کرده و زندگی مشترکشان را بدون هیچ رابطه‌ای خارجی به خودشان دو نفر و احیانا فرزندانشان محدود می‌کنند. اینجا نیاز مهم روابط اجتماعی که برای هر کسی وجود دارد فراموش شده و زن و شوهر بدون هیچ گونه رفت و آمد، معاشرت و نشست و برخاستی فقط و فقط با هم هستند و شما می‌دانید این فقط‌ها چه اثرات منفی را به زندگی تحمیل می‌کند.

• فراموش کردن خواسته‌ها و آرزوها

اگر رابطه‌ای درست شکل گرفته باشد و ازدواج صورت گرفته با هدف رسیدن به تعالی باشد، از طرفی آرزوهای یک خانم، صحیح باشد مسلم است که ازدواج باعث می‌شود نه تنها از آرزوهای پیش رو دست کشیده نشود بلکه او را در مسیر رسیدن به چنین خواسته‌های کمک کند. اما در بیشتر مواقع خانم بدون در نظر گرفتن چنین مسئله‌ای خیلی زود خط بطلانی روی آرزوهایش می‌کشد و خود را محکوم به فراموش کردن آنها می‌کند. برای این کار خود هم دلایلی دارد. یا ممزوج شدن ازدواج و آرزوهایش را محال و نشدنی می‌داند، یا به دلیل تنبلی، رکود در این امر را به گردن شوهر‌داری و بچه‌داری می‌اندازد و یا داشتن زندگی_مشترک را خلاف توجه به آرزوهای خود می‌داند. تا اینجای کلام فکر می‌کنید چقدر از این گزینه‌ها را به خود تحمیل کرده‌اید؟ آیا فکر نمی‌کنید دیگر باید دست به زانو زده و برای داشتن حس خوشبختی و کام‌یابی تغییراتی مثبت و البته آرام و زیر پوستی را در زندگی خود و البته زندگی مشترک لحاظ کنید؟ اگر پاسختان مثبت است همراه ما باشید. احترام شما دست خودتان است. نمی‌گوییم در زندگی مشترک اصل و فرع را خود قرار داده و برای دیگر اعضای خانواده ارزش و اهمیت قایل نشوید. منظور ما این است خود را، شخصیت، توانایی‌ها و فردیت خود را فنا و فراموش نکنید. همراه با فداکاری و گذشتی که در مقابل شوهر و خانواده دارید به خودتان هم برسید. رسیدگی به موها و پوستتان، ورزش و تفریح و خلاصه تلاش برای داشتن یک جسم و روان سالم و شاد را در دستور کار خود قرار دهید. با فامیل و کسانی که دوست شما بوده‎اند و به شما انرژی مثبت می‌دهند رفت و آمد کنید و از حضور و وجود آنها بهره و لذت ببرید. این نیاز هر فردی است تا علاوه بر خانواده ارتباطاتی وسیع‌تر داشته باشد و گاهی با هم کلام شدن آنها روان خود را سبک و به نیازهای عاطفی خود پاسخ دهد اما باز هم اینجا اصرار داریم از حد تعادل خارج نشده و سعی کنید رضایت شوهرتان را برای این امور به دست آورید.

اما دیگر مسائلی که باید حواستان باشد تا به اشتباه زندگیتان تبدیل نشود گزینه‌های زیر است:

• مراقب باشید اگر استقلال مالی دارید سعی کنید آن را از دست ندهید

• نسبت به روابطی که با همسرتان دارید راز‌دار باشید

• همسرتان را محدود به خود نکنید

• از محبت و مهربانی غافل نشوید

• نسبت به خوشحالی کردن خود و شوهرتان بی‌تفاوت نباشید

• سعی نکنید دائم در تماس و ارتباط با همسرتان باشید

• به خلوت‌های خود و شوهرتان احترام بگذارید

• در تصمیم‌گیری‌ها منفعل نباشید یادتان باشد هر اشتباهی که در زندگی خود انجام دهید از مسیر خوشبختی و سعادت دور می‌شوید. پس تا جایی که می‌توانید از این اشتباهات به دور باشید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar