تسنیم/ طبق نظرسنجی‌ای که توسط سازمان "UN Women" (سازمانی جهانی که در راستای برابری جنسیتی کار می‌کند), افشاگری‌هایی نگران‌کننده در مورد وضعیت واقعی ایمنی زنان در انگلیس منتشر شده است.

پایگاه خبری "hindustantimes" در این باره نوشت بررسی‌ها نشان می‌دهد 97 درصد از زنان 18 تا 24 ساله در انگلیس با آزار و اذیت جنسی در فضاهای عمومی روبه‌رو شده‌اند؛ این معضل نگرانی‌هایی را در محله‌هایی که زنان کار می‌کنند افزایش داده است.

بسیاری از زنان شاغل در بخش‌های غیررسمی و عمومی آزار و اذیت جنسی را به‌عنوان یکی از خطرات فراوان محیط کار بیان کرده‌اند؛ آنها مانند همتایان خود در بخش رسمی صحبت نمی‌کنند زیرا آنها یا از حقوق قانونی خود بی‌اطلاع هستند، از عواقب ناشی از سران قدرتمند می‌ترسند، از انصراف از شغل خود بیزار هستند یا حتی از اینکه خانواده‌هایشان آنها را منع کرده باشند، تمایلی به شکایت ندارند.

در حالی که داده‌ها نشان می‌دهد تقریباً همه زنان جوان در انگلیس مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند، این نظرسنجی نشان می‌د‌هد که 80 درصد زنان در هر سنی نیز در فضاهای عمومی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌اند.

این نظرسنجی با همکاری "YouGov" یکی از مراکز افکارسنجی و داده‌های جهانی انجام شده است.

داده‌های به‌دست‌آمده، فقدان اقدامات کافی در انگلیس برای مقابله با موارد آزار جنسی را نشان می‌دهد که زنان، به‌ویژه زنان جوان، مجبورند ناخواسته رفتار خود را اصلاح کنند تا از آزار و اذیت‌های دیگران به‌دور باشند!

روز گذشته نیز "سارا اورارد" زن 33ساله انگلیسی, توسط یک افسر پلیس در این کشور  مورد آزار و اذیت قرار گرفته است؛ این اقدام پلیس انگلیس باعث خشم مردم این کشور به‌خصوص زنان شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar