تسنیم/ نتایج تحقیقات جدید در انگلیس نشان داد که علی‌رغم افزایش تعداد زنان در هیئت مدیره شرکت‌ها در سال‌های اخیر، مدیران زن در بزرگترین شرکت‌های خدمات مالی انگلیس به‌طور متوسط ​​66 درصد کمتر از همتایان مرد خود درآمد دارند!

پایگاه خبری "گلوبال تایمز" در این باره نوشت طبق تحقیقات جدید که در روز دوشنبه, 1 مارس منتشر شد, اعضای هیئت مدیره زنان در سال 2020 به‌طور متوسط ​​247،100 پوند (349،720 دلار) در سال درآمد داشتند در حالی که همتایان مذکر آنها 722،300 پوند درآمد داشتند.

این مطالعه توسط شرکت حقوقی "Fox & Partners" که شکاف حقوق و دستمزد در شرکت‌های مالی انگلیس را بررسی می‌کند, انجام شده است؛ این شرکت با بررسی 350 شرکت مالی در انگلیس نتایج خود را منتشر کرده است.

طبق گزارش "Hampton-Alexander Review"، یک نهاد مستقل که به بررسی تنوع جنسیتی در شرکت‌ها پرداخته است, در پنج سال گذشته تعداد زنان در هیئت مدیره‌های این 350 شرکت 50 درصد افزایش داشته و در سال 2020 به 1026 نفر رسیده است اما هنوز اختلاف درآمدی بین زنان و مردان قابل توجه است!

"فلیشیا ویلو" رئیس گروه حقوق زنان جامعه "فاوست" در انگلیس که درگیر این گزارش نبود، گفت: «این ارقام تکان‌دهنده ثابت می‌کند که شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی در انگلیس در حال افزایش است؛ زنان در نقش‌های اصلی وجود ندارند و کسانی که این نقش را انجام داده‌اند اغلب از مردان کمتر دستمزد می‌گیرند.»

یک سال پیش، انگلیس نیاز به گزارش شرکت‌ها در مورد شکاف حقوق و دستمزد جنسیتی در کارگران خود را به‌دلیل همه‌گیری ویروس کرونا متوقف کرد؛ اقدامی که دولت گفت تلاش برای پرداخت عادلانه زن و مرد را از بین نمی‌برد.

در سال 2020 مردان به‌طور متوسط ​​15.5 درصد بیشتر از زنان در انگلیس درآمد داشتند که طبق اطلاعات رسمی این رقم 17.4 درصد در سال 2019 بوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar