خراسان/ اگر این روزها پذیرای نوه‌ها هستید یا آن‌ها برای دیدارتان بی‌تاب شده‌‌اند، ضمن رعایت پروتکل‌های بهداشتی می‌توانید با این ترفندها خوشحال‌شان کنید:
 رستوران بازی
به‌دلیل شرایط کرونایی و علاقه بچه‌ها به غذای بیرون، بخشی از خانه را شبیه یک رستوران بچینید و از نوه‌ها با دست پخت خودتان پذیرایی کنید. جالب‌تر می‌شود اگر یک منوی خلاقانه هم درست کنید تا کمتر توی دردسر پخت غذاهای عجیب بیفتید.
موزه خانگی
حتما گنجینه‌ای از عکس، وسایل قدیمی، اسباب بازی و حتی لباس‌های نوزادی بچه‌ها دارید. برای سرگرم شدن‌شان آن‌ها را روی یک میز بچینید و نوه‌ها را برای تماشای این موزه دعوت کنید. بعد مثل یک راهنما، تاریخچه هرکدام را توضیح دهید.
خوره فناوری
از نوه‌تان بخواهید کار با گوشی و حتی بازی رایانه‌ای را به شما بیاموزد و خودتان را به فیلم و سریال‌های روز علاقه‌مند نشان بدهید. آن‌ها نه‌تنها دست رد به سینه شما نمی‌زنند بلکه از داشتن پدربزرگ و مادربزرگ به‌روزشان لذت می‌برند.
یادگاری دست‌ساز
هنر دست‌تان هرچه هست برای نوه‌ها بسیار جذاب است. از عروسک‌های دست‌ساز و ظرف‌های خمیری گرفته تا یک قلعه مقوایی، آن‌ها را به ذوق می‌آورد. حتی می‌توانید با عکس‌هایی که دارید، یک آلبوم یا کتاب داستان بسازید و غافلگیرشان کنید.
 روز پدربزرگ و مادربزرگ‌ها
هر از گاهی یک روز را در خانواده به  عنوان «هواخوری و تفریح با پدربزرگ و مادربزرگ» نام‌گذاری کنید تا با نوه‌ها تنها باشید. اگر شرایط این روزها سد راه شماست، می‌توانید این سرگرمی را با تماشای یک فیلم، بازی یا کار در خانه جایگزین کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar