خراسان/ شاد بودن یک ویژگی کاملا اکتسابی است که به دست آوردنش هم راحت است و هم سخت. راحت از این نظر که برای رسیدن به شادی به پول و هزینه کردن گزاف احتیاج ندارید و سخت از این لحاظ که با داشتن غم و مشکلات نمی‌توان شاد بود، اما خوشحال  بودن شما به عنوان مادر و همسر می‌تواند حال و هوای بقیه اعضای خانواده را عوض ‌کند و البته شادی  به صورت مسری در خانه پخش خواهد شد. در ادامه به شما چند راهکار برای شاد بودن خواهیم گفت.
پیاده‌روی صبحگاهی| بهترین روش برای ایجاد شادی در شما وارد کردن اکسیژن به ریه‌ها و فعالیت ورزشی است.  پیاده‌روی صبحگاهی می‌تواند بهترین گزینه باشد چراکه ضمن وارد کردن اکسیژن به بدن‌تان روز خود را با نشاط بیشتری آغاز می‌کنید.
  شکرگزاری و جملات‌انگیزشی| شکرگزاری به انسان احساس امنیت و حس شادی می بخشد اما اگر این جملات را  همراه با جملات انگیزشی بنویسید و در جایی جلوی چشم‌تان بگذارید، اثرش چند برابر می‌شود. مثلا می‌توانید روی یک کاغذ بنویسید: «خداجون برای تمام داشته‌هاسپاس »، یا «من به تمام رویاهم می‌رسم» و این کاغذ را روی در یخچال بچسبانید.
  رها کردن افکار منفی| ما تمایل داریم روی چیزهایی تمرکز کنیم که بیش از هر چیز ما را نگران می‌کند. ما حتی درباره کوچک ترین موارد دچار استرس می‌شویم و نمی‌توانیم به هر اتفاق بدی که افتاده، فکر نکنیم. مدتی وقت بگذارید و سرتان را  از افکار منفی خالی کنید.
  فاصله گرفتن از افراد سمی| از افرادی که مدام از شما ایراد می‌گیرند و بدگویی می‌کنند، فاصله بگیرید. این افراد فقط حس شما را نسبت  به خودتان بد می‌کنند. سعی کنید با افرادی که در عین دوستی اشتباهات شما را به شما یادآوری می‌کنند و به شما راه‌حل می‌دهند، رفاقت کنید.

 
نویسنده : مهسا کسنوی | روزنامه‌نگار

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar