خراسان/ حتما با دیدن فیلم‌های آسیای شرقی و  فهمیدن سن بازیگران زن‌شان حسابی متعجب شده اید و برایتان سوال پیش آمده  است مگر می‌شود در میان سالی پوست و مویی بی‌نقص داشت. به غیر نوع  ژن در زنان این منطقه  یکی از مهم‌ترین نکات، سبک زندگی و تغذیه آنان است که در ادامه به آن می‌پردازیم.
 آب برنج را دور نریزید
زنان آسیای شرقی با آب برنج صورت خود را می‌شویند و معتقدند این کار باعث می‌شود رطوبت پوست‌شان حفظ شود ضمن این‌که اگر با آب برنج موهای خود را آب کشی کنید به رشد موی شما هم کمک خواهد کرد.
 بزاق حلزون
حلزون در هنگام راه رفتن یک ماده ژله‌ای مانند  و در حقیقت بزاق از خود ترشح می‌کند که سرشار از پروتئین، آنتی‌اکسیدان و هایولارونیک اسید است. از این ماده که سرشار از کلاژن و الاستین است در تهیه محصولات آرایشی و بهداشتی به طور گسترده استفاده می‌شود. حلزون تراپی یکی از روش‌های مرسوم برای بهبود پوست در بین زنان جنوب شرقی آسیاست.
  علف لیمو
از گیاه علف لیمو به‌ شکل‌های مختلفی استفاده می‌شود هم به صورت دمنوش و هم به صورت بخور.
علف لیمو به دلیل خاصیت آنتی اکسیدانی و دارا بودن ویتامین  هایC و A فراوان باعث افزایش الاستیسیته و جوان سازی پوست  می شود،چین و چروک و آکنه را کاهش می دهد و به زیبایی پوست کمک می کند.
خاصیت ضد میکروبی و ضد قارچی علف لیمو از رشد و نمو میکروب ها در پوست جلوگیری می کند و مانع بروز عفونت های پوستی می شود.
همچنین بخور علف لیمو منافذ پوست را پاک سازی می‌کند.چند تکه علف لیموی تازه داخل آب جوش بریزید و آن را مقابل صورت خود قرار دهید. سر خود را با حوله بپوشانید و مدت 5 دقیقه در بخار علف لیمو نفس بکشید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar