ایسنا/ نتایج نظرسنجی جدیدی نشان می‌دهد، چنانچه جو بایدن نخواهد برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری نامزد شود، کامالا هریس، معاون فعلی او و میشل اوباما، بانوی اول اسبق، از بیشترین میزان حمایت برای نامزدی در رقایت ۲۰۲۴ برخوردار هستند.

به نقل از پایگاه خبری هیل، نتایج نظرسنجی هیل - هریس‌ایکس نشان داد که کامالا هریس در میان نامزدهای احتمالی ریاست جمهوری در سال ۲۰۲۴ پیشتاز است و ۱۳ درصد از پاسخ‌دهندگان از او حمایت کرده‌اند، در حالی که میشل اوباما، همسر باراک اوباما، رئیس جمهوری اسبق آمریکا هم با ۱۰ درصد در جایگاه دوم قرار گرفت.

دو زن دموکرات نامزد انتخابات آمریکا؟!

بر اساس نتایج این نظرسنجی، مابقی اسامی که نامشان به عنوان نامزدهای احتمالی انتخابات ۲۰۲۴ فهرست شد پنج درصد یا کمتر از آن رای کسب کردند و اکثریت رای‌دهندگان شرکت‌کننده در این نظرسنجی گفتند هنوز در خصوص اینکه در صورت عدم نامزدی مجدد بایدن برای ریاست جمهوری از چه کسی حمایت کنند، مطمئن نیستند.

اسامی دیگر مطرح شده در این نظرسنجی شامل چند نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ از حزب دموکرات شامل برنی سندرز، الیزابت وارن، کوری بوکر، مایکل بلومبرگ، اندرو یانگ و پیت بوتجج بودند.

در این نظرسنجی ۳۶ درصد گفتند که "مطمئن نیستند" به چه کسی رأی خواهند داد، در حالی که ۱۳ درصد گفتند فردی خارج از لیست را انتخاب می‌کنند.

بایدن پیش از این گفته است که مایل به نامزدی مجدد برای ریاست جمهوری در انتخابات سال ۲۰۲۴ است. او در صورتی که به طور مفروض در آن انتخابات برنده شود، در آغاز دور دوم ریاست جمهوری خود ۸۱ سال سن خواهد داشت.

در بین آن دسته از پاسخ‌دهندگان به این نظرسنجی که در سال ۲۰۲۰ به بایدن رای دادند، ۲۲ درصد گفتند که به هریس رای خواهند داد که بیش از همه نامزدهای این نظرسنجی است.

هریس از ابتدای تصدی مقام معاونت رئیس جمهور با کاهش میزان محبوبیت خود مواجه بوده است. او در دولت بایدن ماموریت رسیدگی به وضعیت مرزهای جنوبی آمریکا و حق رای را دریافت کرده است.

این نظرسنجی از ۹۳۹ فرد ثبت‌نام شده به عنوان رای‌دهنده از ۱۸ نوامبر تا ۱۹ نوامبر به اجرا در آمده است. حاشیه خطای آن مثبت یا منفی ۳.۲ درصد است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar