خراسان/ گاهی ممکن است، در هنگام خرید اشتباهاتی را مرتکب شوید که باعث شود مبلغ بیشتری از آن چه لازم است خرج و بابت خرید کالایی هزینه کنید. بنابراین هنگامی که به خرید می روید، سعی کنید از اشتباهاتی که به این امر منجر می شود، پرهیز کنید.

اجتناب از مقایسه قیمت ها

اگر دقت لازم را نداشته باشید؛ ممکن است کالایی را به مراتب گران تر بخرید. خبر آنلاین با این مقدمه می نویسد به همین خاطر هنگام خرید دست از مقایسه قیمت ها بر ندارید. گاهی با طی مسافت چند خیابان، می توانید همان کالا را به مراتب ارزان تر بیابید. همچنین برای برخی از کالاها می توانید از جست و جوهای اینترنتی بهره ببرید. اگر از قیمت کالاها در دیگر فروشگاه ها مطلع باشید، آن گاه قدرت چانه زنی تان در مقابل فروشنده نیز افزایش می یابد، اما اگر شما از اطلاعات کافی درباره قیمت کالا بی بهره باشید، ممکن است برخی از فروشندگان با استفاده از بی اطلاعی شما آن کالا را به قیمت بیشتری به شما بفروشند.

فراموش کردن بودجه بندی

همه پولی که در حساب بانکی تان قرار دارد برای خرید کردن نیست. به خصوص اکنون که بیشتر خریدها با عابر بانک انجام می شود خطر این که از بودجه تعیین شده برای خرید کردن فراتر بروید، بسیار زیاد است. پیش از خرید، تعیین کنید که قصد دارید برای مثال چقدر پول برای شلوار بپردازید و به هیچ وجه از میزان تعیین شده فراتر نروید.

عادت به خرید کردن بیش از بودجه تعیین شده، به مرور زمان باعث خواهد شد تا بدهی ها از راه برسند. از خود بی خود شدن در حراجی ها فروشندگان در حراج های فصلی معمولا قیمت کالاها را تا حد قابل توجهی کاهش می دهند، اما این دلیل نمی شود که شما حتماً خرید کنید. نخست این که به خاطر داشته باشید همیشه حراجی هایی در کار خواهند بود و این حراجی آخرین فرصت شما برای خرید نیست. همچنین حراجی ها نباید باعث شوند که احساس نیاز شما به برخی کالاهای غیرضروری افزایش یابد. معمولا می توان افراد بسیاری را مشاهده کرد که هنگام فروش فوق العاده با کیسه هایی مملو از کالاهای خریداری شده پیروزمندانه از فروشگاه بیرون می آیند، اما آن ها در واقع اصلی ترین بازندگان فروش فوق العاده هستند! چراکه بسیاری از کالاهایی که خریده اند، مورد نیازشان نبوده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar