تابناک با تو/ در هم ریختگی و نامرتب بودن، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که انرژی مثبت خانه شما را از بین می‌برد و انرژی منفی را وارد فضای آن می‌کند. در واقع، بودن در فضای نامرتب و بی نظم به شما حس اضطراب و نگرانی انتقال می‌دهد و باعث می‌شود که در آن حس مثبت و خوشایندی نداشته باشید. از ترفند‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم نیز استفاده کنید. 
 انرژی مثبت در خانه با خود حس سبکی و آرامش همراه دارد و روابطی با عشق، صلح و صمیمیت بین افراد خانواده ایجاد می‌کند.
همه ما به دنبال روش‌ها و راه‌حل‌هایی هستیم تا بتوانیم انرژی مثبت را در فضای منزل خود به جریان بیندازیم. در این مطلب ما تصمیم داریم ۵ اشتباه مهمی که باعث به وجود آمدن انرژی منفی در خانه شما می‌شود و راه‌های جلوگیری از آن را به شما عزیزان معرفی کنیم.

بی‌نظمی و بهم ریختگی خانه

در هم ریختگی و نامرتب بودن، یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که انرژی مثبت خانه شما را از بین می‌برد و انرژی منفی را وارد فضای آن می‌کند. در واقع، بودن در فضای نامرتب و بی نظم به شما حس اضطراب و نگرانی انتقال می‌دهد و باعث می‌شود که در آن حس مثبت و خوشایندی نداشته باشید. از ترفند‌هایی که در ادامه معرفی کرده‌ایم نیز استفاده کنید.

* هر روز صبح تختخواب خود را مرتب کنید.
* مرتب کردن و نظافت خانه خود را با عشق و علاقه انجام دهید.
* ظروف شکسته و لوازم خراب را دور بیندازید.

وسایل دکوری که یادآور خاطرات بد هستند

همانطور که می‌دانید، دیدن برخی از اشیاء و شنیدن برخی از موسیقی‌ها، در ذهن ما خاطرات غم انگیز و آزاردهنده‌ای را یادآوری می‌کنند. پس با توجه به این موضوع، در خانه خود چنین وسایل و اشیائی را قرار ندهید.

از روش‌های زیر برای به جریان انداختن انرژی مثبت استفاده کنید.

* وسایل دکوری که دارای رنگ مورد علاقه شما هستند، برای ایجاد انرژی مثبت مناسب هستند.
* عکس‌های خانوادگی و تابلو‌هایی با تصویر طبیعت برای از بین بردن انرژی منفی مناسب هستند.
* از جملات انگیزه دهنده و الهام بخش برای جذب انرژی مثبت در منزل خود استفاده کنید.

دکوراسیون و چیدمان نامناسب منزل

اگر خانه شما به‌صورت اشتباه دکوراسیون و چیدمان شده باشد، انرژی مثبت ممکن است از آن خارج می‌شود؛ بنابراین خانه خود را به درستی چیدمان کنید.


فضای تاریک و گرفته، انرژی منفی در خانه شما ایجاد می‌کند

به‌طور حتم هیچ کس با بودن در فضایی که نور مستقیم خورشید به آن وارد نمی‌شود و یا اتاقی که دیوار‌های تیره رنگ دارد، احساس خوشایندی نخواهد داشت. پس با این تعریف، اگر می‌خواهید خانه شما فضایی پر نشاط و پر انرژی داشته باشد، دیوار‌ها را به رنگ روشن نقاشی کنید و گاهی اوقات پرده‌ها را کنار بزنید تا نور خورشید بدون مانع وارد شود.

هوای آلوده و راکد انرژی منفی در خانه به‌وجود می‌آورد

یکی از اشتباهات مهم دیگری که باعث ایجاد انرژی منفی در خانه می‌شود، هوای راکد و آلوده فضای آن است. در واقع اگر هوای خانه در جریان نباشد، باکتری و ویروس‌ها در آن فرصت رشد پیدا می‌کنند و انسان حس مریضی و خمودگی پیدا می‌کند. همچنین از ترفند‌های زیر می‌توانید استفاده کنید.

* از گیاهان تصفیه کننده هوا و گل‌های خوشبو استفاده کنید.
* از روغن و رایحه‌های طبیعی استفاده کنید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar