صدا و سیما/ یس کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: زنان سرپرست خانوار 60 درصد جمعیت تحت پوشش این نهاد را به خود اختصاص داده اند.
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور امروز در همایش ملی طرح یاس در  مشهد افزود: ۵۵ تا ۶۰ درصد از جمعیت خانوار‌های کمیته امداد، بانوان سرپرست خانوار هستند که باتوجه به این مساله، طرح یاس با فعالیت بانوان ۳۰ تا ۴۵ سال از سال گذشته فعالیت خود را آغاز کرده است.
 سید مرتضی بختیاری گفت: در کمیته امداد علاوه بر ادای وظیفه می‌توان در بخش‌های دیگری ارائه خدمت کرد. 
وی به جمعیت جوان و فعال این نهاد اشاره کرد و اظهار داشت: جوانان زیادی داریم که می‌توانند با فراگیری امدادگری به صورت افتخاری در زمان‌های لازم ارائه خدمت کنند.
بختیاری، مددجویان کمیته امداد را، ولی نعمت و عائله خدا خواند و افزود: بانوان مددجوی کمیته امداد با گذراندن دوره‌های امدادگری می‌توانند در زمان‌های ضروری به خوبی نقش ایفا کنند. 
وی یادآور شد: امیدوارم شاهد توسعه طرح یاس در بین همه فرزندان کمیته امداد باشیم تا در جامعه ایفای نقش کنند.
درهمایش ملی طرح یاس که با همکاری کمیته امداد و جمعیت هلال احمر کشور به مدت ۴ روز در مشهد ادامه دارد، ۴۰ نفر از بانوان کمیته امداد استان با بهره گیری از ۸۰ نفر از تسهیل گران استان‌های کشور اموز ش‌های لازم در حوزه‌های مختلف امدادگری، مدیریت بحران، بررسی اسیب‌های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده را با هدف ارتقای توانمندی‌های بانوان تحت پوشش کمیته امداد فرا می‌گیرند.
 
 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar