بیتوته/ ارتباط مادر خوانده و پدرخوانده ها با فرزندان، می تواند یکی از معضلات یک ازدواج به حساب آید. در واقع وقتی کسی قادر نباشد آن طور که باید این موضوع را مدیریت کند، طبیعتا سوء مدیریت اتفاق به این بزرگی می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی کیفیت زندگی و روابط زناشویی نیز داشته باشد.
مقدمه ای درباره ارتباط مادر خوانده و پدرخوانده ها با فرزندان
اینکه فردی به عنوان یک پدر خوانده و یا مادر خوانده، به یک خانواده وارد شود، چیز عجیب و غریبی نیست و می تواند به راحتی رخ دهد. البته اگر بخواهیم خیلی روراست درباره ی اثرات چنین ارتباطی در خانواده صحبت کنیم، باید خدمت تان عرض کنیم که خیلی خیلی کم پیش می آید که ارتباط مادر خوانده و پدرخوانده ها با فرزندان، یه یک جای درست و صحیح برسد.
بهتر است که از این جمله برداشت بد نشود و در برخی مواقع افرادی که با عنوان پدر ناخوانده و یا مادر ناخوانده وارد یک خانواده می شوند، به حدی قادرند روابط را مدیریت کنند که نتیجه این ارتباط یک ارتباط بسیار سازنده و درست خواهد بود. 
باید خدمت تان عرض کنیم که برای اینکه ارتباط مادر خوانده و پدرخوانده ها با فرزندان در یک چارچوب درست و استاندارد شکل بگیرد، نیازی نیست که شما کارهای عجیب و غریبی بکنید و یا در رفتارتان و گفتارتان و محبت تان، به گونه ای اغراق شده وارد میدان شوید، کافیست فقط، هوشیارانه و درست رفتار کنید.
اگر بتوانید درست و منطقی رفتار کنید، گذر زمان نیز به کمک شما خواهد آمد و نهایتا می توانید در این امتحان نیز، به گونه ای موفقیت آمیز ظاهر شوید. حتما تا الان برای تان این سوال پیش آمده که درست و هوشیارانه رفتار کردن چگونه می تواند باشد و اصلا به چه رفتاری، رفتار درست و استاندارد گفته می شود.
در ادامه برایتان از یک سری راهکارها خواهیم گفت که به واسطه ی این راهکارها شما می توانید رفتار سازنده تری را با فرزند ناخوانده ی خود داشته باشید. پیشنهاد می کنیم که برای آشنایی با این راهکارهای ساده اما کاربردی تا انتهای مقاله ما را همراهی نمایید : 

پذیرش 
مهم ترین اصلی که در ارتباط مادر خوانده و پدرخوانده ها با فرزندان، باید رعایت شود این است که ابتدا و قبل از هر چیزی باید بدانید که شما واقعا مادر و یا پدر بیولوژیکی او نیستید و تلاش برای اینکه جای مادر و یا پدر واقعی او را پر کنید، فقط و فقط باعث می شود تا فاصله ی او از شما بیشتر و بیشتر شود.
پس چه کار کنیم و چگونه خودمان را به او نزدیک کنیم؟ سوال خوبیست؛ شما می توانید برای او یک دوست صمیمی باشید، یک دوست بزرگ سال که در مواقع نیاز می تواند از او حمایت کند و همیشه در کنار او باشد. دوست بزرگسالی که قابل اعتماد است و فرزند می تواند در مواقع نیاز به او پناه ببرد. اگر این اصل را رعایت کنید، مطمئن باشید که ارتباط فرزند خوانده تان با شما می تواند صمیمی تر و بهتر شکل بگیرد. 

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar