خراسان/ عاشق دختری شدم که 3 سال با پسری ارتباط داشته است عاشق همکلاسی ام شدم. چند بار به او پیشنهاد ازدواج دادم اما رد کرد آن هم به خاطر پسری که ۳ سال با او ارتباط داشته و تازگی به خاطر رفتنش به سربازی رابطه شان قطع شده است. اکنون با پادرمیانی اطرافیان و این که می بیند خیلی دوستش دارم، قبول کرده به خواستگاری اش بروم. آیا بعدها به مشکل برنمی خورم؟

پاسخ مشاور

برادر گرامی، عشق های قبل از ازدواج با شناخت های سطحی و زود گذر همراه بوده و معمولا این علاقه های بیش از حد، حداکثر تا زمان وصال و رسیدن افراد به یکدیگر دوام می آورد. چنین دختر و پسرهایی پس از ازدواج، شناخت شان نسبت به یکدیگر بیشتر می شود و همین باعث شروع شدن اختلافات بین آن ها می شود. اختلاف هایی که برای شان قابل قبول نیست و زندگی را هر لحظه برای شان سخت تر می کند.

واکنش سرباز به ازدواج دختر مورد علاقه اش!

شما باید به یک نکته مهم توجه داشته باشید که به احتمال زیاد پسری که با این دختر خانم در ارتباط بوده و اکنون به سربازی رفته، روزی برخواهد گشت و مشخص نیست که واکنش او به ازدواج دختر مورد علاقه اش چه خواهد بود. اصلا شاید همین الان هم با هم رابطه تلفنی یا حتی حضوری داشته باشند و شما بی خبر باشید. بنابراین فراموش نکنید بر فرض این که دختر مورد علاقه تان با شما ازدواج کند، در آینده می تواند مشکلات جدی برای شما به وجود بیاورد.

میزان اعتماد به دختر مورد علاقه تان

دختری که 3 سال از بهترین سال های عمرش را با پسری گذرانده است، چه طور می تواند اعتماد شما را در آینده جلب کند و چه تضمینی دارید که دختر مورد علاقه تان پس از مدتی با اصرار مرد دیگری شما را رها نکند. کمی منطقی تر در این باره فکر کنید و نسبت به آینده تان نگرش آرمانی نداشته باشید. همچنین اگر احساس می کنید که دختر مورد علاقه تان به خاطر رفتارهای اشتباه در گذشته پشیمان نیست، از این ازدواج منصرف شوید.

بررسی منطقی بودن رفتارهای تان

گفته اید که قرار است به خواستگاری بروید بنابراین یک بار دیگر از شما می خواهم که قبل از رفتن به خواستگاری به مشکلاتی که ممکن است در آینده برای تان به وجود بیاید، منطقی و اصولی فکر کنید. به هیچ وجه تصور نکنید که موافقت او با خواستگاری رفتن شما به معنای موافقت او با این ازدواج است. شاید او به خاطر سماجت شما مجبور به پذیرش این خواسته شده و از پدر و مادرش برای رد کردن شما کمک گرفته است تا شما را ناامید کند. بنابراین موافقت او با رفتن شما به خواستگاری نشان دهنده علاقه او به شما نیست و نباید چنین برداشتی داشته باشید. با این حال، مراقب باشید در راه رسیدن به دختر مورد علاقه تان خود را حقیر نکنید و رفتارهای غیر منطقی از خود نشان ندهید تا ذهنیت بدی از شما در ذهن او باقی بماند و او در آینده شما را مرد محکم و قابل اعتمادی نداند.

نویسنده: کاظم جباریان کارشناس ارشد مشاوره خانواده

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar