نماد آخرین خبر
  1. جذاب ترین ها
دخترونه زنونه

6 اشتباه رایج در دکوراسیون ورودی خانه‌های ایرانی

منبع
خراسان
بروزرسانی
6 اشتباه رایج در دکوراسیون ورودی خانه‌های ایرانی

خراسان/ ورودی منزل شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و ذهنیت افراد را هنگام ورود به خانه شکل می‌دهد. اهمیت این فضا کمتر از سایر قسمت‌های خانه نیست، به همین دلیل لازم است ورودی منزل را همیشه تمیز و مرتب نگهداری کرد. خانم‌ها معمولا دقت و حساسیت زیادی روی این مسائل دارند. برای تزیین ورودی منزل ایده‌های مختلفی وجود دارد اما انجام برخی کارها نه تنها سبب زیبایی ورودی منزل شما نمی‌شود بلکه نتیجه عکس خواهد داشت. اشتباهاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.
   استفاده نکردن از آینه
استفاده از آینه سبب بزرگ تر و دلبازتر شدن فضای ورودی می‌شود. بهتر است آینه کنار در باشد و نه در
روبه روی در قرار گیرد. فضای ورودی در بسیاری از خانه‌ها کوچک است، شما می‌توانید با نصب یک آینه فضای ورودی را بزرگ تر و روشنایی را بیشتر کنید.
    نورپردازی غیر اصولی
نورپردازی درست و اصولی، راهرو و ورودی را جذاب تر می‌کند. استفاده از یک لوستر ساده و زیبا با تم نور گرم علاوه بر زیبایی، نور راهروی   ورودی را تامین می‌کند. اگر راهروی ورودی دارای فضایی تاریک و دلگیر باشد، باعث می‌شود تا احساسات منفی در مکان جریان یابد.

    استفاده از جاکفشی و کمد بزرگ
در راهروی ورودی از جاکفشی و کمد بزرگ استفاده نکنید زیرا جای زیادی می گیرد و فضای ورودی را نازیبا می‌کند. بهتر است در راهروی ورودی، جاکفشی و کمدی جمع و جور با درِ کشویی قرار دهید و وسایل تزیینی  روی قفسه آن بگذارید.
     قرار دادن میز کنسول
اگر ورودی شما کوچک است، به‌ جای قرار دادن میز کنسول و قفسه که جای زیادی اشغال می‌کند، برای دکوراسیون ورودی های کوچکی که یک راهروی کم عرض دارند از یک طاقچه باریک استفاده کنید.
     استفاده از رنگ ‌های تیره
ورودی اصلی خانه، اولین بخشی از خانه است که دیده می‌شود ، پس از رنگ‌های تیره برای ورودی خانه استفاده نکنید زیرا این مکان به فضایی دلگیر و تاریک تبدیل می‌شود. بهتر است برای طراحی این مکان از رنگ‌های زنده و درخشان استفاده شود.
     استفاده از گل‌های مصنوعی
برخی از افراد برای طراحی  راهروی ورودی منزل خود از گل های مصنوعی کمک می‌گیرند اما بهتر است از گلدان های طبیعی برای این بخش از خانه استفاده کنید تا علاوه بر زیبایی حس طراوت و شادابی و انرژی مثبت را به این بخش از خانه منتقل کنید. اگر در ورودی فضای کافی وجود دارد، حتما چندین گلدان را به دیوار نصب کنید.
برای نوشتن این مطلب از سایت «نمناک» کمک گرفته شده است.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar

اخبار بیشتر درباره

اخبار بیشتر درباره