نمناک/ میز آرایش یکی از عناصر مهم دکوراسیون اتاق خواب است، به همین خاطر تمیز و مرتب بودن آن از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. داشتن یک میز آرایش شیک، منظم و مرتب نه تنها در زیبا شدن اتاق تاثیر دارد بلکه به شما کمک می کند آرایش کردن و آماده شدن را بدون سردرگمی و با لذت بیشتری انجام دهید. اگر می خواهید میز آرایشتان همیشه شیک و مرتب باشد، این بخش را حتما مطالعه نمایید.

 چطور یک میز آرایش زیبا و مرتب داشته باشیم؟
برای داشتن یک میز آرایش زیبا و مرتب روش های زیر را به کار بگیرید:

استفاده از سینی های فانتزی
برای جلوگیری از شلوغ شدن میز، سینی گوشه میز قرار دهید و عطر، اکسسوری و لوازمی که روزانه از آنها زیاد استفاده می کنید را داخل آن قرار دهید.


بکارگیری کشوی تقسیم کننده
کشوی تقسیم بندی شده برای لوازم آرایش مو مانند سشوار، اتوی مو، برس و شانه و... مناسب است. با استفاده از نظم دهنده ها در کشو می توانید وسایل مرتبط با آرایش چشم را با وسایل مرتبط با آرایش لب تفکیک کرده و به مرتب کردن کشوهای آرایشی خود کمک کنید.

استفاده از نظم دهنده
برای جلوگیری از نامرتب شدن میز آرایش خود برای عینک ها و ساعت های خود از نظم دهنده استفاده نمایید.برای چیدمان وسایل آرایش و جلوگیری از نامرتب شدن آنها بکارگیری نظم دهنده ها شیوه مناسبی است.

استفاده از باکس های شیشه ای
برای شیک و مرتب شدن میز آرایشتان از باکس های بدلیجات غافل نشوید. با استفاده از این جعبه های شفاف می توانید جواهرات خود را در معرض دید قرار دهید و هم می توانید باعث زیبایی میز آرایش شوید.

استفاده از لیوان‌ لوازم آرایشی
برای نگهداری از براش‌ها و مدادهای آرایشی‌تان از لیوان‌های مخصوص لوازم آرایشی کمک بگیرید. لیوان‌های لوازم آرایشی با سایزهایی کمی بزرگ‌تر برای نگهداری از انواع برس‌ها بسیار مناسب هستند.


بکارگیری باکس لاک
خانم هایی که تعداد زیادی لاک دارند، می توانند لاک ها را در یک باکس یا جعبه ای بچینند. در صورت استفاده از جعبه برای تشخیص رنگ آنها با یک گوش پاک کن روی درب آنها یک نقطه از رنگ لاک را زده تا به راحتی از بالای جعبه بتوانید لاک را پیدا کرده و چیدمان جعبه بهم ریخته نشود.

کمک گرفتن از شلف دیواری
اگر فضای میزتان کوچک است و خیلی سریع به هم ریخته می شود می توانید از شلف های دیواری استفاده کنید و به وسایل آرایش خود نظم دهید.

استفاده از قفسه های مخصوص
برای راحت شدن دسترسی خود به لوازم آرایشی و سازماندهی لوازم آرایش، استفاده از کشوها و قفسه های مخصوص لوازم آرایشی هم می تواند گزینه خیلی خوبی باشد.

استفاده از کیف لوازم آرایش
به جای قرار دادن لوازم آرایش بر روی میز از کیف های آرایشی استفاده کنید و لوازم آرایشی و بهداشتی خود را داخل این کیف ها به صورت تفکیک شده قرار دهید.

ظروف استوانه ای
توصیه ما به شما این است که برای مرتب کردن و نظم دهی به میز آرایشی از چند ظروف استوانه ای یا ظروف سس و یا رب استفاده کنید و با تزئین آنها مطابق میز آرایش خود برای نگهداری لوازم برقی و آرایشی بر روی میز آرایش استفاده کنید.

استفاده از استند لوازم آرایشی
برای نگهداری از لوازم آرایشی و جلوگیری از شلوغی و بهم ریختگی میز، استندهای لوازم آریشی بهترین گزینه به‌شمار می‌روند، زیرا استندهای آرایشی جای‌گیری کمی روی میز آرایش داشته و دارای جزئیات فراوانی بوده و بسیار کاربردی هستند. در این نوع استندها برای نگهداری انواع اقلام آرایشی و مراقبتی اعم از رژها، لاک‌ها، مدادها، پدها و… قسمت‌هایی مجزا و مخصوص تعبیه شده است.

خرید میز آرایش دارای کشو
با خرید میز آرایش و یا دراور چوبی با تعداد کشوهای بیشتر به میز آرایش خود نظم بیشتری دهید، می توانید وسایل خود مانند:جواهرات، لوازم مرتبط با مو، لوازم آرایش، لباس و... را دسته بندی کرده و هر کدام را در کشویی جداگانه قرار دهید.

نکات مهم در چیدمان میز آرایش
برای جلوگیری از بهم ریختگی می توانید وسایلی که بیشتر از آنها استفاده می کنید را در دسترس خود قرار دهید و لوازم آرایشی را به دو دسته‌ی کلی لوازم آرایشی پرکاربرد و لوازم آرایشی کم‌کاربرد تقسیم کنید.
ابزار و وسایل آرایشی را باید پس از هر بار استفاده به جای مخصوصی که به آن تعلق دارد بازگردانید.
لوازم آرایشی که تاریخ مصرف آن‌ها گذشته است و یا شکسته و خراب شده‌اند، دور بریزید.
کتابهای دکوراتیو انتخاب شیک و مناسبی برای میز آرایش هستند که روی آن را می توانید با اکسسوری های مختلف جلوه دهید.
برای افزایش زیبایی میز آرایشتان، چند شاخه گل طبیعی یا مصنوعی را روی آن قرار دهید.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar