آخرین خبر/می‌دونستین ملکه ویکتوریا اولین کسی بوده که لباس عروس سفید پوشیده و قبل از اون رنگ سفید برای مراسم عزاداری استفاده می‌شده و عروس‌ها اغلب لباس عروس قرمز می‌پوشیدن؟
این پست هم در مورد لباس عروس سنتی کشورهای مختلفه که رنگشون سفید نیست!

چین:

عروس‌ها در چین، سه تا لباس عروس با رنگ‌های مختلف می‌پوشن. لباس عروس اول به رنگ قرمزه، چون چینی‌ها معتقدند قرمز رنگ شادی و شانسه. لباس بعدی سفید و در آخر عروس، لباسی به رنگ دلخواه خودشم می‌پوشه.

مراکش:

مراکشی‌ها، لباس عروس‌هایی به رنگ زرد روشن می‌پوشن، چون معتقدن این رنگ چشم بد رو دور می‌کنه.
علاوه بر این تو مراکش، عروس‌ها لباس عروس‌ سبز هم رواج داره. رنگ سبز، نشان دهنده سرسبزی و احترام به سرزمین مادریه و در سنت مراکش، رنگ سبز خوش شانسی میاره.

ژاپن:

کیمونو لباس سنتی ژاپنه. بنابراین عروس‌های ژاپنی برای حفظ سنت‌های خود، کیمونوی سفید با خطوط قرمز می‌پوشن. ترکیب این دو رنگ نماد شادی و شروعی جدیده. کیمونو امروزه در رنگ های طلایی، نقره ای، طلایی، قرمز و سفید برای عروس‌ها رایجه.

هند:

در هند، عروسی آداب و رسوم خاص خودش رو داره. لباس عروس عموماً از پارچه ابریشم و با نخ طلایی دوخته میشه و شامل ساری و لنگا (دامن) است. بسته به منطقه، ابریشم قرمز یا سفید با حاشیه قرمز یا ترکیبی از زرد، سبز و سفیده. هندی‌ها معتقدن که طبیعت رو در هنگام عروسی رنگی رنگی کنن، به همین دلیله که چندین رنگ را در لباس عروس ترکیب می‌کنن.

کره:

در کره، عروس ها وونسام را روی لباس عروسی سنتی هانبوک می‌پوشند. وونسام معمولاً به رنگ قرمز، سبز یا لیمویی است و با گل و پروانه با رنگ قرمز که نماد بهشت، نیلی برای زمین و زرد برای شفقت، گلدوزی و نواربندی شده. دستان عروس هم به رنگ سفید پوشیده شده است که نماد احترامه.

اسپانیا:

وقتی تو کل دنیا لباس عروس‌های رنگی مد بود، عروس‌های اسپانیایی، لباس عروس مشکی و مانتیلا (نوعی روسری) توری می‌پوشن. رنگ مشکی نشان دهنده ارادت عروس به شریک زندگی خود تا زمان مرگه.
لباس عروس کدوم کشور جذاب‌تر بود؟
لباس عروس سفید یا رنگی؟

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar