آخرین خبر/ نام زیبای پسرانه‌ای را برایتان تدارک دیده‌ایم که حتما از آشنایی با آن و معنای دلنشین آن خوشحال می‌شوید. شاید آنقدر از آن خوشتان بیاید که این نام را برای فرزند نورسیده‌اتان یا به نزدیکانتان که به تازگی صاحب فرزند شده‌اند معرفی کنید. این نام پسرانه که ریشه‌ی عربی دارد از ترکیب دو نام زیبا تشکیل شده است: امیر + عباس. در بخش‌هایی جداگانه به معنای هر نام می‌پردازیم تا معنای آن‌ها را بدانیم و با آگاهی بیشتر این نام را انتخاب کنیم.
بخش اول: "امیر" امیر نامی پسرانه با ریشه‌ی عربی است که مترادف موارد زیر می‌باشد: پادشاه، حاکم، حکم‌ران، خان، خدیو، رئیس، ژنرال،سرلشکر، سلطان، شاه، شیخ، فرمانده.

گو ای گزیده ٔ ملک هفت آسمان 
ای خسرو بزرگ و امیر بزرگوار.

امیر به هرآنکسی گفته می‌شد که شخصیتی بزرگ و بزرگوار داشت یا سپهسالار و سردار بزرگی بود و معمولا در ابتدای نام‌ها می‌آمد و از جلال و شکوه آن فرد خبر می‌داد. امیر نام مقدسی است که لقب امیرالمومنین، امام‌علی (ع)، امام اول شیعیان نیز هست.

بخش دوم:"عباس"، عباس نیز نام پسرانه با ریشه‌ی عربی است که نام بسیار عزیز و بزرگواری است که نشان‌دهنده‌ی شجاعت و دلاوری و قدرت است. عباس نامی است که در ایران و کشورهای مسلمان برای پسران انتخاب می‌شود. مشهورترین فردی که به این نام در تاریخ وجود دارد. ابوالفضل العباس است. عباس نام حضرت ابوالفضل(ع)، برادر امام حسین(ع) است که به جنگاوری، و قدرت زیاد مشهور بوده است و در واقعه‌ی کربلا دلاورانه جنگید و به شهادت رسید. عباس معنایی همچون شیر غران دارد، خشمگین و باصلابت که هیچ دشمنی در برابرش تاب مقاومت ندارد. ازجمله افراد دیگری که عباس نام داشتند: شاه عباس یکم، شاه صفوی
شاه عباس دوم، و شاه عباس سوم صفوی هستند و در آخر شاه عباس میرزا، شاه قاجار را می‌توان نام برد.
درکنار هم قرار گرفتن این دو نام یک نام زیبا، مقدس، و باشکوه را می‌سازد که انتخاب آن توسط شما می‌تواند نشان‌دهنده‌ی ارادت شما به معصومین و اولیای خداوند باشد و به خاطر معانی با صلابتی که دارد، به شخصیت فرزندتان شان و مرتبه والایی ببخشد.ترکیب دو اسم امیر و عباس (پادشاه و شجاع)

معنی اسم امیرعباس در ثبت احوال
(به مجاز) امیر شجاع و دلاور، پادشاه و حاکم چون شیر.

ترکیب دو اسم امیر و عباس:
امیر: فرمانروا، پادشاه، سردار،  کسی که فرمانروا بر قومی باشد پادشاه، درجه‌ای پایین تر از پادشاه، حاکم، فرمانده سپاه سردار، سپهسالار .
عباس: عبوس و خشمگین، شیر بیشه که شیران از او بگریزند، (به مجاز) بسیار شجاع و دلیر، لقب برادر امام حسین علمدار شجاع صحرای کربلا

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar