ایلنا/ شلی و افتادگی پوست گردن از علائم ناراحت‌کننده پیری است اما نگران نباشید راهکار فوق‌العاده موثری برای جلوگیری از این مشکل وجود دارد که میتوانید امتحان کنید.
 اگر به دنبال راهکارهایی هستید که پوست شل و افتاده گردن تان را سفت کنید؛ به جای درستی مراجعه کرده اید. در این قسمت  قصد داریم که نظر متخصصان پوست را در مورد رفع شلی پوست گردن به شما بگوییم تا بتوانید با در نظر گرفتن این راهکارها و یک روتین مناسب؛ از این اتفاق جلوگیری کنید.

ابتدا باید تفاوت پوست صورت و پوست گردن را بشناسید
پوست گردن متفاوت از پوست صورت می باشد و درمان آن هم باید متفاوت باشد. پوست گردن نازک‌تر است و کلاژن کم تری هم دارد و احتمال ایجاد چین و چروک و خشکی آن بیشتر از پوست صورت می باشد. به خاطر همین ساختار پوست گردن با کلاژنِ کم‌تر باعث می شود که بیشتر در معرض آسیب قرار بگیرد. گردن همچنین غدد چربی کم تری دارد و مرطوب‌کننده طبیعی کم‌تر به آن می رسد و همین باعث می شود که بیشتر در معرض خشکی پوست قرار بگیرد و در نتیجه پوست گردن اولین جایی است که علائم پیری روی آن ظاهر می شود.

کرم را خیلی ملایم به گردن تان بزنید
پزشکان و متخصصان پوست پیشنهاد می کنند که از مرطوب‌کننده یا کرم صورت روی گردن و قفسه سینه تان هم استفاده کنید؛ اما در مورد گردن باید حواس تان را جمع کنید و خیلی ظریف این کار را انجام دهید. نوع استفاده از کرم روی این قسمت اهمیت بسیار زیادی دارد. باید خیلی ملایم عمل کنید، زیرا گردن غدد چربی و روغن طبیعی کم تری دارد و به رطوبت بیشتری نیاز خواهد داشت؛ پس سعی کنید که خیلی آرام و ملایم این کار را انجام دهید تا پوست گردن تان کشیده نشود؛ توجه داشته باشید که نوع اعمال کرم هم باید به سمت بالا باشد.

محصولات حاوی رتینوئید یا پپتید را انتخاب کنید
معمولاً باید به دنبال محصولاتی بگردید که پپتید و رتینوئید داشته باشد؛ چرا که این مواد باعث تحریک تولید کلاژن و بهبود کیفیت ساختار پوست می شوند و باید آن ها را در روتین مراقبت از پوستِ خود جای دهید. پپتید های مس جزء بی نظیرترین محصولات پوستی هستند که ظاهر پوست شل و افتاده را بهبود می بخشند و باعث سفتی و افزایش الاستیته پوست می شوند و ظاهر پوست را بهبود می بخشند.

همچنین می توانید از محصولات تخصصی تر هم استفاده کنید که احتمالا توسط متخصصان پوست تجویز خواهند شد که این مواد باعث تحریک تولید کلاژن و کاهش چین و چروک و ترمیم سلول های پوستی می گردد و ظاهر جوان تری را به شما تحویل می دهد.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar