باشگاه خبرنگاران/ افرادی که همواره به یک روال مشخص زندگی می‌کنند، دچار خستگی و کسالت می‌شوند که می‌توانند با انجام برخی فعالیت‌ها در این روتین خود تغییر ایجاد کنند.

برخی ممکن است به دلایل مختلفی اعم از احساس راحتی، امنیت وعادت، زندگی روتینی را از مدت هاقبل داشته باشند که این مسئله علی رغم این فوائد و کمک به داشتن خواب بهتر، کاهش اضطراب و بهبود خلق و خوی، می‌تواند مضراتی را نیز داشته باشد.

برخی از افرادی که همیشه یکه روال و روتین خاصی را دنبال می‌کنند، احساس می‌کنند که در روال روزانه خود گیر کرده اند که آن‌ها را به سمت جلو در زندگی سوق نمی‌دهد و باعث می‌شود که احساس کسالت و تنهایی کنند و باید این روال را تغییر دهند.

ابتدا باید متقاعد شویم که چیزی به نام "روتین عالی" در زندگی وجود ندارد اما نکاتی وجود دارد که ترجیح داده می‌شود در طول روز رعایت شوند که به مرور به تغییر در زندگی کمک می‌کنند، مانند:

- ورزش منظم و فعال ماندن، نوشیدن آب برای احساس انرژی، هیدراته نگه داشتن بدن، خواب کافی، استراحت در حین کار، خوردن یک رژیم غذایی متعادل، و تعیین اهداف قابل دستیابی روی زمین.

- برای چالش‌ها آماده شوید و از گرفتار شدن در چیز‌های غیرقابل کنترل خودداری کنید.

- با دوستان و اعضای خانواده ارتباط برقرار کنید.

-برای فعالیت‌های مختلف زمان اختصاص دهید.

- توصیه می‌شود که فرد باید روتینی را ایجاد کند که به او کمک کند احساس شادی و سلامتی داشته باشد، آمادگی جسمانی خود را حفظ کند و فعالیت‌هایی را انجام دهد که به آرامش ذهن و رفع نیاز‌های اجتماعی‌اش کمک می‌کند.

منبع: الیوم السابع

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar