آخرین خبر/ از اونجایی که تهیه جهیزیه هدیه ای از طرف خانواده هاست برای شروع خوب و خوش یه زندگی و با در نظر گرفتن شرایط اقتصادی جامعه و خانواده ها، بهتره قبل از هر چیز دور لوازم غیر ضروری رو خط بکشیم. از طرفی با توجه به متراژ منازلی که اکثر جوان ها قادر به تامین اون هستن خرید وسایل اضافی و کم کاربرد جز دردسر و سردرگمی برای چیدمان و نگه داشتنشون آورده دیگه ای ندارن! به همین منظور چند باید و نباید مهم رو براتون در ادامه شرح دادیم که می تونه برای یه انتخاب و خرید خوب لوازم جهیزیه کمکتون کنه؛ 

- تم کلی رنگ خونه تون رو مشخص کنین؛ 

مشخصا اگر اقلامی که می خرید به لحاظ رنگ هارمونی بیشتری با هم داشته باشند ماحصل کار از زیبایی بیشتری برخوردار هست. پس لازمه قبل از هر چیز تم کلی رنگ هایی که می خواین در خونه تون به کار بره مشخص کنین و بعد برای خرید اقدام کنین.

-از اقلام ضروری و سنگین شروع کنین

سعی کنید از اقلام بزرگ و ضروری و اونهایی که به لحاظ قیمتی سنگین تر هستن خریدتون رو شروع کنید. مثلا عروس خانم ها از لوازم برقی شروع کنن.

- کیفیت رو فدای کمیت نکنین

هرگز و هرگز کیفیت لوازمی رو که قرار هست بخرین فدای کمیت نکنین؛ این رو وقتی متوجه می شین که پای درد دل خانم هایی که چند سال از ازدواجشون می گذره و از بعضی انتخابهاشون شاکی هستن بشینین! یادتون نره لوازم برقی تون حتما با گارانتی معتبر داشته باشه. 

- مارک باز نباشین!

تو خرید لوازم  جهیزیه اگر محدودیت مالی دارین و پولتون اضافه نیست مارک باز نباشین! چون گاهی اوقات یه وسیله با قیمت متوسط کارایی و کیفیت همون وسیله ای رو داره که برند شناخته شده ای داره و شما با انتخاب وسیله گرونتر دارین پول مارکش رو میدین. البته برای انتخاب بهتر حتما باید با اهل فن مشورت کنین و پول روی اجناس گمنام هم ندین!

-مرید یک برند خاص نباشین!

یه جمله معروفی بین بازاری ها هست که می گن همه وسایلتون رو از یک برند خاص انتخاب نکنین. چون ممکنه در بین محصولات اون کمپانی برخی ها خوب از کار در نیومده باشن!

-تکراری نخرین!

باید خیلی به این نکته توجه داشته باشین که لوازم با کارکردهای مشابه بهتون قالب نشه! یعنی چی؟ به طور مثال لوازم جانبی گوشت کوب برقی، غذا ساز و آبمیوه گیری کارکردهای مشابه دارن. پس اگر یکی رو کامل گرفتین اون دو تای دیگه رو به صورت تک بگیرین. 

-به خرید سرویس آشپزخانه دقت کنین

یکی دیگه از مواردی که حتما هنگام خرید باید بهش دقت کنید تعداد پارچه و اقلام تشکیل دهنده سرویس آشپزخانه شماست . برخی از افراد تمایل دارن که سرویس پاسماوری جدا خریداری کنن و خوب طبیعتا دیگه نیازی نیست که سرویس آشپزخانه با تعداد پارچه بالا و پاسماوری جدا خریداری کنن. بعضی  دیگه سرویس کامل میخرند و از پا سماوری های اون به عنوان جای دمنوش های مختلف استفاده میکنن.

-رختخواب مهمان به اندازه بخرین

اگر مهمان راه دور زیاد ندارین نیازی نیست بنا به عرف تعداد زیادی رختخواب مهمان تهیه کنین. از طرفی استفاده از کاور تزئینی و گران رختخواب مهمان هم زیاد کاربردی و مفید نیست و اگر رسم غلط دیدن جهیزیه رو فاکتور بگیریم، رختخواب ها در نهایت باید داخل کمد دیواری پنهان باشن! اما برای خرید ملافه سفید یا طرحدار صرفه جویی نکنید چون خیلی کاربردیه!

نکته آخر اینکه توجه داشته باشین جهیزیه شما تنها برای رفع نیازهای شما خریداری می شن، پس تنها کسانی که می تونن روی خوب یا بد بودن اون ها نظر بدن، شما و همسرتونین!

پس برای راحت تر بودن خودتون هم که شده چشم و هم چشمی را کنار بزارین و نگران حرف های دیگران هم نباشین. چرا که بعضی از مردم در مورد بهترین و خاص ترین ها هم حرف در میارن!

خبرنگار؛ ملیحه سلطانی میرزایی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar