ایرنا/ معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: اختصاص اعتبارات استانی ویژه زنان در استان‌های مختلف در هیچ دوره ای سابقه نداشته است.

 انسیه خزعلی پس از جلسه هیات وزیران در حیاط هیات دولت با ارایه گزارشی از عملکرد این معاونت گفت: در یکسال گذشته در حوزه زنان قوی عمل شده است از جمله اقدامات ستاد ملی زن و خانواده ماهانه تشکیل و دو مصوبه داشته است.

وی ادامه داد: اعتبار خاصی که ویژه زنان در استان های مختلف تخصیص داده شده، در هیچ دوره ای سابقه نداشته است.

خزعلی درباره برنامه‌های عفاف و حجاب توضیح داد که ۳۲ دستگاه متولی آن هستند شاید معاونت زنان بخش ستادی را دارد و دیدگاه های مختلفی در بحث حجاب و عفاف بیان کردیم نقدهای جدی را هم به اجرا داریم که امیدواریم در مصوبات بعدی مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: اصل حجاب و عفاف، فرهنگی و ترویجی است و ما برنامه برخورد فیزیکی نداریم چیزی که در شورای عالی انقلاب فرهنگی هم به آن تاکید شده است.

خزعلی این را هم گفت که برنامه های عفاف و حجاب در شورای عالی انقلاب فرهنگی مصوب می شود که هنوز این برنامه‌های جدید تکمیل نشده است و امیدواریم با طرح‌های جدید شرایط بهتری از لحاظ اجرا و نوع کسانی که بحث آموزشی را دنبال می کنند،فراهم شود. همچنین دستگاه‌های مخاطب و مسئول وظیفه خود را به خوبی انجام دهند و اینگونه نباشد که فقط یک دستگاه وارد شود که گاهی حتی مسئولیتش نیست.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده در پاسخ به مهاجرت به پسرش که با حاشیه هایی در رسانه ها همراه شد، گفت: باید از رسانه های مختلف گله کنم که خبر کذب را مطرح کردند؛ پسرم بحث مهاجرت نداشته و به زودی به کشور باز می گردد و حتی کار و سفر وی در ارتباط با فیلترشکن و فروش آن نبوده است؛ وقتی معاندان خبرهای دروغ را منتشر می کنند، چرا رسانه های داخلی به این شایعات دامن زدند؟

خزعلی در ادامه با بیان اینکه خبرنگاران به عنوان کسانی که باید در جهاد تبیین و روایتگری، صحیح عمل کنند، گفت: جای تأسف دارد که می‌بینم چنین چیزهای نقل می‌شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar