خراسان/ سومین زن ثروتمند آمریکا که سال گذشته پس از 25 سال زندگی‌مشترک از «جف بزوس» جدا شد، به‌تازگی از همسر دومش هم طلاق گرفت؛ از ملاحظات ازدواج پس از طلاق چه می‌دانید؟
 شاید این‌طور به‌نظر برسد که اگر فردی یک بار در انتخاب همسر اشتباه کرد و متاسفانه زندگی‌مشترکش به طلاق ختم شد، با تجربه‌ای که کسب کرده، زندگی مشترک بعدی‌اش حتما موفقیت آمیز خواهد بود. اما همیشه این‌طور نیست. «مکنزی اسکات» همسر سابق «جف بزوس» و سومین زن ثروتمند آمریکا از همسر دومش که سال گذشته در کالیفرنیا با او ازدواج کرده بود، طلاق گرفت. جالب است بدانید که «اسکات» و «جف بزوس» پیش از اعلام جدایی‌شان در سال ۲۰۱۹ به مدت ۲۵ سال با هم زندگی کرده بودند. این اتفاق، بهانه‌ای شد تا از مهم‌ترین نکاتی بگوییم که یک زن و مرد بعد از طلاق و برای ازدواج دوباره باید به آن‌ها توجه کنند تا تجربه تلخ طلاق در زندگی‌شان تکرار نشود.

  آسیب‌پذیری روحیه فرد طلاق گرفته
بعد از جدایی روحیه بیشتر افراد طلاق‌گرفته به شدت مخدوش است و فرد هنوز نتوانسته خود را پیدا کند. بیشتر کسانی که طلاق گرفته‌اند با این که هنوز در خود احساس شکست و ناامیدی دارند، فوری دوباره ازدواج می‌کنند. در این مدل ازدواج‌ها، امکان شکست دوباره زیاد است. همچنین در بیشتر اوقات وقتی کسی طلاق می‌گیرد همه تقصیرها و مشکلات را گردن همسر سابق می‌اندازد و از نظر خودش و احتمالا خانواده و نزدیکانش، هیچ کار مشکل‌سازی انجام نداده و چون خودش پاک و مبراست، حتما با ازدواج دوم بهترین‌ها برایش ایجاد می شود. این اشتباه، زنگ خطری است که شکست در زندگی‌مشترک بعدی‌اش را قطعی می‌کند.
  مشخص نکردن تکلیف همسر اول
عده‌ای هستند که یک بار جدا شده‌اند، چه زن و چه مرد، کلا به همسرشان در همه حوزه‌ها نگاه بدی دارند و او را فردی می‌بینند که حتی اگر با آن‌ها مهربان بوده، حتما هدفش سوء استفاده بوده است. این افراد خشم و نفرت‌ خود از همسر سابق را با خودشان حتی بعد از طلاق حمل می‌کنند. از آن طرف هم هستند افرادی که بعد از طلاق، هنوز قلب‌شان پیش همسر سابق است. گاهی فردی به هر دلیلی طلاق گرفته اما هنوز به همسر قبلی احساس و عشق دارد. چنین فردی با این احساس هرگز نمی‌تواند یک عشق پاک و خالص را نثار زندگی و همسر جدید خود کند.
  وقتی قبح طلاق می‌ریزد
طلاق زوج مسئله ناراحت‌کننده‌ای است ولی با این حال گاهی تنها راه‌حل است و طلاق اتفاق می‌افتد. حالا ممکن است افرادی بعد از تجربه طلاق به این نتیجه برسند برای دومین بار هم دیگر دنبال حل مشکل و دردسرهای آن نباشند، خود را معطل نکنند و سریع جدا شوند. بنابراین وقتی یک بار قبح طلاق ریخت، دوباره در کمین فرد خواهد بود.
  پر توقعی از همسر جدید
برخی افراد بعد از طلاق چون آسیب زیادی از زندگی و همسر دیده‌اند، ازدواج می‌کنند که تمام خلأها و کمبودهای گذشته را این همسر جدید پر کند. در این حالت، خودش کاری انجام نمی‌دهد اما منتظر است که همسرش تمام نداشته‌های زندگی قبلی را جبران کند. این شرایط و کمک نخواستن از مشاور و متخصص، باعث می‌شود که طلاق بعد از ازدواج دوباره دور از انتظار نباشد.
نویسنده : فریبا البرز|‌ کارشناس‌ارشد مشاوره‌خانواده و دانش‌آموخته دانشگاه علامه‌طباطبایی

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar