خراسان/ دختری هستم 27 ساله ازدواج کرده ام و 3 ماه است که در دوران عقد به سر می برم. هرچه به شوهرم می گویم به خانواده اش منتقل می کند. یک بار هم ازدواج کرده و جدا شده است. دیدش نسبت به من بد است و بی احترامی می‌کند. لطفا راهنمایی ام کنید.

پاسخ مشاور

3 ماه است ازدواج کرده اید و نگرش همسرتان به شما بد است و اطلاعات رابطه تان را به خانواده‌اش منتقل می کند. پاسخ به سوالاتی که مطرح می شود بسیاری از دلایل مشکل شما را مشخص می کند: دلیل نگرش منفی همسرتان به شما چیست؟ آیا همسرتان به خانواده اش هم بی احترامی می کند؟ آیا خانواده اش شما را برای همسرتان انتخاب کرده اند یا خودشان؟ دلایل طلاق ایشان چیست؟ آیا همسرتان از شما انتظاراتی دارند که توسط شما برآورده نمی شود؟ با همسرتان صحبت کنید و توضیحاتی را که در ادامه می نویسم برایشان مطرح کنید. خانم و آقایی که با هم ازدواج می کنند، در واقع یک سیستم را تشکیل می دهند که مرزی دارد و این دو نفر در داخل آن مرز هستند. آن مرز خطی نامرئی است که قابل رویت نیست. مرزی است بین سیستمی که یک زوج تشکیل می دهند و خانواده هایشان، دوستانشان و ... در داخل مرز قوانینی وجود دارد که اگر زوج آن ها را رعایت کنند هیچ گونه نارضایتی و حساسیت به وجود نخواهد آمد. این قوانین عبارت است از 1- اطلاعات 2- انرژی 3- ماده

اطلاعات: 

بین زوجین اطلاعاتی جریان دارد که صرفا مربوط به خودشان و سیستم خودشان می باشد این اطلاعات نباید توسط طرفین به بیرون از سیستم منتقل شود. هر کدام از زوجین که قصد انتقال این اطلاعات را داشته باشد باید طرف مقابل رضایت داشته باشد. صرفا در صورتی می توان اطلاعات را فاش کرد که همسرمان خط قرمزها را رد کرده باشد.

خط قرمزها شامل کتک کاری، اعتیاد و بی وفایی است. انرژی: 
انرژی شامل هر شارژ عاطفی و روانی می شود که هر کدام از ما در آغاز روز داریم. مقداری از آن صرف کار، امور منزل و ... می شود.بقیه آن صرفا مربوط به همسرمان است. اگر این انرژی صرف شغل (به میزان زیاد)، دوستان، تلفن همراه، فوتبال، تلویزیون و ... شود، سبب حساسیت و نارضایتی همسر می شود.

ماده: 
ماده شامل درآمد کل هرکدام از زوجین است که باید شفاف و واضح و روشن مشخص شود. مخاطب گرامی، در صورتی که همسرتان به خانواده اش هم بی احترامی می کند، این سبک رفتاری اوست. در غیر این صورت حتما با رفتارها یا مجموعه ای از رفتارهای شما مشکل دارد که بهتر است با ایشان درباره نارضایتی تان صحبت و سعی کنید تغییرات رفتاری در خودتان داشته باشید. اگر دلیل طلاق ایشان از همسر سابق‌شان را بدانید می توانید بهتر درباره چگونگی تغییرات خودتان تصمیم بگیرید

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar