آخرین خبر/ شروع یک روز تازه و با انرژی وابسته به صبح آن روز است. اگر صبح را با انرژی و خوشحالی شروع کرده اید، پس تا پایان وقت شاد خواهید بود. اما اگر صبح را با کسلی و خستگی شروع کنید، انتظار نداشته باشید که ادامه آن مفرح بخش باشد.
برای شروع یک روز تازه و خوب باید کارهایی انجام دهیم که حال دل را بهتر سازد. کارهای بسیار ساده و کوچکی که شادی بخش هستند. هر صبح این جمله تکرار کنید: “امروز جوری زندگی کنید که گویا آخرین روز زندگیتان است!” از خوشحالی های کوچک اطرافتان ساده نگذرید تا زندگی به کامتان باشد. روح و جسم شما مکمل یکدیگرند، از هردوی آنها غافل نشوید.
در ادامه مطالب راه کارهایی اثر بخش به شما توصیه می شود تا در عمل از آن ها استفاده کنید.
 سعی کنید صبح زود بیدار شوید
جمله “سحرخیز باش تا کامروا شوی” خیلی هم بی راه نبوده است. صبح زود بیدار شدن یکی از مشکلات اصلی امروزه افراد است؛ اما بیدار شدن به موقع باعث می شود تا در جریان زندگی قرار بگیرید و با انجام فعالیت های متعدد حالتان را بهتر کنید. فرض کنید شخصی صبح راس ساعت 8 به ورزش می رود، در کنار خانواده صبحانه میل می کند، زمان کافی برای خواندن کتاب مورد علاقه اش دارد و می تواند به دیدن دوستش هم برود.
حال شخص دیگری را فرض کنید که ساعت 11 صبح بیدار شده است. شخص دوم زمان های طلایی بسیاری را از دست داده که قابل جبران نیست، زمان کافی برای انجام فعالیت های مورد علاقه اش را ندارد؛ در نتیجه روزی کسل کننده را در پیش دارد. برای زود بیدار شدن می توانیم کارهای متفاوتی انجام دهیم. برخی از این کارها در کنار بیولوژی متفاوت افراد روی بیدار شدن اثر گذار است؛ ولی برخی از این اقدامات، می تواند روی همه افراد تاثیرگذار باشد. مثال های زیر را بخوانید:
در معرض نور خورشید بخوابید، نور خورشید به بدن اعلام می کند که زمان بیدار شدن است. اگر تختتان از پنجره دور است، شب ها قبل خواب پرده را کنار بزنید تا تشعشعات خورشید وارد اتاق شود.

پیش از خواب خوراکی میل نکنید.
کارهای مهم روز را برای صبح تنظیم کنید تا برای انجام آن ها زودتر برخیزید.
یک نفر را پیدا کنید که مثل شما قصد دارد صبح ها زود بلند شود. تاثیر دو نفر بر روی هم اثر گذار است.
تمام موارد بالا به شما کمک می کند تا زودتر برخیزید و شروع یک روز تازه را پیش رو داشته باشید.
افکارتان را کنترل کنید
صبح ها بعد از باز کردن چشم هایتان با خودتان این جمله را مکررا تکرار کنید: “امروز بهترین اتفاق ها برای من خواهد افتاد”. شما هر چیزی به کائنات بفرستید، پس می گیرید. در نتیجه تا جایی که می توانید انرژی مثبت و حال خوب بفرستید.
 شب قبل آماده باش فردا باشید
شب قبل می توانید لباس های فردایتان را که قرار است بپوشید آماده کنید. برای اینکه صبح ها سردرگم نباشید، لیست کارهای روزمره را بنویسید. با این کار به همه کارها می رسید، اولویت آن ها را مشخص می کنید و چیزی را هم فراموش نمی کنید.
مهربان باشید
صبح ها که بیدار می شوید محبت خود را به بقیه هدیه کنید. خانواده شما از جمله: پدر و مادر، همسر، فرزند، خواهر و برادرتان گزینه های خوبی هستند. شروع یک روز تازه با بدخلقی و کسلی هرگز پیش نمی رود. شما حتی اگر تنها زندگی می کنید می توانید گلدانی بخرید و هر صبح محبتتان را به او هدیه کنید. با هرچیزی حتی وسایل خانه هم مهربان باشید اینکار از استرس شما می کاهد.


خودتان را کمی نرمش دهید
صبح ها پس از بیدار شدن، کمی خودتان را کش بدهید. این کار زمان زیادی نمی خواهد و 15 ثانیه وقت می برد؛ اما تاثیر بسیار خوبی بر شروع روزتان دارد.
بحث و مجادله در صبح ممنوع است
در ابتدای روز با کسی در هیچ موردی بحث نکنید. به چالش کشیدن عقاید مذهبی، سیاسی و فرهنگی باعث می شود که تمام روزتان را خراب کنید و از شروع یک روز تازه و خوب محروم شوید.
استرس و اضطراب را از خودتان دور کنید
هر صبح توجه و تمرکزتان را روی کارهایی بگذارید که به درستی انجامش می دهید و ازآن ها راضی هستید و این کار از میزان استرس شما می کاهد.
شکرگذاری کنید
شب ها قبل از خواب و صبح ها بعد ازخواب خدا را شکر کنید. بابت تمام چیزهای بزرگ و کوچکی که نادیده گرفته اید. این کار را اغلب ما فراموش می کنیم؛ اما انجام این کار در شب ها خواب راحت و در صبح ها انرژی مضاعف به شما هدیه می دهد. از خداوند بابت تمام نعمت هایش تشکر کنید و تاثیر فوق العاده آن را در شروع یک روز تازه و پرانرژی ببینید.
به موسیقی های مورد علاقه تان گوش کنید
لزوما نباید که موسیقی انتخابی شما آرام و بی کلام باشد، یک موسیقی که سرشار از حس خوب و هیجان برای شماست گزیه مناسبی می تواند باشد. گوش دادن به موسیقی های هیجان آور سبب می شود که خودتان را شارژ کنید و شروع روزی زیبا و خوب را پیش رو داشته باشید.
دوش بگیرید
اگر صبح ها هنوز خواب آلود هستید؛ بهتر است به حمام بروید. ریزش آب روی بدن در صبح از شدت استرس کم می کند و ماهیچه ها را ریلکس می کند. این کار ساده در شروع یک روز تازه به شما کمک خواهد کرد.
ورزش کنید
ورزش هر صبح بسیار مفید است. ورزش های مختلفی می توانید انجام دهید مثل: دویدن، دوچرخه سواری، پیاده روی، فوتبال. 
صبحانه مفصلی برای خودتان تدارک ببینید
در پزشکی هم بر خوردن صبحانه بسیار تاکید شده است. به طوری که مهم ترین وعده غذایی، صبحانه است. درست کردن صبحانه مورد علاقه تان باعث می شود که پرانرژی باشید و روزتان را عالی شروع کنید. در ادامه تعدادی از خوراکی و نوشیدنی های عالی را معرفی می کنیم که بهتر است در میز صبحانه تان جای دهید.

برای شروع یک روز تازه تخت تان را مرتب کنید
هر روز صبح بعد از اینکه از تختتان خارج می شوید آن را منظم و مرتب کنید. گرثن روبین، نویسنده پروزه شادی می گوید: راه ساده شادتر بودن این است که هرروز صبح تختتان را مرتب کنید. انجام ایم کار ساه باعث می شود شما به زندگی بیرونتان نظم دهید و سبب آرامش درونی خودتان باشید.
اگر هر روز صبح تختتان را مرتب کنید، اولین تکلیف روزتان را انجام داده اید. این کار به شما اندکی احساس غرور القا می کند که باعث می شود برای انجام کارهای بعدی تشویق شوید. در طول روز، وقتی یک کار تکمیل شده باشد، باعث می شود کارهای زیاد دیر هم تکمیل شوند.
 نتیجه گیری 
می بینید انجام چنین کارهای ساده ای چقدر در شروع یک روز تازه می تواند تاثیرگذار باشد که از ما غافل هستیم. عادت هایی که هر روز صبح طبق روتین انجام می دهید می تواند باعث یک روز عالی یا بد شود. پس با بهره گیری از نکات بالا روزتان را تلقی یک شروع تازه بدانید.
در تهیه این مطلب از سایت روژه کمک گرفته شده است

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar