ایسنا/ سرمربی تیم والیبال زنان سریک گنبد می‌گوید سردار آزمون با وجود اینکه درگیر جام جهانی فوتبال است اما همچنان از تیم سریک حمایت می‌کند.

نیم‌فصل اول لیگ برتر والیبال زنان با قهرمانی سریک گنبد به پایان رسید. این تیم با ثبت هفت پیروزی در هفت مسابقات و کسب ۲۰ امتیاز صدرنشین لیگ برتر شد و قهرمانی نیم فصل را به دست آورد.

نیلوفر حجتی، سرمربی سریک در مورد عملکرد تیم خود در نیم‌فصل اول مسابقات به ایسنا گفت: با برنامه‌ریزی تقریبا به اهدافمان نزدیک می‌شویم اما از ابتدا هم قول قهرمانی نداده بودم. با این حال جنگیدیم و هر چه جلوتر آمدیم با جذب مهره‌های باتجربه و جوان کاربلد برنامه‌ریزی‌های تاکتیکی خود را اجرا کردیم. مهمترین چیز در تیم ما این بود که از نظر روحی خیلی در سطح بالایی قرار داشتیم. همه چیز خوب پیش رفت و جریان لیگ را در دست گرفتیم.

او در مورد سطح رقابت‌های لیگ و جدی‌ترین حریفان تیم خود برای قهرمانی بیان کرد: تقریبا سه تیم رقیب قدیمی و پرمهره داریم. اکثر بازیکنان تیم ملی در چهار تیم بالای جدول پخش شده‌اند و تیم مس رفسنجان هم از بازیکنان تیم ملی جوانان و نوجوانان تشکیل شده است. مهره‌ها در ابتدای لیگ با توجه به سهمیه‌بندی به صورت مساوی در تیم‌ها پخش شدند. البته پیکان و سایپا بازیکنان باتجربه‌ای داشتند. ما هم آنگونه که می‌خواستیم مهره جذب کردیم. البته نگران بودم از پس تیمی مثل پیکان برنیاییم اما خیلی خوب پیش رفتیم و بازیکنان طی برنامه‌ریزی‌ها و تمرینات پیشرفت کردند.

سرمربی تیم سریک گنبد در مورد وضعیت داوری در دور رفت والیبال زنان گفت: داورها هم انسان هستند و ممکن است خطا کنند اما امسال از شروع لیگ مسابقات را خیلی مسلط سوت زده‌اند و احساس می‌کنم امسال سطح داوران هم نسبت به قبل ارتقا پیدا کرده است.

او به مشکلات لیگ در دور رفت اشاره و بیان کرد: بزرگترین معضل ما ساعت شروع مسابقات بود اما خودمان را وفق دادیم. به نظرم شروع مسابقات از ساعت ۱۳ اصلا استاندار نیست چون ساعت تغذیه بازیکن بهم می خورد. قصد داشتند مسابقات را یک ساعت دیرتر برگزار کنند اما این کار را خراب‌تر می‌کرد و مخالفت کردیم. مساله دیگر اینکه باشگاه خیلی پیگیر اطلاع از نحوه برگزاری پلی‌آف است چون هنوز شرایط  را اعلام نکرده‌اند.  

حجتی به توجه سردار آزمون به مسابقات تیم سریک با وجود حضور در جام جهانی فوتبال اشاره و بیان کرد: با اینکه درگیر جام جهانی است اما قبل از مسابقات به بازیکنان روحیه می‌دهد و بعدش هم حتما خسته نباشید می‌گوید. اینگونه نیست که چون درگیر جام جهانی است، تیم را فراموش کند. باید از او هم تشکر کنم. حمایت‌هایش کار را برای ما آسانتر می‌کند.

او در پایان گفت: از خانواده آزمون و باشگاه سریک تشکر می‌کنم که همه امکانات را به صورت حرفه‌ای فراهم می‌کند و از این بابت مشکلی نداریم. این خانواده جدا از ورزش، والیبالی هم بودند. البته در بخش زنان فعالیتی نداشتند اما وقتی جلو رفتیم هیچ کمبودی وجود نداشت و با حمایت باشگاه جایگاه خود را در لیگ پیدا کردیم. سال‌ها با تیم‌های بزرگی مثل پیکان و سایپا کار کرده‌ام اما یک سوم امکاناتی که الان داریم را در پیکان نداشتیم و همیشه درگیر ساده‌ترین امکانات بودیم. امیدوارم چنین اسپانسرهایی بیشتر به والیبال زنان تزریق شوند.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar