نمناک/ روز عروسی، روز خاطره انگیز و به یادماندنی برای همه افراد است. بسیاری از عروس خانم ها و آقا دامادها برای برگزاری بهتر مراسم ازدواج خود از مدت ها قبل برنامه ریزی می کنند اما گاهی انجام برخی از اشتباهات پشیمانی سبب می شود. در این مطلب کارهایی را که انجام آنها سبب پشیمانی خواهد شد را آورده ایم.
امتحان نکردن لنز چند روز قبل مراسم
اگر تا به حال تجربه استفاده از لنز را نداشته اید و برای مراسم عروسی خود می خواهید لنز بگذارید، باید از چند روز قبل از مراسم لنز را روزی چند ساعت در چشمان خود بگذارید تا متوجه شوید که آیا حساسیت دارید یا خیر، برخی عروس خانم ها به لنز حساسیت داشته و بعد از گذاشتن لنز در چشمانشان آنقدر اشک می ریزند که میکاپشان خراب می شود و با چشمانی قرمز در مراسم حاضر می شوند.
نداشتن استراحت و خواب کافی
نداشتن خواب به اندازه کافی نه تنها روی سلامتی بلکه روی ظاهر فیزیکی و سطح انرژی تان تاثیر دارد. اگر به اندازه کافی نخوابید ممکن است در روز عروسی احساس بداخلاقی، تحریک پذیری زیاد و عدم تمرکز داشته باشید و این در روز عروسی تان اصلاً چیز خوبی نیست و دائما خسته و کلافه خواهید بود پس سعی کنید از یک هفته قبل از عروسی خواب و استراحت کافی داشته باشید.
خوش اخلاق نبودن در مجلس
روز عروسی رز اتفاقات غیرمنتظره است پس باید سعی کنید آرامش خود را حفظ نموده و هر چه برایتان پیش آمد، بداخلاقی نکنید و لبخند فراموشتان نشود زیرا در این صورت مهمان ها معذب شده و خاطره بدی برای شما و آنها رقم می خورد.
دعوت نکردن کسانی که دوستشون دارید
روز عروسی یکی از بهترین روزهای زندگی شما است پس بهترین دوستان و عزیزانتان را به مراسم خود دعوت کنید. اگر کدورتی جزئی بین شما و دوستانتان پیش آمده و به همین خاطر می خواهید آنها را به مراسم ازدواجتان دعوت نکنید، مطمئنا پس از آشتی با آنها از این کار پشیمان می شوید.
ریسک در میکاپ و مدل مو
در روز عروسی سبک میکاپی که تا به حال انجام نداده اید را فراموش نمایید و ریسک نکنید. تقریبا یک ماه مانده به عروسی آرایشگر مورد نظر خود را انتخاب کرده و کارهای او را از نزدیک ببینید، مدل مو، سبک آرایش و تاج مورد علاقه خود را انتخاب نمایید و چند نمونه عکس داشته باشید تا به آرایشگر خود نشان دهید.
رنگ کردن مو
اگر می خواهید موهایتان را رنگ کنید، حتما مطمئن شوید که کار رنگ کار شما حرفه ای باشد زیرا در غیر این صورت ممکن است موهایتان بسوزد. یک ماه قبل از عروسی، پیرایش مختصری به اندازه‌ی چند سانت، برای قیچی زدن به انتهای آسیب دیده مو داشته باشید. اما بعد از آن از قیچی زدن به موها بپرهیزید!
انتخاب نکردن آهنگ
قبل از مراسم عروسیتان آهنگ های موردنظر خود را انتخاب کرده و لیست آهنگ ها را برای دیجی بفرستید، بسیاری از عروس و دامادها زمانی که در مراسم عروسی خود با آهنگ های دیجی روبرو می شوند، بسیار پشیمان می گردند که چرا از قبل آهنگ ها را انتخاب نکرده اند.
نکات مهم 
صبح روز جشن، یک دوشِ آبِ گرم، می‌تواند حالتان را خوب کند و قرار و آرامش را به وجودتان برگرداند.
یک صبحانه سبک میل کنید.
کمی زود‌تر از خانه خارج شوید تا دغدغه ترافیک و دیر رسیدن به آرایشگاه را نداشته باشید.
برنامه ورزشی قبلی و نرمال خود را حفظ کنید و برنامه جدید ورزشی ایجاد نکنید.
از حمام آفتاب و آفتاب گرفتن دوری کنید.
اگر آرایشگرتان حرفه ای است، به او اعتماد کنید.
لایه‌برداری و پاکسازی پوست، قبل از جشن عروسی کاملاً ممنوع است.
مصرف کافئین خود را افزایش ندهید، کافئین آب بدن را جذب نموده و باعث تیرگی زیر چشم می‌شود.
پد بهداشتی، یک کفش راحت، قطره چشمی و... را به همراه خود ببرید.
در روند عکاسی و فیلم برداری، وسواس به خرج ندهید و از لحظه‌های حضور در آتلیه لذت ببرید.
قبل از عروسی رژیم های سخت نگیرید زیرا بدن را ضعیف کرده و سبب ریزش موها می شود.

به پیج اینستاگرامی «آخرین خبر» بپیوندید
instagram.com/akharinkhabar